02 Temmuz 2013, Salı 16:00:15

GAZİPAŞA SEFERLERİNE RESMEN BAŞLADI

Thomas Cook Scandinavia Havayolları, Antalya Gazipaşa Havalimanı’ndan İsveç’in başkenti Stockholm’e doğrudan uçuşlarına başladı.
  • corendon ve pegasus gazıpasaya base acmalı
  • Antalya ne kadar istemesede gazipaşanın faal olması yocu için çok daha iyi.antalyaya inen bir yocu alanyaya gitmek için 2 saat yol çekiyor,birde getiren şirketlere ayrı bir külfeti var buda hesaplanırsa masraf azalır.onun için bu meydana şirketlerindaha sık uçması park alanının genişletilmesi gerekir.dhmi bir çok atıl limana yatırım yapana kadar geleceği parlak olan yerlere yönelse paralar boşa gitmese daha mantıklı değilmi??????????????????????????
  • THY de ucsun artik gazipasa ya
  • inşallah dahası da gerisi gelir..
  • http://www.dhmi.gov.tr/istatistik.aspx adresinden GZP ve diğer tüm meydanların trafik istatistik bilgilerine ulaşılabilir.
  • nazar kırıldı, kısmeti açıldı
  • haziranda kaç turist girişi olmuş, toplam iniş-kalkış sayısı nedir? bu tür bilgiler verin.

Stockholm’den gelerek 177 yolcusuyla saat 13.00’te Gazipaşa Havalimanı’na inen Thomas Cook’un Airbus A 320 uçağı, saat 14.15’te de 179 yolcusuyla Stockholm seferi için havalandı.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Antalya Gazipaşa Havalimanı, Thomas Cook Scandinavia Havayolları’nın İsveç’in başkenti Stockholm’den başlattığı karşılıklı seferlerin ilkiyle gelen 177 yolcusunu karşıladı. Airbus A 320 tipi uçakla gerçekleşen ilk sefer için Gazipaşa Havalimanı’nda havacılık geleneği olan su takı ile karşılama töreni düzenlendi. Saat 13.00’te Gazipaşa’ya inen uçak Gazipaşa Havalimanı’ndan Stockholm’e 179 yolcusuyla saat 14.15’te havalandı.

TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, “Alanya ve bölgesi için önem taşıyan Gazipaşa Havalimanımızın hak ettiği yere gelmesi için gerçekleştirdiğimiz çalışmaların olumlu sonuçlarını görmeye devam ediyoruz. Gazipaşa’dan Thomas Cook Scandinavia’nın başlattığı ve haftada bir kez gerçekleştireceği karşılıklı doğrudan seferlerden büyük memnuniyet duyuyoruz. İş birliğimiz ile Thomas Cook’un başka ülkelerden de havalimanımıza direkt seferler düzenlemesini bekliyoruz. Gazipaşa, Alanya ve bölgemizin turizmine hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Thomas Cook Scandinavia, Jet Time, Pegasus, SAS, Small Planet, Corendon Havayolları, Transavia ve Tailwind Havayolları Gazipaşa Havalimanı’na seferler için izin almış bulunuyor. Gazipaşa’ya 2013 yaz sezonunda B737-300, B737-400, B737-700, B737-800 ve A320 ile A319 tipi uçaklar iniş-kalkış yaptı.

Gazipaşa Havalimanı’ndan Danimarka’nın Kopenhag, Billund ve Aalborg, Hollanda’nın Amsterdam ve Eindhoven, Norveç’in Oslo, İsveç’in Stockholm ve Goteborg, Belçika’nın Brüksel, Polonya’nın Varşova, Çek Cumhuriyeti’nin Pardubice ve Litvanya’nın Vilinus olmak üzere 8 ülkede 12 noktaya doğrudan uçuşlar gerçekleştiriliyor. Pegasus’un her gün gerçekleştirdiği İstanbul bağlantılı uçuşlarla da yolcular yurtiçinde 17,  yurtdışında da 32 noktaya erişebiliyor.

GAZİPAŞA SEFERLERİNE RESMEN BAŞLADI

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

hostes ~ 10 yıl önce
corendon ve pegasus gazıpasaya base acmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 10 yıl önce
Antalya ne kadar istemesede gazipaşanın faal olması yocu için çok daha iyi.antalyaya inen bir yocu alanyaya gitmek için 2 saat yol çekiyor,birde getiren şirketlere ayrı bir külfeti var buda hesaplanırsa masraf azalır.onun için bu meydana şirketlerindaha sık uçması park alanının genişletilmesi gerekir.dhmi bir çok atıl limana yatırım yapana kadar geleceği parlak olan yerlere yönelse paralar boşa gitmese daha mantıklı değilmi??????????????????????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thy ~ 10 yıl önce
THY de ucsun artik gazipasa ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayırlı olsun ~ 10 yıl önce
inşallah dahası da gerisi gelir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alanyalı ~ 10 yıl önce
http://www.dhmi.gov.tr/istatistik.aspx adresinden GZP ve diğer tüm meydanların trafik istatistik bilgilerine ulaşılabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
leman ~ 10 yıl önce
nazar kırıldı, kısmeti açıldı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gazipaşa ~ 10 yıl önce
haziranda kaç turist girişi olmuş, toplam iniş-kalkış sayısı nedir? bu tür bilgiler verin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMI ~ 10 yıl önce
DHMI istatistik olarak her ay açıklıyor. Haziran rakamları da 4 yada 5 Temmuz 2013 de yayınlanır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000