30 Kasım 2021, Salı 17:42:47

70 ülke seyahat kısıtlaması getirdi

Corona virüsü salgınının bu zamana kadar en çok mutasyona uğrayan varyantı olarak bilinen Omicron varyantı Dünya'da endişe yaratmaya devam ediyor... Bilim insanları ve biyoteknoloji şirketleri mevcut aşıların yeni varyanta karşı etkisini incelemeye devam ederken aralarında Türkiye'nin de olduğu 70'ten fazla ülke sınırlarını kapadı.
  • Ülkede var dünyanın her yerine uçup ülkeye her tür insanı getiren THY varken, ülke göçmen çölüğüne dönmüşken bizde yok. Allah Türkleri seviyor dualarla korunuyoruz şükürler olsun.
  • Biz koronayı da kabul etmedik 3-5 ay bilirsiniz en son bize gelir virüs akılsız mı Türkiyeye gelsin
  • Önlem alsan nereye kadar listedeki ülkelerle doğrudan bağlantımız var ancak virüsün gelişi uzatılır başkada bir cacık olmaz.Kısacası El Fatiha
  • Süper müdürler var nasıl olsa.
  • Resmen psikolojik savaş. Sürekli öldük bittik, ülkeler kapandı, uçuşlar durdu, duracak, kapanacak, kapandı diyerek birileri bu işten kar sağlıyor. Krizin derinleşmesi çok açık ki birilerinin işine geliyor. Pandemi nedeniyle hastaneye gidemeyenlerin kalp krizi, kanser vs hastalıklarından öldüğü bir dünyada kapanmanın zerre manası yok. Birileri dünyada kaosun hüküm sürmesini istiyor.
  • Bizim Allahımız var bize bişey olmaz (!)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki gün yaptığı açıklamada Covid-19’un en çok mutasyona uğrayan türü olan Omicron varyantının Türkiye’de görülmediğini duyurdu. Fakat Dünya genelinde, onlarca hükümetin aldığı kısıtlama ve önlemlere rağmen Omicron varyantı hızla yayılmayı sürdürüyor.

İlk olarak Kasım ayının ortalarında Güney Afrika’da tespit edilen ve kısa bir süre içinde birçok ülkeye yayılan Omicron varyantı hem bilim dünyasını hem de hükümetleri harekete geçirdi. Geçen haftaya kadar “Nu varyantı” olarak adlandırılan fakat geçen hafta Cuma günü Dünya Sağlık Örgütü tarafından Omicron varyantı olarak isimlendirilen bu mutasyona uğramış Covid-19 türü şu ana kadar en az 18 ülkede tespit edildi.

Son 24 saat içinde İspanya, Avusturya ve Japonya’da da görülen Omicron varyantı şu ana kadar, Avustralya, Avusturya, Belçika, Botsvana, Kanada, Çekya, Danimarka, Japonya Almanya, Hong Kong, İsrail, İtalya, Hollanda, Portekiz, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Birleşik Krallık’ta tespit edildi.

70 ÜLKE SEYAHAT KISITLAMASI GETİRDİ

Öte yandan aralarında Türkiye’nin de olduğu çok sayıda ülke ise Omicron varyantının yayılımını engellemek için kısıtlama ve seyahat yasağı getirdi. Birçok ülke başta Güney Afrika olmak üzere Afrika’nın güneyindeki ülkelerle uçuşları askıya aldı.

Şu ana kadar resmi olarak açıklanan ve Omicron’un yayılmasını engellemek için önlem alan ülke ve bölgeler şöyle sıralanıyor: Angola, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Şili, Kolombiya, Hırvatistan, Küba, Çekya, Danimarka, Ekvador, Mısır, Estonya, Fiji, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Guatemala, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Ürdün, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malezya, Maldivler, Malta, Fas, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Umman, Pakistan, Paraguay, Filipinler, Polonya, Portekiz, Katar, Kıbrıs Rum Kesimi, Romanya, Rusya, Ruanda, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, Sri Lanka, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, Birleşik Krallık

70 ülke seyahat kısıtlaması getirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Bu kadar ~ 8 ay önce
Ülkede var dünyanın her yerine uçup ülkeye her tür insanı getiren THY varken, ülke göçmen çölüğüne dönmüşken bizde yok. Allah Türkleri seviyor dualarla korunuyoruz şükürler olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niyazi C ~ 9 ay önce
Biz koronayı da kabul etmedik 3-5 ay bilirsiniz en son bize gelir virüs akılsız mı Türkiyeye gelsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
007 James Bond ~ 9 ay önce
Önlem alsan nereye kadar listedeki ülkelerle doğrudan bağlantımız var ancak virüsün gelişi uzatılır başkada bir cacık olmaz.Kısacası El Fatiha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TKya bir şey olmaz ~ 9 ay önce
Süper müdürler var nasıl olsa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737 ~ 9 ay önce
Resmen psikolojik savaş. Sürekli öldük bittik, ülkeler kapandı, uçuşlar durdu, duracak, kapanacak, kapandı diyerek birileri bu işten kar sağlıyor. Krizin derinleşmesi çok açık ki birilerinin işine geliyor. Pandemi nedeniyle hastaneye gidemeyenlerin kalp krizi, kanser vs hastalıklarından öldüğü bir dünyada kapanmanın zerre manası yok. Birileri dünyada kaosun hüküm sürmesini istiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K ~ 9 ay önce
Bizim Allahımız var bize bişey olmaz (!)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000