26 Eylül 2012, Çarşamba 11:22:58

O GÖREVE KİM ATANDI?

Türk Hava Yolları’nda DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal’ın istifasıyla boşalan Denetim Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Mecit Eş atandı...
  • Mecit hoca bilgili bir adamdir bizzat derslerin bulunma serefine nail oldu helal olsun :)
  • Türk Havacılığından umut yok yaaaa.. Sanki Karadeniz bölgesinden başka Havacılıktan anlayan biri yokmuş gibi. el insaf yahıuu.. Bir de Başbakanımız çıkıp milliyetçiliğin herhangi bir şeklini yapmadıklarını söylüyor. Bal gibi bölgesel milliyetçiliktir bu.
  • Binali yildirimin gitmesini uman arkadas sen ciddimisin??? Allah razi olsun ondan sivil havaciliga katkilarindan dolayi
  • EEE BİRAZ DA MECİT KARDEŞ GÖTÜRSÜN MALI DEĞİL Mİ ????
  • biran DHMİ genel müdürü mü değişti acaba diye heyecanlandım. sonradan türkiye'de insanların emekli olmadan makamlarını, koltuklarını bırakmayacakları gerçeği aklıma geldi. bakan 10 senedir aynı koltukta zira, seçim dönemi 3 aylığına kalkıyor, sonra hoop geri oturuyor.

 

THY’de, 10 Ekim’de yapılacak Olağanüstü Genel Kurul öncesinde bir atama haberi geldi. THY’den yapılan açıklamada,  “Ortaklığımız  Denetim Kurulu'nca istifa suretiyle boşalan bir adet Denetim Kurulu üyeliğine 1953 Samsun doğumlu  Mecit Eş'in  seçilmesine karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Hatırlanacağı gibi DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, geçtiğimiz aylarda Denetim Kurulu üyeliğinden istifa etmişti.

PROF. DR. MECİT EŞ KİMDİR?

1953 Samsun doğumlu olan Mecit Eş,  1974 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Askerliği takiben Sümerbank Genel Müdürlüğü ve Çalışma Bakanlığı bünyesinde bazı memuriyetlerde bulunduktan sonra 1979 yılında, Eskişehir İTİA'ya bağlı Kütahya Yönetim Bilimleri Fakültesi’ne (bugünkü DPÜ-İİBF) Maliye Asistanı olarak atanmak suretiyle akademik çalışma alanına geçti.

Doktora çalışmasını Anadolu Üniversitesi SBE'de tamamladı (1985). Yardımcı Doçent(1986) ve Doçentlik (1990) kademelerinden sonra 1996 yılında İktisat Tarihi Profesörü, 1998'de ise Maliye Teorisi Profesörü olarak atandı. 1976-77 Öğretim yılında Ankara Devlet Lisan Okulunda aldığı Almanca Öğrenimini, 1981-82 Öğretim yılında 1750 s.Üniversiteler Kanununa göre -bilgi ve görgü artırmak amacıyla- gönderildiği Almanya'nın Bochum şehrindeki Ruhr Üniversitesi'nde geliştirme imkanı buldu. Yaklaşık 25 yıldır Kütahya, Afyon, Eskişehir ve Bilecik'teki İİBF'lerde (Kütahya'da sürekli, diğerlerinde zaman zaman) lisans ve yüksek lisans seviyesinde dersler yürüttü ve yürütmekte. 1993-1995 yıllarında DPÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün kurucu müdürü olarak görev yaptı. 1998 yılında İktisat Bölüm Başkanlığını kısa bir süre vekaleten yürüttü. 2004-2010 yılları arasında kısmi statüye ayrılarak İİBF'deki görevimin yanı sıra- İstanbul'da Yeminli Mali Müşavir olarak da çalışmak suretiyle üniversite-sanayi işbirliğini bireysel çapta gerçekleştirdi. Maliye ve İktisat alanında kitap ve makale yayınları bulunan Eş, evli ve üç çocuk babası.

O GÖREVE KİM ATANDI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

yusuf ~ 8 yıl önce
Mecit hoca bilgili bir adamdir bizzat derslerin bulunma serefine nail oldu helal olsun :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Milliyetçiliğin böylesi ~ 10 yıl önce
Türk Havacılığından umut yok yaaaa.. Sanki Karadeniz bölgesinden başka Havacılıktan anlayan biri yokmuş gibi. el insaf yahıuu.. Bir de Başbakanımız çıkıp milliyetçiliğin herhangi bir şeklini yapmadıklarını söylüyor. Bal gibi bölgesel milliyetçiliktir bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Binali yildirim ~ 10 yıl önce
Binali yildirimin gitmesini uman arkadas sen ciddimisin??? Allah razi olsun ondan sivil havaciliga katkilarindan dolayi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EEEE ~ 10 yıl önce
EEE BİRAZ DA MECİT KARDEŞ GÖTÜRSÜN MALI DEĞİL Mİ ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
allah muhafaza ~ 10 yıl önce
biran DHMİ genel müdürü mü değişti acaba diye heyecanlandım. sonradan türkiye'de insanların emekli olmadan makamlarını, koltuklarını bırakmayacakları gerçeği aklıma geldi. bakan 10 senedir aynı koltukta zira, seçim dönemi 3 aylığına kalkıyor, sonra hoop geri oturuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000