01 Haziran 2014, Pazar 18:09:49

ABD'DE ÖZEL UÇAK DÜŞTÜ: 7 ÖLÜ

Amerika Birleşik Devletleri'ndeözel bir jet, kalkış yaptıktan kısa bir süre ormanlık alana düştü; 7 kişi hayatını kaybetti...
  • VE overheat gelmis
  • Çok güldm ama arkadaşım aynı yorumu kopyala ve diğer tarafa yapıştır. Gerçekten iyi konuşmuşsun tebrikler
  • TK346 TC-JVE 738 uçağı kalkıştan sonra Marmara üzeri 5000 feet'te bekledi ve ATC'den 35 talep ederek 20:45'te 35R pistine iniş yaptı. Daha 1 aylık uçak, ne sorun oldu acaba? Bilen var mı?
  • Sayın Bakanım, Havacılık eğer bir sektör ise bu; mevzuatı, meydanları, şirketleri, teknik altyapısı, uçakları ve en önemlisi kokpit ve kabin ekipleri ile bir bütündür. Eğer bu ülke 75 milyon civarında insan kaynağından kendi pilotlarını yetiştiremiyor, ya da, yetiştirdiği halde uçaklarında kendi pilotları yerine yabancıları uçuruyor ve ülkesinin toprağı sayılan bayrağını taşıyan uçağında Türkçe anons yaptıracak Türk pilot bulunduramıyorsa!!! Kusura bakmayın o havacılık sektörünüz ile ÖVÜNEMEZSİNİZ!!! Bir an önce sizin sorumluluğunuza giren bu sorun ile ilgili yasal düzenleme yapmanızı ve her gün bu sayfalardan yükselen biz işsiz pilotların feryatlarına derman olmanızı diliyorum

ABD’nin Massachusetts eyaletine bağlı Bedford kentinde ABD Hava Kuvvetleri’ne bağlı askeri uçakların yanı sıra sivil uçakların da iniş kalkış yapabildiği Hanscom havalimanından kalkan özel bir jet kalkıştan bir süre sonra ormanlık alana düştü.

Amerikan Federal Havacılık Kurumu (FAA) Gulfstream IV tipi uçakta bulunan 7 kişinin öldüğünü açıkladı. Kalkıştan kısa bir süre sonra alev alan uçağın ormanlık arazide düştüğü belirtildi.

Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston’a yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta olan ve Boston Logan Havalimanı’nın yedek havalimanı konumunda bulunan Hanscom Havalimanı’ndan kalkan B Gulfstream IV tipi uçağın düşmesi ile ilgili ABD Ulusal Hava Taşımacılığı Güvenlik Dairesi soruşturma başlattı.

ABD'DE ÖZEL UÇAK DÜŞTÜ: 7 ÖLÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
VE overheat gelmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Çok güldm ama arkadaşım aynı yorumu kopyala ve diğer tarafa yapıştır. Gerçekten iyi konuşmuşsun tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 8 yıl önce
TK346 TC-JVE 738 uçağı kalkıştan sonra Marmara üzeri 5000 feet'te bekledi ve ATC'den 35 talep ederek 20:45'te 35R pistine iniş yaptı. Daha 1 aylık uçak, ne sorun oldu acaba? Bilen var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xxx ~ 8 yıl önce
kalkışta kuş sürüsüne girmiş ve yakıt boşaltmak için bekledikten sonra tekrar geri piste dönmüş.. yolcular da başka bir uçakla saat 22.38'de Bişkek'e gönderilmiş..
Bizden Biri ~ 8 yıl önce
Sayın Bakanım, Havacılık eğer bir sektör ise bu; mevzuatı, meydanları, şirketleri, teknik altyapısı, uçakları ve en önemlisi kokpit ve kabin ekipleri ile bir bütündür. Eğer bu ülke 75 milyon civarında insan kaynağından kendi pilotlarını yetiştiremiyor, ya da, yetiştirdiği halde uçaklarında kendi pilotları yerine yabancıları uçuruyor ve ülkesinin toprağı sayılan bayrağını taşıyan uçağında Türkçe anons yaptıracak Türk pilot bulunduramıyorsa!!! Kusura bakmayın o havacılık sektörünüz ile ÖVÜNEMEZSİNİZ!!! Bir an önce sizin sorumluluğunuza giren bu sorun ile ilgili yasal düzenleme yapmanızı ve her gün bu sayfalardan yükselen biz işsiz pilotların feryatlarına derman olmanızı diliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk ~ 8 yıl önce
nereye yorum yaptın amcaoğlu , o bir önceki chapter da :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000