20 Mayıs 2013, Pazartesi 11:54:38

THK-CORENDON JETFEST BÜYÜLEDİ

Antalya Karain Havacılık Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası THK-Corendon Jetfest gösterileri halkın büyük ilgisi ile karşılandı.
  • Arkadaşım bu sana son yazım çünkü sen akıllanmayacaksın. 1. Ben 1984 senesinden beri düzenli THK üyesiyim. 2. Seçimlerden önce 1 kişiyi bile üyelikten çıkarmadım. 3. Seçimi kazandıktan 1.5 yıl sonra yıllardır güncellenmeyen listeyi incelediğimde onlarca rahmetli olmuş ve Antalya'dan tayin veya iş sebebiyle ayrılmış üyemizin olduğunu görerek çalışma başlattım. Bunun üzerine 3 yıldan daha fazla üyelik aidatı ödemeyen (yıllık 5 TL), adres ve telefon bilgileri olmayan ve kendilerine hiçbir şekilde ulaşılamayan ayrıca son 3 sene içinde hiçbir hemde hiçbir faaliyetimize katılmayan üyelerin üyeliklerini "yönetim kurulu kararı" ve "valilik onayı" alarak sildik. 4. maşallah Dil bir karış "Vasıfsız albay" yazan sensin ama bana nezaket dersi vermeye kalkıyorsun. Bana her türlü hakareti yapabilirsin ama Albay lığıma bir daha laf edersen seni kale alıp cevap bile vermem bilesin. Cevap veriyorsam hala seni dikkate almamdandır.
  • Ben bu göreve birilerinin beni atamasıyla değil valilik ve dernekler müdürlüğü görevlileri kontrolünde yapılan ve halkın tercihi ve seçimle geldim. Bu yazınız benden ziyade beni seçen 800 THK Antalya Şubesi üyesine hakarettir. Ayrıca bu model uçak festivaline 5.000 kişi aynı anda orada olmak üzere yaklaşık 7.000 kişi geldi. Yazınız ancak bu kadar bilgisizce olabilir. Sizi gökyüzünün sonsuz karanlığına havale ediyorum. Bu arada 1935 yılında 234 uçak üreten THK yöneticilerininde asker olduğunu ve aynı THK nn sivil yöneticiler zamanında kayyuma devredilmesi söz konusu olduğunu da hatırlatmak isterim. Yani bu olaylar asker-sivil becerisi değil yöneticilerin yetenek ve becerisi. Şimdi ki senin beğenmediğin paşa ise THK ya ve ülkemize bir Havacılık Üniversitesi kazandırdı. Zamanında uçak üretiminin neden durdurulduğunu ise siyasetçilere soracaksın veya Türk yakın siyasi tarihini okuyacaksın. Şimdiki paşamızın yine uçak üretebilmek için nasıl çaba gösterdiğini de anlamaya çalışacaksın.
  • İşin aceleye getirilmesini eleştiren arkadaşım,, salı günü dahil pazar gününe kadar hergün defalarca uçuş sortisi imkanı verildi. Pilotu ise Almanya'nın en iyi ve bu alanda tanınan pilotlarından. Belki yüzlerce saat jet motorlu model uçak uçuşu var. Bırakalım da antrenman konusuna kendisi karar versin. Ayrıca F-16 acemilikten kırımlı iniş yapmadı. Sağ eleron kumanda arızası sebebiyle gösterisini yarım bırakarak inişe geldi ve ancak bu şekilde inebildi. Gerçek uçaklarda da arıza olabildiğini hatırlatmak isterim. Bu festivale onlarca kişi ve kuruluş maddi ve manevi katkı koydu. Artık bundan sonra sizinde katkınızda bekliyoruz.
  • 1935 YILINDA 234 TANE UÇAK ÜRETEN T.H.K BUGÜN VASIFSIZ İNSANLAR VE PAŞALAR SAYESİNDE MODEL UÇAK UÇURUYOR ANCAK NE KADAR GÜZEL DEMİ?TÜRK SİVİL HAVACILIĞINA BAKIN BAŞINDA EMEKLİ ASKERLER.HÜNGÜRRRRRR. CORENDONU TAKDİR ETMEK LAZIM BU DESTEĞİNDEN DOLAYI SAĞOLUN SAYIN KARAER...
  • Yıldıray Bey Tanıdık herhalde; gittik gördük, olması gerek ama babacım o kadarda kasılır mı insanlar yaw.Halk adamı olmanız lazım kime hizmet kime yardım nerelerdesiniz THK dünyaya dönün
  • THK bu organizasyon işlerini özel bir şirkete verse daha kaliteli ve güvenli olacak. Solotürk'ü uçuran kişinin bu uçağı prova yapmadan gösteride ikinci kez uçurmasına izin vermek büyük bir güvenlik ve emniyet açığıdır. Nitekim de uçağı güvenli bir şekilde indiremedi ve uçak stall olarak yere çakıldı ve iniş takımlarını kırdı. Hem uçağa yazık, hem karizmana yazık, organizasyona ve oraya gelen insanlara yazık. İyiki birinin kafasına düşmedi. 2,5 metrelik devasal bir model uçağın (gerçeğine göre 1:6 ölçeğinde) verebileceği zararları siz düşünün. Girişimci arkadaşımızı ve destek verenleri tebrik ediyorum, ama bu şekilde aceleye getirilmemeliydi.
  • Muhteşem bir etkinlikti.THKnın canlanması bizleri çok mutlu ediyor.Corendonun patronu Yıldıray beyede tebrikler, gençlere ve havacılığa desteğe devam.

