25 Mayıs 2023, Perşembe 12:02:47

Airbus ile Air Corporate 43 helikopterlik anlaşma imzaladı

İtalyan iş havacılığı operatörü Air Corporate, EBACE 2023'ün bitiş gününde Airbus'tan 43 helikopter için kesin sipariş verdi.

İtalyan iş havacılığı operatörü Air Corporate, EBACE 2023'ün bitiş gününde Airbus'tan 43 helikopter için kesin sipariş verdi.

Helikopterler, 40 adet tek motorlu helikopter (H125/H130) artı Airbus Corporate Helicopters'ın Line konfigürasyonunda üç ACH160'ını ve zaten sipariş edilmiş olan iki ACH160'a ek olarak Lounge paketini içeriyor.

Sözleşme, Airbus tarafından İtalya'da rezerve edilen en büyük ticari helikopter siparişi ve helikopterlerin önümüzdeki yıllarda bir dizi özel ve ticari yolcu hizmetleri ile kamu hizmetleri operasyonları için teslim edilmesini sağlayacak.

Air Corporate yönetim kurulu yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“İtalyan pazarında yenilikçi ACH160 için artan bir talep yaşıyoruz. ACH160 güzel, güvenli ve konforlu bir helikopterdir ve Lounge paket konfigürasyonlu Line konfigürasyonu zarafeti ve aynı zamanda mükemmel performansı garanti eder. Aynı şekilde H125, rakipsiz performansı nedeniyle İtalya'daki hava çalışmaları misyonları için referans helikopteri olmaya devam ediyor. H130, ülkemizde turistik uçuşlar ve yolcu taşımacılığında da büyük başarı elde ediyor."

Airbus Helicopters Avrupa Bölgesi Başkanı Thomas Hein şunları söyledi:

"Ürünlerimize olan sürekli güveni için Air Corporate'e teşekkür etmek istiyorum. Bu sipariş, Air Corporate ile güçlü bir iş ilişkisi kurmak ve sürdürmek için yatırım yaptığımız yılların sonucudur. Air Corporate'in filosunu ve İtalya'daki özel iş havacılık sektörünü daha da genişletmedeki başarısından gurur duyuyorum”.

 Air Corporate son iki yılda, iki çift motorlu H135'in ilki dahil olmak üzere 17 Airbus helikopteri teslim aldı.

Airbus ile Air Corporate 43 helikopterlik anlaşma imzaladı

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000