02 Aralık 2023, Cumartesi 13:00:14

Bayraktar TB3 test uçuşlarına devam ediyor

Bayraktar TB3, 10'uncu test uçuşunu gerçekleştirerek bugüne kadar toplamda 49 saat 27 dakika havada kaldı.
  • En ilkel füzeye karşı bile kendini savunamayan bu saçma ve ilkel şeylerle halkı kandırmaya devam edin .
  • Adamlar hiç yere inmeyen uçak yapmışlar. iki gün hava kalma süresi nedir ya? Baykar makina kendini aşmış. Bir kısım muhalif siyasiler seçim öncesi gizlice at pazarlığı yapar gibi bakanlık pazarlığı yaparken utanmadan Baykar makinaya laf atabiliyorlar. Bu muhaliflerin kime hizmet ettikleri belli değil ama Türkiyeye olmadığı kesin.

Bayraktar TB3, 10'uncu test uçuşunu gerçekleştirerek bugüne kadar toplamda 49 saat 27 dakika havada kaldı.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Baykar tarafından geliştirilen Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın (SİHA) 10. test uçuşunu gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu test uçuşu, toplamda 49 saat 27 dakika süren havada kalma süresiyle dikkat çekiyor.

Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "10. Test Uçuşu. Orta İrtifa Testi-4. Toplam Uçuş Saati: 49 saat 27 dakika" ifadelerini kullandı. Ayrıca, Bayraktar TB3'ün uçuş görüntülerini paylaşarak kamuoyu ile paylaştı.

Bayraktar TB3 SİHA

Baykar tarafından tamamen milli ve özgün bir şekilde geliştirilen Bayraktar TB3 SİHA, kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş yapabilen silahlı insansız hava aracı olarak tanımlanıyor. Bu sistem, keşif, gözetleme, istihbarat görevlerinin yanı sıra kanatları altında taşıdığı yerli akıllı mühimmatlarla operasyon icra etme yeteneğine sahiptir.

Hava aracının katlanabilen kanat yapısı, helikopter gemileri ve uçak gemilerinde kullanılabilirliği artırmak amacıyla tasarlandı. Bayraktar TB3, deniz aşırı görevlerde silahlı insansız hava araçlarıyla operasyon icra etme kabiliyeti sunarak kullanıcıya geniş bir kullanım yelpazesi sağlayacak.

Ayrıca, görüş hattı haberleşmenin yanı sıra görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olduğu biliniyor. Bu özellik sayesinde, çok uzak mesafelerden kumanda edilebilme yeteneğiyle öne çıkarken, uzaktaki hedeflere etkili bir şekilde müdahale edilebileceği belirtiliyor.

Bayraktar TB3'ün Türkiye'nin savunma teknolojilerindeki milli ve özgün başarılarını bir kez daha göstererek ulusal güvenliğin sağlanmasına önemli bir katkıda bulunması bekleniyor.

 

Bayraktar TB3 test uçuşlarına devam ediyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Çöp ~ 3 ay önce
En ilkel füzeye karşı bile kendini savunamayan bu saçma ve ilkel şeylerle halkı kandırmaya devam edin .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çöp muhalefet ~ 3 ay önce
Bizdeki muhalefetin seviyesi bu işte ne yaparsın. Hem cahil hem de cehaletinin farkında değil.
... ~ 3 ay önce
bitmediniz be...
Sipariş verenler? ~ 3 ay önce
Sipariş veren onca ülkenin aklı yok, bir senin kafan çalışıyor değil mi? Arkadaş muhaliflik böyle olmaz, iyiye iyi denir.
Başarı ~ 3 ay önce
Adamlar hiç yere inmeyen uçak yapmışlar. iki gün hava kalma süresi nedir ya? Baykar makina kendini aşmış. Bir kısım muhalif siyasiler seçim öncesi gizlice at pazarlığı yapar gibi bakanlık pazarlığı yaparken utanmadan Baykar makinaya laf atabiliyorlar. Bu muhaliflerin kime hizmet ettikleri belli değil ama Türkiyeye olmadığı kesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000