18 Ocak 2023, Çarşamba 18:21:39

FLAŞ | Ahmet Bolat'tan taşeronlarla ilgili önemli açıklama

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat taşeronlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
  • Güvenlik kadroya alınmıyormuş geçmiş olsun Bengi yeni aldı saten ihaleyi
  • AİR CLİNC PİRİMİ 10 BİN ALDİ UNUTMAYALİM
  • Safda teknisyen olarak gorev yapan bircok teknik arkadaşlar var ozellikle bunlarin kadro konusunda cok sevindim herkes hak ettigi yeri bulur inşallah..
  • Merhaba arkadaşlar bu karar cagri merkezi çalışanlarını da kapsıyor mu acaba?
  • SAYIN BAŞKANIM; Öncelikle yaptığınız iyileştirmelerden dolayı çok teşekkür ederiz . Bugün yayımlanan Güvenlik Hizmeti Alımı ihalesi Özel Güvenlikler olarak kafamızda soru işareti oluşturdu , Bizler yeni kurulacak olan TK- Hizmet - Servis A.Ş bünyesinde olacakmıyız . İnşallah bizlerde THY ailesi olarak tamamıyla aileye dahil oluruz . Teşekkür eder Allah’a emanet olun . Dualarımız sizinle .
  • Başkanım güvenlik görevlileri kadroya geçecek mi bu konu hakkında cevabınızı bekliyoruz büyük bir umutla başarılarınızin devamını bekliyoruz
  • Şuan her yerden bir yorum geliyor hangi şirketler alınacak kadroya Sadece 5m saf ve gökçe diyorlar peki diğerleri taşeron olmuyor mu Kadak bengi vs. Bunlar ne açıkçası Bunlarin çalışanlarıda sadece tk ya hizmet veriyor Bu konuda bilgisi olan aydınlatabilir mi
  • Başkanım siz bizi çok mutlu ettiniz..sizin yüzünüzden mutluluk gülüşü allahım eksik etmesin iki cihanda..biz ailecek dua ediyoruz..sizi seviyoruz
  • Beyler Saf gidecek mi? Tazminatlar verilecek mi? Kimse birşey yazmamış bu 2 konuyla alakalı
  • Sayın başkanım şirketlerinizdeki mobbing psikolojik baskı iş kanunu dışında çalıştırma gibi olaylara el atarsanız seviniriz. Özellikle teknik ve alt iştirakleri. Yoksa mahsere kalacak bu hak. Ayrıca etik hat neden bu konularda hiç yardımcı olmuyor sadece göstermelik mi? Mobbing anayasal bir suçtur ve adli kovuşturma gerektirir. Bu yazıyı tkdan bu birimle ilginen biri okursa ancak anlamlı olur

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat taşeronlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Ahmet Bolat, geçmiş yıllardaki verilere değinirken 2023 yılı hedefleriyle ilgili de bilgiler verdi. 

Bolat'ın açıklamasındaki en önemli detay ise taşeronların kadroya alınması oldu. Bolat, yaptığı paylaşımda TK Hizmet Servis AŞ'nin kurulacağını ve Nisan-Mart ayına kadar üm taşeron personel THY bünyesine alınacağını söyledi.

İşte THY Yönetim Kurulu Başkanı Bolat'ın açıklaması;

20 Mayıs 1933 tarihinde 4 uçak (toplam 28 koltuk), 7 pilot, 1 telsizci, 8 makinist ve 8 memurla hizmete başlamış Türk Hava Yolları’mızın, 2022 yılı başarısını konuşmak ve gelecek 10 yılını şekillendirmek üzere tüm yöneticilerimizle Antalya’da bir araya geldik.

2003 yılında “butik havayolu” olarak anılan Ortaklığımız, 20 yılda ortalama %12.2 gibi bir ivmeyle ve her sene kar yaparak büyümüş. (Detaylara dikkatli olanlar 2016’daki terör ve 2020 deki pandemi nedeniyle olan zararları hatırlayacaklardır.)

Geçtiğimiz haftalarda arkadaşlarla sürekli toplandık ve Sapanca’daki toplantılarda detaylarını konuştuğumuz 2023-2033 Stratejilerimizin üzerinden defalarca geçtik.

(Birinci fotoğraf yine böyle bir Cumartesi sabahı Levent’in ekibiyle rakamları kontrol ederken, Rafet’in ekibiyle de sunumun formatını düzenlediğimiz toplantıdan.) İşinin ehli arkadaşlarıma devasa bir sahnede konuşacak olduğumdan dolayı bayağı bir titizlendim doğrusu.

Nasıl bir THY hedefliyoruz 2033 yılında? Detaylar şimdilik ticari sır ama şu kadarını söyleyeyim; ülkemize bugüne göre yaklaşık 3 kat büyüklükte ekonomik değer üretecek ve dünyanın 59. büyük ekonomisi olacak bir “Türk Havayolu Ekosisteminden” bahsediyoruz. Ve buna tüm kalbimizle inanıyoruz.

2003 yılının 65 uçaklık butik havayolunu, yılda ortalama %12.2 büyüterek Avrupa’nın en büyük 1. network taşıyıcısına dönüştüren, dünyanın en değerli 10. havayolu haline getiren kadrolar, aynı inanç ve azimle, ülkemizdeki siyasi istikrarın da devamıyla yeni hedeflerine başarıyla ulaşacaklar inşaAllah. (30 yıllık sevdanın geçen 20 yılına nazaran, gelecek 10 yılında daha temkinli (%7.4) bir büyüme öngördük.)

