08 Temmuz 2019, Pazartesi 09:42:53

Anadolujet uçağında teknik arıza seferi iptal ettirdi

Alınan bilgiye göre, 05.50'de havalanacak olan Anadolujet TK 7001 sefer sayılı İzmir-Ankara uçuşu, yapılan kontroller sonucu uçaktaki bir arıza nedeniyle iptal edildi.
  • hangarda yatarsanız olacağı bu, çalışmak yerine çay molalarında saatler geçiren bir şirketsiniz. düşmediğine dua edin.
  • Anadolujet'te benzer iptaller çoğaldı. Yere indirilen B737max ları telafi etmek için İstanbul'a kaydırılan (en az 4) uçakların bunda etkisi nedir, bakmak gerek.
  • Şamil Başkan, bu iyi olmadı.
  • Teknisyene bu sicakta Allah yardim etsin. Yolcuyada sabir.
  • TC-JFZ Yeni bakımdan çıkmıştı halbuysa.. Anadolu Jet Ne kadar diretsede filoda ki bir kaç uçak hariç artık bunları emekli etmeyi kabullense iyi olur.
  • Türk Hava Yolları böyle durumlarda yolculara internet üzerinden ( mobil uygulama olur, e-posta olur, SMS olur ) bilgilendirme teknolojisi üretmediği sürece halk böyle istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalır. Başka bir haber sitesinde bu haberle ilgili çıkan görselde millet yine saatlerce satış ofisinde kendilerine yeni bir uçuş ayarlanmasını bekliyor ve dolayısıyla tepkilerini dile getiriyorlardı. Yabancı firmalarda böyle durumlarda yolcular internet üzerinden tek tıkla iade, ücretsiz değişiklik vb... işlemleri vakit kaybetmeden yapabilirken bizim gururlarımız olan şirketlerde olan teknoloji mağdurluğu çok acı.
  • Klasik davranış. Bunu okusalar bile incinmeyecek kadar sağlamlar.
  • Ucakta teknik bir arizanin oldugu bilgisi veriliyor ve tepki gosteriliyor , anlamak mumkun degil , arizali olarak mi ucalim yani?
  • Daha yeni bakımdan çıkan bir uçak :)

Alınan bilgiye göre, 05.50'de havalanacak olan Anadolujet TK 7001 sefer sayılı İzmir-Ankara uçuşu, yapılan kontroller sonucu uçaktaki bir arıza nedeniyle iptal edildi.

Adnan Menderes Havalimanı'na gelen yolcular, uçuşun iptal edildiğini öğrendiklerini ve kendilerine bilginin geç verildiğini ileri sürerek tepki gösterdi.

Vatandaşların havalimanında bekleyişi sürüyor.

Anadolujet uçağında teknik arıza seferi iptal ettirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

aircraftmech ~ 2 yıl önce
hangarda yatarsanız olacağı bu, çalışmak yerine çay molalarında saatler geçiren bir şirketsiniz. düşmediğine dua edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Frequent Flyer ~ 2 yıl önce
Anadolujet'te benzer iptaller çoğaldı. Yere indirilen B737max ları telafi etmek için İstanbul'a kaydırılan (en az 4) uçakların bunda etkisi nedir, bakmak gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B738 Captain ~ 2 yıl önce
Etkisini birrazti bildiğim için söyleyeyim, Genelde Sabah Saatlerinde Örnek verecek olursam turist getirisi amacıyla Milas Havalimanı'nı ele alacak olursak bu hatta iptaller olmuyor. Ama gel gelelim doğuya ve güney doğuya misal Erzincan'a normalde günde 2 tarifeli sefer varken, Sefer sayısı bu sebepten dolayı tek sefere düşüyor. O dört uçağın da böylelikle yokluğu böyle belli oluyor. Dikkat ediyorum en az arıza verenler hep Yeni Havalimanımızda, TC-JFC,TC-JFC,JC-JFG ve TC-JGF... Canım SAW-ESB base çalışan arkadaşlarda uğraşsın dursun TC-JFZ yada en sıkıntılı TC-SBZ ile... Gecikmeler arttı Anadolu Jet'te.. Artık TC-JG... ve TC-JH... serisini komple alsalar ANADOLU JET'e belki toparlarlar.. Çünkü iptal demek onca yolcuya iade ve hakkı olan cezayı firma vermek zorunda. Bir sürü sıkıntı. Çıkarsınlar hurdaları, Alsınlar dediğim seriyi filoya bak bakalım nasıl canlanıyor Anadolu Jet...
etki ~ 2 yıl önce
başka bir sebebi yok zaten. sadece gece 1-5 arası yatırdığın filondan 4 uçağı çek bir anda, cobus'la mı yollayacaksın yolcuyu
Şamil ~ 2 yıl önce
Şamil Başkan, bu iyi olmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
—- ~ 2 yıl önce
Teknisyene bu sicakta Allah yardim etsin. Yolcuyada sabir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B738 Captain ~ 2 yıl önce
TC-JFZ Yeni bakımdan çıkmıştı halbuysa.. Anadolu Jet Ne kadar diretsede filoda ki bir kaç uçak hariç artık bunları emekli etmeyi kabullense iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn. Yorumcu ~ 2 yıl önce
Türk Hava Yolları böyle durumlarda yolculara internet üzerinden ( mobil uygulama olur, e-posta olur, SMS olur ) bilgilendirme teknolojisi üretmediği sürece halk böyle istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalır. Başka bir haber sitesinde bu haberle ilgili çıkan görselde millet yine saatlerce satış ofisinde kendilerine yeni bir uçuş ayarlanmasını bekliyor ve dolayısıyla tepkilerini dile getiriyorlardı. Yabancı firmalarda böyle durumlarda yolcular internet üzerinden tek tıkla iade, ücretsiz değişiklik vb... işlemleri vakit kaybetmeden yapabilirken bizim gururlarımız olan şirketlerde olan teknoloji mağdurluğu çok acı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Son dakika ~ 2 yıl önce
Arıza olursa saydıkların gereçekleştirilemez. Avrupada bile.
sn.yorumcu'ya ~ 2 yıl önce
uçak gece tk-7020 ile ankaradan geldi ve yatıya kaldı. sabah kokpit ekibi kontroller sırasında teknik arıza tespit etti, sunex ekipleri müdahalesini yaptı ve 10 küsürde uçağı kalan yolcular ile uçurdular. haliyle sabah uçuş öncesi tespit edilen arıza için zaten yolcu meydana geldi hangi mail sms vs gönderecek şirket, zaten 5 küsürde yapıldı tespit. ayrıca tek tıkla uygulama veya site üzerinden değişiklik yapıyorsun, burada olay çıkaran yolcu geciktim ben mutlaka gitmeliyim diyen ya da bağlantılı iç hat uçuşunu kaçıracak yolcu
ABDULLAH AKSAL ~ 2 yıl önce
Klasik davranış. Bunu okusalar bile incinmeyecek kadar sağlamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Senol ~ 2 yıl önce
Ne olacak, Teknik arıza ile mi uçacaktı.
ABDULLAH AKSAL ~ 2 yıl önce
Teknik arıza yalanlarindan biktik artik. Ucaklariniz ortada yok max iptalleri bakim onarim. Alin benim seferimin ucagini baska sefere verin. Teknik ariza deyin ustune tazminat da vermeyin.
Teknik ~ 2 yıl önce
Ucakta teknik bir arizanin oldugu bilgisi veriliyor ve tepki gosteriliyor , anlamak mumkun degil , arizali olarak mi ucalim yani?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bakım ~ 2 yıl önce
Daha yeni bakımdan çıkan bir uçak :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000