24 Eylül 2021, Cuma 09:12:50

Antalya'ya ilk İngiliz turist kafilesi geldi

İngiltere'nin 4 aydır uyguladığı uçuş kısıtlamasını kaldırmasının ardından 90 kişilik ilk turist kafilesi, "turizmin başkenti" Antalya'ya geldi.
  • Her yil antalyaya gelirim ailemle, çok beğeniyoruz, Yemekleri guzel, Plajlari super. Antalyaya yerleşeçeğim Ama önçe daha çok çalisip para kazanmaliyim.
  • Ich heiße Sie herzlich willkommen
  • Bizi 20 yıldır yönetenler sayesinde Türk lirası 2021 yılında dünyada en çok değer kaybeden para birimi oldu o yüzden parasının değeri yüksek olan ingilizlerin ve diğerlerinin ülkemize gelip 3 kuruşa 4-5 yıldızlı otellerde herşey dahil tatil yapmalarını dört gözle bekliyoruz !
  • Pound 12 tl'yi geçti,vize alma gibi derdiniz de yok,isterseniz 9 ay çıkmadan kalıp,vergi vermeden ev,arsa da alabiliyorsunuz,bizim de dış borcumuz rekor kırıyorken,turiste ve dövize muhtaçlığımız da ortadayken tabii ki gelirsiniz,yemekler güzel bilmem ne dersiniz...Ülkemizi bu hallere düşüren iktidar hala utanmadan şahlandık,kalkındık,herkes bizi kıskanıyor falan diyor,yiyenler de çıkar için bunları şakşaklıyor ya ne desek boş...
  • Hoş geldiler ama ne yazık ki virüs konusunda antalya ruslardan dolayı bir numara. Aman dikkat

İngiltere'nin 4 aydır uyguladığı uçuş kısıtlamasını kaldırmasının ardından 90 kişilik ilk turist kafilesi, "turizmin başkenti" Antalya'ya geldi.

İngiltere, Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde, 17 Mayıs'tan beri Türkiye'yi kırmızı listeye alarak, vatandaşlarına seyahat kısıtlaması getirmişti. Karardan 4 ay sonra İngiltere Ulaştırma Bakanı Hon Grant Shapps, Twitter hesabından, vatandaşlarına uluslararası seyahat kurallarının gevşetilmesi ve seyahat listesinin birleştirmesi açıklamasını yaptı. Bakan Shapps, Türkiye'yi 22 Eylül'den itibaren kırmızı listeden çıkararak, seyahat edilebilir ülkeler arasına aldıklarını açıkladı.

4 aylık bir aradan sonra İngiliz turistler yeniden Türkiye'ye ve Antalya'ya gelmeye başladı.

Buna göre İngiltere'nin East Midlands kentindeki East Midlands Havalimanı'ndan kalkan Jet2.com'a ait uçak, 90 yolcusuyla saat 21.15'de Antalya Havalimanına indi.

"Golf bagajları dikkat çekti"

Uçaktan inen turist kafilesi, termal kameralardan geçip havalimanına girdi. Pasaport işlemlerinin ardından salgın tedbirleri kapsamında valizlerini alan turistler, servislerle konaklayacakları otellere hareket etti. İngiliz turistlerin bir hayli mutlu oldukları görüldü. Ayrıca turistlerin bir çoğunun elinde golf malzemelerinin olması dikkat çekti.

İngiltere'den Antalya'ya gece yarısına kadar 4 uçak ile 500 binden fazla turistin Antalya'ya gelmesi bekleniyor.

"Kısıtlamanın kaldırılmasını bekliyorduk"

Wirginia Whitehead, yeniden Antalya'ya geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Bizi çok iyi karşıladılar, çok yardımseverlerdi.Burada olduğumuz için mutluyuz"dedi.

Wendy Kery ise uzun zamandır kısıtlamaların kaldırılmasını beklediklerini hatırlatarak, gelinen noktadan mutlu olduklarını söyledi.

"Çok güzel oldu"

Janice Shuttlewood ise Türkiye'nin yemeklerini ve kültürlerini çok sevdiğini belirterek, "Yeniden burada olmak, gezecek olmak çok güzel. Kısıtlamanın kaldırılması çok muazzam oldu. Bol gezeceğiz" dedi.

Jow Rowden, geçen yılda Antalya'ya geldiğini hatırlatarak, yasakların kaldırılmasını olumlu bulduğunu kendilerinin de ilk gelen uçak olduğunu kaydetti.

Antalya'ya ilk İngiliz turist kafilesi geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Hollandali ~ 28 gün önce
Her yil antalyaya gelirim ailemle, çok beğeniyoruz, Yemekleri guzel, Plajlari super. Antalyaya yerleşeçeğim Ama önçe daha çok çalisip para kazanmaliyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
almanci ~ 29 gün önce
Ich heiße Sie herzlich willkommen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TL ~ 29 gün önce
Bizi 20 yıldır yönetenler sayesinde Türk lirası 2021 yılında dünyada en çok değer kaybeden para birimi oldu o yüzden parasının değeri yüksek olan ingilizlerin ve diğerlerinin ülkemize gelip 3 kuruşa 4-5 yıldızlı otellerde herşey dahil tatil yapmalarını dört gözle bekliyoruz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 29 gün önce
Pound 12 tl'yi geçti,vize alma gibi derdiniz de yok,isterseniz 9 ay çıkmadan kalıp,vergi vermeden ev,arsa da alabiliyorsunuz,bizim de dış borcumuz rekor kırıyorken,turiste ve dövize muhtaçlığımız da ortadayken tabii ki gelirsiniz,yemekler güzel bilmem ne dersiniz...Ülkemizi bu hallere düşüren iktidar hala utanmadan şahlandık,kalkındık,herkes bizi kıskanıyor falan diyor,yiyenler de çıkar için bunları şakşaklıyor ya ne desek boş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İngiliz ~ 29 gün önce
Hoş geldiler ama ne yazık ki virüs konusunda antalya ruslardan dolayı bir numara. Aman dikkat

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000