Şimdi gelelim bazı yayın organlarında konuşulan “triple maaşa”. Malum Ocak ayı zammı TİS gereği %16.4 gibiydi. Öncelikle sosyal haklardaki başka iyileştirmelerin yanında maaş zammını %20 yaptık.

2022’de ödemiş olduğumuz performans primleri toplam karımızın % 11.3’ünü bulmuştu. Buna rağmen kabin ekiplerimize özel bir sözüm olmuştu. Bu nedenle sadece kabin arkadaşlarımıza seyyanen net 10 bin TL ödeyeceğiz.

2023 yılı başarı ödülümüzün oranını karımızın %15’ine yükselttik: Nisan ve Temmuz ayında birer maaş olarak ödüllendireceğiz. Yani Nisan ayında 3 maaş ve Temmuz ayında aynı şekilde 3 maaş vereceğiz. Yaptığımız karın %15’inden bu 2 maaşın toplamını düşeceğiz. Ne kalıyorsa onları da 2023 Aralık maaşıyla birlikte ödeyeceğiz.

Geçen sene olduğu gibi bu ödüller aynı şekilde tüm iştiraklerimizdeki arkadaşlarımıza da uygulanacak.

Malum geçen sene taşeron çalışanlarımıza net 25 bin TL prim ödedik. Bu sene ne yapacağız? Taşeron şirketlerde sadece bizim için çalışan tüm arkadaşlarımız, Mart-Nisan ayına kadar THY’li olacak. %100 THY’nin iştiraki olan TK-Hizmet-Servis AŞ’yi kurarak hepsini ailemizin gerçek üyesi yapacağız. (Bu güzel müjdelerden dolayı da oldukça keyfim yerine geldi, fotoğraf 2.) Günün sonunda kadın yöneticilerimizle selfi yaptım.

Yüce Rabbimden kazasız-belasız, huzur ve bereket dolu bir yıl diliyorum.

FLAŞ | Ahmet Bolat'tan taşeronlarla ilgili önemli açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (509)

Geçmiş olsun ~ 3 gün önce
Güvenlik kadroya alınmıyormuş geçmiş olsun Bengi yeni aldı saten ihaleyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nereden ~ 2 gün önce
Biliyorsun?
Berrin ~ 2 gün önce
Kim söyledi bizim güvenlik müdür ü gecceğimizi söyledi
Salmans ~ 4 gün önce
AİR CLİNC PİRİMİ 10 BİN ALDİ UNUTMAYALİM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taseron teknisyen ~ 5 gün önce
Safda teknisyen olarak gorev yapan bircok teknik arkadaşlar var ozellikle bunlarin kadro konusunda cok sevindim herkes hak ettigi yeri bulur inşallah..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen.. ~ 3 gün önce
Yarısı teknisyen yarısı çay ocağında uyuyor
Çm ~ 5 gün önce
Merhaba arkadaşlar bu karar cagri merkezi çalışanlarını da kapsıyor mu acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KADAK GÜVENLİK ~ 5 gün önce
SAYIN BAŞKANIM; Öncelikle yaptığınız iyileştirmelerden dolayı çok teşekkür ederiz . Bugün yayımlanan Güvenlik Hizmeti Alımı ihalesi Özel Güvenlikler olarak kafamızda soru işareti oluşturdu , Bizler yeni kurulacak olan TK- Hizmet - Servis A.Ş bünyesinde olacakmıyız . İnşallah bizlerde THY ailesi olarak tamamıyla aileye dahil oluruz . Teşekkür eder Allah’a emanet olun . Dualarımız sizinle .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güvenlik ~ 5 gün önce
Başkanım güvenlik görevlileri kadroya geçecek mi bu konu hakkında cevabınızı bekliyoruz büyük bir umutla başarılarınızin devamını bekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taşeron şirket ~ 6 gün önce
Şuan her yerden bir yorum geliyor hangi şirketler alınacak kadroya Sadece 5m saf ve gökçe diyorlar peki diğerleri taşeron olmuyor mu Kadak bengi vs. Bunlar ne açıkçası Bunlarin çalışanlarıda sadece tk ya hizmet veriyor Bu konuda bilgisi olan aydınlatabilir mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Belirsizlik ~ 5 gün önce
Her çalışan kendi yorumunu yapıyor, hangi şirketlerin kadroya geçeceği açıklansa rahatlıcaz.
ses ~ 4 gün önce
kadro yalnız tgs ye gelıyorkesın ve net .
5m ~ 6 gün önce
Başkanım siz bizi çok mutlu ettiniz..sizin yüzünüzden mutluluk gülüşü allahım eksik etmesin iki cihanda..biz ailecek dua ediyoruz..sizi seviyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saf tesis ~ 6 gün önce
Beyler Saf gidecek mi? Tazminatlar verilecek mi? Kimse birşey yazmamış bu 2 konuyla alakalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel kapısı ~ 7 gün önce
Sayın başkanım şirketlerinizdeki mobbing psikolojik baskı iş kanunu dışında çalıştırma gibi olaylara el atarsanız seviniriz. Özellikle teknik ve alt iştirakleri. Yoksa mahsere kalacak bu hak. Ayrıca etik hat neden bu konularda hiç yardımcı olmuyor sadece göstermelik mi? Mobbing anayasal bir suçtur ve adli kovuşturma gerektirir. Bu yazıyı tkdan bu birimle ilginen biri okursa ancak anlamlı olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000