26 Şubat 2024, Pazartesi 15:02:00

ABD'de balon alarmı; Savaş uçakları havalandı!

ABD'de savaş uçaklarının bir balonu takip etmek için havalandığı açıklandı.
  • haber metninde gecen ifadelere gore ABD ucaklari yabanci cisimi tespit etmek ve olasi tehditlere karsi onlem almak amaciyla ucus yaptigi ifade edilmektedir. ancak haber gorselinde ise 1 adet ABD ucagi 1 adet ise sovyet yapimi bir ucak gozukmektedir. haber icerigi ile gorsel arasinda uyumsuzluk yer almaktadir. lutfen bu konulara dikkat ediniz. tesekkurler. bu arada tgs alim var mi?

ABD'de savaş uçaklarının bir balonu takip etmek için havalandığı açıklandı.

ABD'nin kuzeyinde neden havalandığı bilinmeyen bir balonun bölgedeki yetkilileri harekete geçirdiği aktarıldı. Balonun gökyüzünde uçuş yaptığının fark edilmesi üzerine NORAD'a ait (Kuzey Amerika Havacılık ve Uzay Savunma Komutanlığı) savaş uçaklarının havalanarak bir süre balonu takip ettiği bildirildi.

Sonrasında balonda herhangi bir tehlike tespit edilmemesi üzerine savaş uçaklarının üsse döndüğü ifade edildi.

NORAD'dan yapılan açıklamada; 'FAA ile irtibat halindeyiz ve hava sahasımızı güvenli tutmaya devam edeceğiz' ifadeleri kullanıldı.

ABD'de balon alarmı; Savaş uçakları havalandı!

Yorumlar

HATALI GORSEL ~ 2 ay önce
haber metninde gecen ifadelere gore ABD ucaklari yabanci cisimi tespit etmek ve olasi tehditlere karsi onlem almak amaciyla ucus yaptigi ifade edilmektedir. ancak haber gorselinde ise 1 adet ABD ucagi 1 adet ise sovyet yapimi bir ucak gozukmektedir. haber icerigi ile gorsel arasinda uyumsuzluk yer almaktadir. lutfen bu konulara dikkat ediniz. tesekkurler. bu arada tgs alim var mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000