12 Şubat 2024, Pazartesi 14:28:40

DHMİ'nin şirketleşme süreci için flaş iddia

Türkiye'de kamu kurumlarının şirketleştirilme sürecine bir yenisi daha ekleneceği iddia edildi. AirportHaber'in edindiği bilgilere göre, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nda (TCDD) önemli dönüşümler yaşanacak.
  • Tüm bunlar saçma sapan tahminler olmakla beraber ben de fikrimi söyleyim. Bence hava seyrüsefer özelleşmeli sadece. Biz kulecilerin ise kuruma girerken aldığımız 70 kpss puanı elimize verilip özel sektörde bize iyi şanslar dilenmeli. neticede okumuş adamlarız. istatistik, arkeoloji, çocuk gelişimi, açıköğretim iktisat gibi bölümleri bitirdik. gerçek dünyada başımızın çaresine bakabiliriz.
  • İnşallah inşallah
  • çogu yer özelliştirildi satıdı vs dhmi işletleride özelleşir bu gidişle acı bir gerçek ama doğru tespit
  • Ülkemizin menfaati için bu kurumun nasıl bir yapıya bürünmesi ve işletilmesi gerekiyorsa o olsun…
  • Karpuz mevsimi gelmeden ikiye yarılmadan karpuzun yarığını görmeden giyim yardimini alaydık ya la
  • Umarım kurum komple satılır dilleyip vesile olanlarda kına yakarlar münasip yerlerine
  • Hero daha bir genel kurul bile göremeden emekli olacak. Bana bak tombul! üyelerin aidatlarını geri ver oynama insanlarla. Kaavede çay verdirtmem yoksa sana. Emekliliğin zeğir olur.
  • azdan az çoktan çok gider bro
  • UAB-HSGM (hava seyrüsefer genel müdürlüğü), işletme THIAŞ (Türkiye Havalimanları İşletmesi AŞ),
  • yapılandırma olursa yeni yönetim; müdür, müdür yardımcılarına ilkokul seviyesinde zeka testi yapar da inşaallah, kreşlerine dönerler...

Türkiye'de kamu kurumlarının şirketleştirilme sürecine bir yenisi daha ekleneceği iddia edildi. AirportHaber'in edindiği bilgilere göre, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nda (TCDD) önemli dönüşümler yaşanacak. Bu dönüşümün kurumların verimliliği artırmak ve daha fazla fayda sağlamak amacıyla gerçekleştirileceği ifade edildi.

Şirketleşme sürecinin bir parçası olarak, DHMİ ve TCDD'de yaşanacak dönüşüm sonrası seçim öncesinde ya da hemen sonrasında iki tarafa da CEO atanacak. İddiaya göre bu CEO'lar, kurumların yönetiminde etkin bir rol oynayacak ve stratejik kararları almada yetkilendirilecek.

7 KİŞİLİK YÖNETİM KURULU OLUŞTURULACAK

Ayrıca, her kurum için 7 kişilik bir yönetim kurulu oluşturulacak. Bu yönetim kurulları, kurumların genel performansını izlemek ve gerekli stratejileri belirlemek için görevlendirilecek.

Şirketleşme sürecinin temel amacının, DHMİ ile TCDD'nin daha verimli hale gelmesinin sağlanması ve kamu kaynaklarının daha etkin kullanılması olarak hedefleniyor. Bu doğrultuda, alınacak kararlar ve uygulanacak politikalar, kuruluşların rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. Aynı zamanda, özelleştirme ile birlikte daha fazla yenilik ile teknolojiye açık bir yapı oluşturulması planlanıyor.

VARLIK FONU ÇATISI ALTINA MI GİRECEKLER?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bu süreçte kurumların personel bilgilerini detaylı bir şekilde inceledi. Özellikle DHMİ ve TCDD'nin genel müdürlerinin pasifize edilmesi ve daha etkin bir yönetim yapısının oluşturulması planlanıyor.

Şirketleşme sonrası kurumların Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayesinde mi kalacağı yoksa Varlık Fonu çatısı altına mı gireceği ise şimdiden merak ediliyor.

©AirportHaber.com

DHMİ'nin şirketleşme süreci için flaş iddia

Yorumlar Tüm Yorumlar (80)

Efsane kuleci ~ 5 gün önce
Tüm bunlar saçma sapan tahminler olmakla beraber ben de fikrimi söyleyim. Bence hava seyrüsefer özelleşmeli sadece. Biz kulecilerin ise kuruma girerken aldığımız 70 kpss puanı elimize verilip özel sektörde bize iyi şanslar dilenmeli. neticede okumuş adamlarız. istatistik, arkeoloji, çocuk gelişimi, açıköğretim iktisat gibi bölümleri bitirdik. gerçek dünyada başımızın çaresine bakabiliriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakan ~ 13 gün önce
İnşallah inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğru tespit ~ 13 gün önce
çogu yer özelliştirildi satıdı vs dhmi işletleride özelleşir bu gidişle acı bir gerçek ama doğru tespit

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlısı olsun ~ 14 gün önce
Ülkemizin menfaati için bu kurumun nasıl bir yapıya bürünmesi ve işletilmesi gerekiyorsa o olsun…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yayinlayin lütfen ~ 14 gün önce
Karpuz mevsimi gelmeden ikiye yarılmadan karpuzun yarığını görmeden giyim yardimini alaydık ya la

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meraklı ~ 13 gün önce
Çıplakmı kaldın kardeş. Maaşı nereye harcadın alsana maaşından, babanmı görmüştü giyim yardımını ki sen acele eder oldun.
Karpuz mevsimi ~ 12 gün önce
Karpuz mevsiminde yenmelidir.mevsimi gelince tadından yarılır.mevsimi yazındır karpuzun.karpuz ikiye yarılmadan karpuzun yarığını görmeden giyim yardimi alalım ya laaa
Karpuz dalında ~ 11 gün önce
mevsiminden önce baharda, dalında yarılması lazım bana karpuzun
Dhmi ~ 14 gün önce
Umarım kurum komple satılır dilleyip vesile olanlarda kına yakarlar münasip yerlerine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olcay Hero ~ 14 gün önce
Hero daha bir genel kurul bile göremeden emekli olacak. Bana bak tombul! üyelerin aidatlarını geri ver oynama insanlarla. Kaavede çay verdirtmem yoksa sana. Emekliliğin zeğir olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karanlık lord ~ 14 gün önce
azdan az çoktan çok gider bro

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ulaştırma bakanı ~ 14 gün önce
UAB-HSGM (hava seyrüsefer genel müdürlüğü), işletme THIAŞ (Türkiye Havalimanları İşletmesi AŞ),

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İspanyol ~ 13 gün önce
Saha kontrol enaire, kuleler ferronuts, saerco.
Hınzır ~ 9 gün önce
Hele çakala bak kendini genel müdürlük işletmeyi aş yapmış seni hınzır
dhm ~ 14 gün önce
yapılandırma olursa yeni yönetim; müdür, müdür yardımcılarına ilkokul seviyesinde zeka testi yapar da inşaallah, kreşlerine dönerler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000