Türk Hava Kurumu - Corendon Havayolları işbirliğinde yapılan olan Uluslararası Jet Model Festivali, 19 Mayıs pazar günü Antalya Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde sportif havacılığın en keyifli unsurlarını halkın beğenisine sundu.

THK-Corendon JetFest için Avrupa’nın ve ülkemizin çeşitli ülkelerinden gelen jet motorlu model uçak pilotları, halkın yoğun bir katılımla izlediği etkinlikte hünerlerini sergiledi. 7’den 77’ye binlerce katılımcının heyecanla izlediği sportif havacılık aktiviteleri 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayram’ı coşkusunu an be an yaşattı.

Murat Keleş ve Orhan Akmermer bir arada
Solotürk’ün ilk akrobasi pilotu Murat Keleş ile festivale Solotürk uçağının jet motorlu modeliyle katılan Orhan Akmermer’in bir araya geldiği anlar keyifle izlendi. Murat Keleş, Orhan Akmermer’e ait modelin Solotürk’ten hiçbir farkı olmadığını belirterek, Solotürk’ün jet modelini izlemekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ali İsmet Öztürk’ten Saygı Uçuşu
Gökyüzündeki tehlikeli akrobasi oyunlarıyla tanınan Milli akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, Adana’da Murat Öztürk’ün yaşadığı talihsiz kaza nedeniyle kısa bir saygı uçuşu yaparak programını noktaladı.

Balon, mikro light, yelken kanat ve paraşüt gösterileri de etkinlik kapsamında yer aldı. Türkiye’nin önde gelen akrobatik paraşütçülerinden Arif Kemal Buhara’nın adrenalin dozu yüksek atlayışları izleyicilerin yüreklerini ağzına getirdi.

Türkiye’de sportif havacılık faaliyetlerinin gelişmesi ve halk tabanına arz edilmesi gerektiğinin altını çizen THK ve Corendon yetkilileri, farklı projelerle bir araya gelerek işbirliklerini sürdüreceklerini belirttiler.


 

