24 Kasım 2022, Perşembe 10:20:24

Brezilya'da maske zorunluluğu geri geldi

Brezilya'da havalimanları ve uçaklarda maske zorunlu hale geldi.
  • Sokakların ve parkların umumi hela olarak kullanıldığı ülke;Türkiyeye bile işçi ihraç eden ülke,can güvenliğinin minimum olduğu 2 büyük şehir,başkenti en sakin ve güvenli olan şehir...Tek cazip yanı Rio'nun güzelliği ve sıcakkanlı insanlar,burada kış iken orada yaz olması.

Brezilya'da havalimanları ve uçaklarda maske zorunlu hale geldi. Ülkede vaka sayılarında görülen artışın, havalimanlarında artan turist sayısıyla daha da artabileceği gerekçesiyle bu kararın alındığı açıklandı.

Güney Amerika ülkesi Brezilya'da artan Covid-19 vakaları ve yaklaşan yaz döneminde artan turist sayısı nedeniyle virüsün bulaşma riskini azaltmak amacıyla havalimanları ve uçaklarda maske kullanma zorunluluğu getirildi.

Brezilya Sağlık Gözetim Ajansından (Anvisa) yapılan yazılı açıklamada, ağustos ayından bu yana riskli gruplarda tavsiye edilen maske kullanımının, 25 Kasım itibarıyla havalimanı ve uçaklarda zorunlu hale geldiği belirtildi.

Kararın konuyla ilgili uzmanların yaptığı toplantının ardından alındığı vurgulanan açıklamada, "Toplantının katılımcıları, epidemiyolojik verilerin özellikle toplu taşıma, havaalanları ve kapalı ortamlarda maske kullanımı gibi farmakolojik olmayan koruma önlemlerinin yeniden uygulanması gerektiğini vurguladı." ifadesine yer verildi.

Covid-19 verilerinin mevsimlere göre dağılımına da değinilen açıklamada, Brezilya'da son yıllarda, ilkbahar ve yaz dönemini kapsayan kasım-ocak aylarında vakalarda artışların görüldüğü ve bu durumun, okul tatilleri ile yıl sonu partileri gibi sebeplerden havalimanlarında artan turist sayısıyla daha da artabileceği aktarıldı.

15 EYALETTE VAKA SAYILARINDA ARTIŞ

Öte yandan, Latin Amerika'nın en büyük tıbbi araştırma vakfı Oswaldo Cruz (Fiocruz), aralarında Rio de Janeiro ve Sao Paulo gibi eyaletlerin bulunduğu 15 eyalette Covid-19 vakalarının arttığını açıkladı.

Son 6 haftada analiz edilen verilere göre, başkent Brasilia, Rio de Janeiro ve Sao Paulo şehirleri artış görülen büyük şehirler arasında yer alıyor.

Nüfusu 212 milyonu aşan Güney Amerika'nın en büyük ülkesi Brezilya'da, Covid-19 yaklaşık 35 milyon kişide görüldü ve virüs nedeniyle 689 binden fazla kişi yaşamını yitirdi.

Brezilya'da maske zorunluluğu geri geldi

Facebook Yorum

Yorumlar

Samba ~ 10 gün önce
Sokakların ve parkların umumi hela olarak kullanıldığı ülke;Türkiyeye bile işçi ihraç eden ülke,can güvenliğinin minimum olduğu 2 büyük şehir,başkenti en sakin ve güvenli olan şehir...Tek cazip yanı Rio'nun güzelliği ve sıcakkanlı insanlar,burada kış iken orada yaz olması.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
350 ~ 10 gün önce
Ekiplerine geçmiş olsun

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000