17 Kasım 2023, Cuma 12:56:07

Dubai Airshow'da son durum; Hangi Türk şirketler var?

Dünyanın en büyük havacılık fuarlarından Dubai Airshow'da bazı Türk şirketler de boy gösterirken, önemli şirketlerin katılmaması da dikkat çekti.
  • Ya arapların fuarında ne işi var bizim firmalarımızın
  • Redstar zaten Dubai merkezli şirket ki :))))

Dünyanın en büyük havacılık fuarlarından Dubai Airshow'da bazı Türk şirketler de boy gösterirken, önemli şirketlerin katılmaması da dikkat çekti.

13 Kasım Pazartesi başlayan ve bugün sona erecek olan Dubai Airshow son sürat devam ediyor. Şirketlerin uçak siparişi vermek için merakla beklediği Dubai Airshow'da yüzlerce şirket de boy gösterdi.

Türkiye'den de bazı havacılık şirketlerinin katıldığı havacılık fuarında önemli Türk Sivil şirketlerinin olmaması dikkat çekti. Sivil şirket olarak sadece Turkish Teknik ve THY Kargo fuarda yer alırken, bazı savunma sanayi şirketleri de fuarda boy gösterdi. 

Roketsan, Pavelsis, Garanti Kompozit, Keyvan Havacılık ve Redstar Havacılık Dubai Airshow'da yer alan Türk şirketler olarak öne çıktı. 

Özellikle Türk Savunma Sanayi alanında çok önemli bir yere sahip olan TAI'nin Dubai Airshow'da olmaması hayal kırıklığı olarak değerlendirildi. Yerli ürünlerin fuarda sergilenmesi açısından büyük önem taşıyan şirketin katılmaması Türk havacılık meraklılarını üzdü. Dünyanın en büyük havayolu şirketleri, uçak üreticilerinin katıldığı fuarda Türk şirketlerinin eksikliği de fazlasıyla hissedildi.

AirportHaber de fuarı yerinde takip ederken, Roketsan da önemli değerlendirmelerde bulundu.

Şirket yetkilileri yaptığı açıklamada; 'Fuarda çok sayıda görüştüğümüz firmalar var. Bu şirketlerle ilişkilerimizi sıcak turuyoruz. Çünkü Dubai Airshow imaj açısından son derece önemli bir yere sahip. Biz de bunun için burdayız' ifadelerine yer verdi.Dubai Airshow'da son durum; Hangi Türk şirketler var?

Yorumlar

Dxb ~ 24 gün önce
Ya arapların fuarında ne işi var bizim firmalarımızın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilgi ~ 24 gün önce
Redstar zaten Dubai merkezli şirket ki :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yvş ~ 23 gün önce
Sallama

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000