16 Ekim 2021, Cumartesi 09:14:25

18 yaşından küçüklere uçak bileti satışı yasaklandı

Hakkari'de 18 yaşından küçüklere otobüs terminalleri, hava yolları acenteleri ve bilet satış noktalarında bilet satışının yapılması yasaklandı.
  • Kafaya bak, izmir'deki Ankara'daki çocuk neden kaçıp gitmiyorda , hakkari'deki çocuk yapıyor ? bunu araştıralım, çözelim demiyorda, yasak getiriyor. Bu kafayla daha 200yıl geçse siz o sorunu çözemezsiniz.
  • Hakkari'de bulunan 18 yaş altındaki hemen hemen her çocuk zaten ya hakkari'de ya da hakkari dışında öğrencidir kağıt üstünde. Çok küçük bir yalanla aşılabilir yani. Bu uygulamanın pratikte ne anlamı kaldı?

Hakkari'de 18 yaşından küçüklere otobüs terminalleri, hava yolları acenteleri ve bilet satış noktalarında bilet satışının yapılması yasaklandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, il sınırlarında ailesinin veya kurumun bilgisi dışında evden ve yurtlardan kaçan, kayıp çocuk ve gençlerin başlarına gelebilecek, ileride yaşamlarını olumsuz etkileyebilecek olayların engellenmesi, izinsiz il dışına çıkmaların önüne geçilmesi, ailelerdeki kayıp çocuk infialinin yaşanmasının engellenmesi amacıyla yeni bir düzenlemeye gidildi.

18 YAŞINDAN KÜÇÜKLERİN SEYAHAT EDEBİLMELERİ İÇİN AİLESİNİN İZNİ ARANACAK

Düzenlemeye göre, şehirlerarası otobüs terminallerinde, hava yolları acentelerinde ve bilet satış noktalarında 18 yaşından küçüklere bilet satışı yapılmayacak. Ayrıca, 18 yaşından küçüklerin seyahatleri için yanlarında velisi, vasisi veya kanuni temsilcisi bulunmadan yalnız başına bilet talep etmeleri halinde iletişim araçları ile irtibata geçilerek, çocuğun yapmak istediği seyahate ilişkin bilgilerinin olup olmadığı teyit edilip ve bu durum tutanağa bağlandıktan sonra bilet satışı yapılabilecek.

ÖĞRENCİLER KARARDAN MUAF TUTULDU

18 yaşından küçüklerin yalnız başına bilet talep etmelerinden velisi, vasisi veya kanuni temsilcisinin seyahatten bilgisi olmadığının tespit edilmesi halinde ise kolluk kuvvetleri bilgilendirilecek. Kentte veya gideceği ilde öğrenci olduğunu ispatlayan 18 yaşından küçüklere ise belge gösterdiğinde bilet satışı yapılabilecek.

Geçtiğimiz günlerde benzer bir karar İzmir Valiliği tarafından da alınmıştı.

18 yaşından küçüklere uçak bileti satışı yasaklandı

Facebook Yorum

Yorumlar

Saksı kafa ~ 1 ay önce
Kafaya bak, izmir'deki Ankara'daki çocuk neden kaçıp gitmiyorda , hakkari'deki çocuk yapıyor ? bunu araştıralım, çözelim demiyorda, yasak getiriyor. Bu kafayla daha 200yıl geçse siz o sorunu çözemezsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Öğrencilerin muaf tutulması ~ 2 ay önce
Hakkari'de bulunan 18 yaş altındaki hemen hemen her çocuk zaten ya hakkari'de ya da hakkari dışında öğrencidir kağıt üstünde. Çok küçük bir yalanla aşılabilir yani. Bu uygulamanın pratikte ne anlamı kaldı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000