24 Şubat 2019, Pazar 08:35:00

DHMİ bu yıl 38 proje için 454.7 milyon harcayacak

DHMİ Genel Müdürlüğünce, toplam yatırım tutarı 7 milyar liraya yaklaşan 38 proje için bu yıl 454 milyon 709 bin liralık harcama yapılacak
  • Lütfen biraz da ülkemizin hakkı olduğu halde Eurocontrol teşkilatına bırakılan yüzmilyonlarca euro nun ülkemiz ekonomisine kazandırılması hususuna odaklanın.
  • Bence bu paraları eğitime harcasınlar. Özellikle airside safety için. Dünyadan haberleri yok. Uluslararası standartlardan haberleri yok. Yok da yok
  • Ufak ufak boşa giden paralar bunlar. Yapıldığında küçük , yetersiz ya da tam ihtiyaca göre yapılmayan terminaller, pistler vb sonradan masraf çıkartıyor. Bizim devlet kadar boşa paraharcamayan aynı işe bir kaç yıl sonra para harcayan enayi bir devlet yoktur NOKTA

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl hava yolu ulaştırması için 454 milyon 709 bin lira harcanacak.

AA muhabirinin, 2019 Yılı Yatırım Programı'ndan derlediği bilgiye göre, DHMİ Genel Müdürlüğü bu yıl toplam yatırım tutarı 6 milyar 771 milyon 719 bin lira olan 38 proje üzerinde çalışmalarını sürdürecek.

Söz konusu projeler için geçen yıl 2 milyar 454 milyon 977 bin lira harcayan kurum, bu yıl da 454 milyon 709 bin liralık harcamada bulunacak.

Bu kapsamda Karaburun Hava Seyrüsefer Eğitim Tesisleri yenilenecek ve Balıkesir Merkez Havalimanı terminal binası yapım çalışmaları bu yıl tamamlanacak.

Adnan Menderes, Milas-Bodrum, Adıyaman, Sivas Nuri Demirağ, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Esenboğa havalimanlarında pist, apron ve taksi yolu yapımı ve onarımı çalışmaları devam edecek.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda deprem güçlendirmesi yapılamayan binalar yenilenecek. Çukurova ve Tokat havalimanlarının terminal binaları için yapım çalışmaları sürecek.

Kapadokya, Kayseri, Samsun ve Siirt havalimanlarına yeni terminal binaları yapımı ve 3 uçuş kontrol uçağı alımı da DHMİ Genel Müdürlüğünün bu yılki yatırım programına dahil edilen projeler oldu.

DHMİ bu yıl 38 proje için 454.7 milyon harcayacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Lütfen ~ 3 yıl önce
Lütfen biraz da ülkemizin hakkı olduğu halde Eurocontrol teşkilatına bırakılan yüzmilyonlarca euro nun ülkemiz ekonomisine kazandırılması hususuna odaklanın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paracıklar ~ 3 yıl önce
Bence bu paraları eğitime harcasınlar. Özellikle airside safety için. Dünyadan haberleri yok. Uluslararası standartlardan haberleri yok. Yok da yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shmyo ~ 3 yıl önce
Ufak ufak boşa giden paralar bunlar. Yapıldığında küçük , yetersiz ya da tam ihtiyaca göre yapılmayan terminaller, pistler vb sonradan masraf çıkartıyor. Bizim devlet kadar boşa paraharcamayan aynı işe bir kaç yıl sonra para harcayan enayi bir devlet yoktur NOKTA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hikâye ~ 3 yıl önce
ee hani seyrüsefer ayrılı du
hikâye ~ 3 yıl önce
ee hani seyrüsefer ayrılı du

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000