THK-CORENDON JETFEST BÜYÜLEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Air ci ~ 9 yıl önce
Arkadaşım bu sana son yazım çünkü sen akıllanmayacaksın. 1. Ben 1984 senesinden beri düzenli THK üyesiyim. 2. Seçimlerden önce 1 kişiyi bile üyelikten çıkarmadım. 3. Seçimi kazandıktan 1.5 yıl sonra yıllardır güncellenmeyen listeyi incelediğimde onlarca rahmetli olmuş ve Antalya'dan tayin veya iş sebebiyle ayrılmış üyemizin olduğunu görerek çalışma başlattım. Bunun üzerine 3 yıldan daha fazla üyelik aidatı ödemeyen (yıllık 5 TL), adres ve telefon bilgileri olmayan ve kendilerine hiçbir şekilde ulaşılamayan ayrıca son 3 sene içinde hiçbir hemde hiçbir faaliyetimize katılmayan üyelerin üyeliklerini "yönetim kurulu kararı" ve "valilik onayı" alarak sildik. 4. maşallah Dil bir karış "Vasıfsız albay" yazan sensin ama bana nezaket dersi vermeye kalkıyorsun. Bana her türlü hakareti yapabilirsin ama Albay lığıma bir daha laf edersen seni kale alıp cevap bile vermem bilesin. Cevap veriyorsam hala seni dikkate almamdandır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vasıfsız yazana ~ 9 yıl önce
Ben bu göreve birilerinin beni atamasıyla değil valilik ve dernekler müdürlüğü görevlileri kontrolünde yapılan ve halkın tercihi ve seçimle geldim. Bu yazınız benden ziyade beni seçen 800 THK Antalya Şubesi üyesine hakarettir. Ayrıca bu model uçak festivaline 5.000 kişi aynı anda orada olmak üzere yaklaşık 7.000 kişi geldi. Yazınız ancak bu kadar bilgisizce olabilir. Sizi gökyüzünün sonsuz karanlığına havale ediyorum. Bu arada 1935 yılında 234 uçak üreten THK yöneticilerininde asker olduğunu ve aynı THK nn sivil yöneticiler zamanında kayyuma devredilmesi söz konusu olduğunu da hatırlatmak isterim. Yani bu olaylar asker-sivil becerisi değil yöneticilerin yetenek ve becerisi. Şimdi ki senin beğenmediğin paşa ise THK ya ve ülkemize bir Havacılık Üniversitesi kazandırdı. Zamanında uçak üretiminin neden durdurulduğunu ise siyasetçilere soracaksın veya Türk yakın siyasi tarihini okuyacaksın. Şimdiki paşamızın yine uçak üretebilmek için nasıl çaba gösterdiğini de anlamaya çalışacaksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 9 yıl önce
Ad soyad yazsaydın be abicim.Seçtiler verdiler dediğine göre şube başkanısın 800 kişi seni secti olayınıda abartma bi zamet attığın üyeleride koyarsan seni vali'yi bırak Cumhurbaşkanı bile seçemezdi.Al takke ver külah hesabı olmuş.Ayrıca kaç senedir THK üyesisinde adama hesap ve tarih soruyosun? hakaret etme nezaket et.yapıcı ol yıkıcı değil.birleştirici ol ayrıcı değil.insanlara ne olursan ol gel diye hitap et.seni gökyüzünün aydın yerlerine gönderiyoruzz.Sevgiler. Ha unutmadan aile boyu saadet olayınada cevap ver bi zamet
THK Antalya ~ 9 yıl önce
İşin aceleye getirilmesini eleştiren arkadaşım,, salı günü dahil pazar gününe kadar hergün defalarca uçuş sortisi imkanı verildi. Pilotu ise Almanya'nın en iyi ve bu alanda tanınan pilotlarından. Belki yüzlerce saat jet motorlu model uçak uçuşu var. Bırakalım da antrenman konusuna kendisi karar versin. Ayrıca F-16 acemilikten kırımlı iniş yapmadı. Sağ eleron kumanda arızası sebebiyle gösterisini yarım bırakarak inişe geldi ve ancak bu şekilde inebildi. Gerçek uçaklarda da arıza olabildiğini hatırlatmak isterim. Bu festivale onlarca kişi ve kuruluş maddi ve manevi katkı koydu. Artık bundan sonra sizinde katkınızda bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VASIFSIZ ALBAY ~ 9 yıl önce
1935 YILINDA 234 TANE UÇAK ÜRETEN T.H.K BUGÜN VASIFSIZ İNSANLAR VE PAŞALAR SAYESİNDE MODEL UÇAK UÇURUYOR ANCAK NE KADAR GÜZEL DEMİ?TÜRK SİVİL HAVACILIĞINA BAKIN BAŞINDA EMEKLİ ASKERLER.HÜNGÜRRRRRR. CORENDONU TAKDİR ETMEK LAZIM BU DESTEĞİNDEN DOLAYI SAĞOLUN SAYIN KARAER...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 9 yıl önce
Yıldıray Bey Tanıdık herhalde; gittik gördük, olması gerek ama babacım o kadarda kasılır mı insanlar yaw.Halk adamı olmanız lazım kime hizmet kime yardım nerelerdesiniz THK dünyaya dönün

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK ve organizasyon ~ 9 yıl önce
THK bu organizasyon işlerini özel bir şirkete verse daha kaliteli ve güvenli olacak. Solotürk'ü uçuran kişinin bu uçağı prova yapmadan gösteride ikinci kez uçurmasına izin vermek büyük bir güvenlik ve emniyet açığıdır. Nitekim de uçağı güvenli bir şekilde indiremedi ve uçak stall olarak yere çakıldı ve iniş takımlarını kırdı. Hem uçağa yazık, hem karizmana yazık, organizasyona ve oraya gelen insanlara yazık. İyiki birinin kafasına düşmedi. 2,5 metrelik devasal bir model uçağın (gerçeğine göre 1:6 ölçeğinde) verebileceği zararları siz düşünün. Girişimci arkadaşımızı ve destek verenleri tebrik ediyorum, ama bu şekilde aceleye getirilmemeliydi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
daniel ~ 9 yıl önce
Muhteşem bir etkinlikti.THKnın canlanması bizleri çok mutlu ediyor.Corendonun patronu Yıldıray beyede tebrikler, gençlere ve havacılığa desteğe devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000