18 Eylül 2023, Pazartesi 14:38:08

Ege Üniversitesi TEKNOFEST'e hazır

Türkiye’nin Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te, bilim ve teknoloji tutkunları 27 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında İzmir Çiğli Havalimanı'nda bir araya gelecek.

Türkiye’nin Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te, bilim ve teknoloji tutkunları 27 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında İzmir Çiğli Havalimanı'nda bir araya gelecek.

Ege Üniversitesi, son dönemde uluslararası alanda eğitim ve araştırma alanında önemli başarılar elde etti. ‘Sen Geleceksin Diye’ sloganı ve Milli Teknoloji Hamlesi Vizyonu ile gerçekleştirilen fuara katılacak. Cumhuriyetin 100'üncü yılını, Türkiye Yüzyılını bilimin ve teknolojinin yüzyılı yapmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve çağın ruhunu yansıtabilen gençler yetiştirmeye devam ettiklerini belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Paydaşı olduğumuz dünyanın en büyük uzay, havacılık, bilim ve teknoloji festivalinin son etabı TEKNOFEST İzmir’e özel olarak hazırlandık. Heyecanlıyız,  başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm gücümüzle bu dev organizasyonda yer alacağız. Yeni nesil teknolojilerin sergilendiği üniversitemiz standına milli ve yerli teknoloji severleri bekliyoruz” diye konuştu.

İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne ev sahipliği yapacak. 27 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında Çiğli Havalimanı’nda düzenlenecek olan TEKNOFEST’e Ege Üniversitesi de akademisyen ve öğrencileriyle katılacak.

Ege Üniversitesi olarak ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkıda bulundukları için memnun olduklarını belirten  Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Bilgi ve bilim çağında ülkemizin ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkı vermek için bir yandan nitelikli öğrenciler yetiştirirken diğer yandan da teknoloji ve bilim konusunda farkındalık yaratmak, bu alanda yetişmiş insan kaynağını artırmak ve milli teknolojinin gelişmesinde katkıda bulunmak amacıyla bilim ve teknoloji üretmeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Milli Teknoloji Hamlesi vizyonunun toplumun bütün katmanlarında yerleşmesini hedefleyen TEKNOFEST’in paydaşı olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. TEKNOFEST’in son durağı olan İzmir’de 23 bilim ve teknoloji takımımızla güçlü bir şekilde yer alacağız. Geleceğimiz olan gençler için büyük bir motivasyon kaynağı olan festivalde,  Ege Üniversitesi ailesi olarak öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizle birlikte her yaştan tüm teknoloji severleri bekliyoruz” diye konuştu.

Milli Teknoloji Hamlesi Vizyonu’na uygun olarak ‘Sen Geleceksin Diye’ sloganıyla gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST, İzmir Çiğli Havalimanı’nda 27 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak. Festivalde, teknoloji ve girişimcilik alanında yarışmalar, hava gösterileri, bilim şovları, keşif oyunu, simülasyonlar, atölyeler, sergiler ve eğlence programları yer alacak. Ayrıca, TEKNOFEST İzmir’de Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon Yarışması da ilk defa düzenlenecek.

Ege Üniversitesi TEKNOFEST'e hazır

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000