07 Aralık 2023, Perşembe 11:55:06

Çanakkale Havalimanı'nda neler oluyor?

Çanakkale Havalimanı'nda uçağın hassas bir şekilde piste yaklaşmasını sağlayan PAPI ışıklarının arızalı olduğu ve 1 haftadır süren arızaya rağmen havalimanının uçuşlara kapatılmadığı ortaya çıktı.
  • Nöbetçi Amirlerin Başı olarak sizi kınıyorum.40 Yıllık yalancıyım böyle yalan görmedim. Makamı her zaman haklıdır. Makam ne derse o olur.Makamı arayın bundan sonra internette numaramız var Google Çanakkale Havalimanı yazınca Telefon çıkıyor Baş Nöbetçi amiri bağlar mısınız derseniz Danışma Bağlar. Her gelen idarecimiz nasıl isterse öyle idareye sorun kınıyorum sizi
  • Şöyle boş adamların haberlerini yapmadan önce keşke havalimanlarında ki yetkilileri arayıp olayın aslını öğrenseniz.Delinin biri kuyuya taş atıyor kırk akıllı cikaramiyor. Her havalimanında bunlardan bir tane var. Araştırın abicim araştırın önce.
  • O konu akli raporlu birinin iftirası müdür yardımcısının nasıl biri olduğunu herkes biliyor. Depremlerden orman yangınlarına varasıya her yerde vardı.
  • Çanakkale havalimanı müdür yardımcısının bayrağa mı ne hakaret mevzusu vardı ne oldu o iş? Aklandı mı yoksa hakkaten hakaret mevzusu var mı?
  • Papi çalışmayınca iniş yapılmıyor mu yani? Meydan neden kapatılsın? Biz de herkes herşeyi ne çok biliyor.
  • Bu nasıl bir anlayış. Ucu DHMİ deki kayırmacı yeteneksiz, sınavsız işe alımlara çıkıyor!?!
  • Efendim eskiden papi mi vardi
  • Papi pappii olmadan inilmez mi diyorlarmış xd
  • İşin aslını bilip bilmeden, anlamadan dinlemeden insanları suçlamayın.
  • Küçücük Çanakkale de olasız gün geçmiyor. Her gün haber olcak ayrı bir konu var. Yakında oranın meydan yönetimini hoplatırlar.

Çanakkale Havalimanı'nda uçağın hassas bir şekilde piste yaklaşmasını sağlayan PAPI ışıklarının arızalı olduğu ve 1 haftadır süren arızaya rağmen havalimanının uçuşlara kapatılmadığı ortaya çıktı. Havalimanı yönetiminin, yolcuların can güvenliğini hiçe saydığı belirtildi.

Veryansın Tv’nin BTS yönetiminden edindiği bilgiye göre, havalimanı yönetimi kurallara aykırı olarak THY pilotlarının raporlarının işleme konulmasını engellemesi ve havalimanının notamlanarak uçuşlara kapatılması gerekiyordu. Ancak, havalimanı yönetimi, uçuş emniyetini ve yolcuların can güvenliğini hiçe sayarak görevlerini yerine getirmedi.

Havalimanı yönetiminin, tüm uyarılara rağmen gerekli önlemleri almadığı ve kazaya ramak kala durumlar yaşandığı belirtildi. THY pilotları ise piste yaklaşırken normalden daha alçakta olduklarını ve uçaktaki sistemlerle yaklaşma ışıklarının farklı veriler gösterdiğini raporlandı.

PAPI NEDİR?

PAPI (Precision Approach Path Indicator), pilotlara iniş esnasında yardımcı olan, pist yanı başında konuşlanmış, ışıklı bir sistemdir. İnişin son yaklaşma safhasında uçağın doğru süzülüş hattı üzerinde olduğu renk farklarına bakılarak tespit edilir. PAPI lambaları, pist eşiğinin (threshold) yaklaşık 300 metre ilerisine, piste dik şekilde yerleştirilir.

Çanakkale Havalimanı'nda neler oluyor?

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Nöbetçi Amir ~ 2 ay önce
Nöbetçi Amirlerin Başı olarak sizi kınıyorum.40 Yıllık yalancıyım böyle yalan görmedim. Makamı her zaman haklıdır. Makam ne derse o olur.Makamı arayın bundan sonra internette numaramız var Google Çanakkale Havalimanı yazınca Telefon çıkıyor Baş Nöbetçi amiri bağlar mısınız derseniz Danışma Bağlar. Her gelen idarecimiz nasıl isterse öyle idareye sorun kınıyorum sizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırdır? ~ 2 ay önce
Kardeş sen hayırdır kendince espirimi yapıyorsun adam ol adam
Ckz1 ~ 3 ay önce
Şöyle boş adamların haberlerini yapmadan önce keşke havalimanlarında ki yetkilileri arayıp olayın aslını öğrenseniz.Delinin biri kuyuya taş atıyor kırk akıllı cikaramiyor. Her havalimanında bunlardan bir tane var. Araştırın abicim araştırın önce.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çkz17 ~ 3 ay önce
O konu akli raporlu birinin iftirası müdür yardımcısının nasıl biri olduğunu herkes biliyor. Depremlerden orman yangınlarına varasıya her yerde vardı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alp17 ~ 3 ay önce
Anlaşılan bir iftira kampanyası başlatılmış burada amaç Müdür Yardımcısını tanımayanlar üzerinden kamuoyu oluşturmak o makamdakini yipratip kedine yer açmak ucuz numaralar bunlar Md. Yrd başarılı ve vatansever bir yoneticidir.
? ~ 3 ay önce
Çanakkale havalimanı müdür yardımcısının bayrağa mı ne hakaret mevzusu vardı ne oldu o iş? Aklandı mı yoksa hakkaten hakaret mevzusu var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cankalem ~ 3 ay önce
Adami tanimasak inanacağız Mudur yrd tam devlet adamı personelini düşünen biridir. Bu iftiralara yedirmeyiz...
Kaptan ~ 3 ay önce
Papi çalışmayınca iniş yapılmıyor mu yani? Meydan neden kapatılsın? Biz de herkes herşeyi ne çok biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÜçBuçukDerece ~ 3 ay önce
Cidden papi bozuk diye meydanın notam'la kapatıldığı nerede görülmüş?
Otobus kaptanına ~ 3 ay önce
Gece ucusuysa,ils de çalışmıosa papi olmadan yaklaşamaz
Hakan ~ 3 ay önce
Primer arızası vardır yapacak taşeron yoktur öyle bekliyordur bı iki taşeron gelirde yapar diye
DHMİ ~ 3 ay önce
Bu nasıl bir anlayış. Ucu DHMİ deki kayırmacı yeteneksiz, sınavsız işe alımlara çıkıyor!?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Inicez tabi ~ 3 ay önce
Efendim eskiden papi mi vardi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaw he hee ~ 3 ay önce
Papi pappii olmadan inilmez mi diyorlarmış xd

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 3 ay önce
İşin aslını bilip bilmeden, anlamadan dinlemeden insanları suçlamayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇANAKKALE17 ~ 3 ay önce
Küçücük Çanakkale de olasız gün geçmiyor. Her gün haber olcak ayrı bir konu var. Yakında oranın meydan yönetimini hoplatırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000