17 Kasım 2023, Cuma 16:29:25

Alpagu'dan ihracat başarısı

STM tarafından geliştirilen ALPAGU, Türkiye’de envantere girmeden ihracat başarısı yakaladı.
  • Aliyevin ailesinin ülke mi?
  • Ülkeler sıraya girmişmiş breh breh. Bu zat da belli ki birileri gibi kendini dev aynasında gören, tribüne oynayan masalcılardan. Mühendislik güya milli de parça,teknoloji vs nerenin,ihracat iyi de bunu yapmak için yapılan ithalat ne kadar onları niye açıklamıyorsun?

STM tarafından geliştirilen ALPAGU, Türkiye’de envantere girmeden ihracat başarısı yakaladı.

STM tarafından milli mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilen tek er tarafından gündüz ve gece etkin operasyon yapabilen Sabit Kanatlı Akıllı Vurucu İHA Sistemi ALPAGU, ilk kez ihraç edildi. Bahse konu gelişmeyi TRT Haber ile paylaşan STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, adı açıklanmayan ülkeyle yürütülen ihracat süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

ALPAGU’nun mühimmatlı test atışı da dahil olmak üzere tüm saha testlerini başarıyla tamamladığını ifade eden Güleryüz, söz konusu ülkeye ilk teslimatları gerçekleştirdikleri bilgisini de paylaştı. Böylece, Türkiye’de envantere girmeden ihracat başarısı yakalan milli teknolojilere bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Türkiye’de ilk kez milli mühendislik gücüyle taktik mini İHA ailesi oluşturduklarının altını çizen Güleryüz, yine STM tarafından geliştirilen döner kanatlı vurucu İHA Kargu’nun da üç farklı kıtada 10’dan fazla ülkeye ihraç edildiğini hatırlattı. Buna ek olarak Güleryüz, ALPAGU tedariki için ülkelerin sıraya girdiğini aktardı.

(defenceturk)

Alpagu'dan ihracat başarısı

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Aliyev ~ 24 gün önce
Aliyevin ailesinin ülke mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güleryüz ~ 24 gün önce
Ülkeler sıraya girmişmiş breh breh. Bu zat da belli ki birileri gibi kendini dev aynasında gören, tribüne oynayan masalcılardan. Mühendislik güya milli de parça,teknoloji vs nerenin,ihracat iyi de bunu yapmak için yapılan ithalat ne kadar onları niye açıklamıyorsun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hag ~ 24 gün önce
Esas mesele senin beyninin yerli olmaması zeka özürlü koskoca ABD bile f 35 lerin nerdeyse bütün parçalarını dışarda yaptırıyor bir ABD li bu yerli değil diyormu, vatan haini devlet millet düşmanı münafık
Yobaz ~ 24 gün önce
Saman ithal ama
Hag yazana ~ 23 gün önce
100 yıldır patentli uçak yapan sanayi devi Abd parçaların bir kısmını niye dışarda yaptırıyor bunu hiç düşündün mü diyeceğim ama olmayan bir organla düşünmek mümkün mü? İnsan,beyni olmadan düşünemez ona bağlı olarak da zeka ve idrak olmadan da anlayamaz tabii,senin gibiler de sık görülen bir durum. Ucuz işgücü,riski dağıtma gibi nedenler olabilir mi acaba? Ayrıca orada kimse yerli ve milli diye tribüne oynamıyor yalan söylemiyor da senin gibiler onu da anlayamaz. Asıl münafık,devlet,millet düşmanı da ülkeyi her açıdan mahvedenlere kulluk eden,koyun gibi her şeye inanan,sorgulamayan,sahibi ne derse onu yapan,para ve çıkar için her kılığa girenlerdir yani sen ve senin gibiler...
Güleryüz yazana ~ 22 gün önce
Senin niyetin belli, botlarını da al git, emekle kazanmanın zorluğunu öğren de gel, korkma mamanı kesmezler

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000