08 Nisan 2024, Pazartesi 10:37:44

İGA İstanbul Havalimanı'nda Üst Düzey Atamalar

İGA İstanbul Havalimanı, yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. 2018 yılından bu yana İGA’da Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapan Turgay Yaman Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı olarak atanırken, sektörde önemli çalışmalara imza atan Server Aydın İGA İstanbul Havalimanı Dijital Hizmetler ve Ticaret Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.
  • Arkadaşım,İGA özel bir işletme.Burada torpil işlemez.Ayrıca Server Aydın'nın backroundU ortada,tecrübesi de aynı şekilde.Nedir çekemediğin?
  • Bu kerameti kendinden menkul zatın torpili kimden acaba?
  • Açıldığı günden beri iç dış farketmeksizin tuvaletlerde istediğin sidik dışarı taşıyor bu rezaletle hala ödül alıyorlar göz boyama başka birşey değil . Sürekli arızalı bir yürüyen bant sistemleri var
  • Bebe bunlar süt kuzusu daha.
  • Modellere bak ya :)
  • Turgay beyi yürekten kutluyorum. Azim ve başarı ile temsil ettiği görevleri yerine getirmek onu daha nice başarılara imza atmaya götürecek. Server beye de başarılar diliyorum.
  • Hayatında her işini torpille yapabilmiş,yaptırmışlardan. Thy'ye nasıl girdiğini,makam sahibi olduğunu sonra sun express'e nasıl kapak attığını da açıklasın görelim!

AirportHaber'in geçtiğimiz Şubat ayına duyurduğu gelişme gerçekleşti. İGA, Server Aydın'ın Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladığını açıkladı.

İGA İstanbul Havalimanı, yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. 2018 yılından bu yana İGA’da Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapan Turgay Yaman Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı olarak atanırken, sektörde önemli çalışmalara imza atan Server Aydın İGA İstanbul Havalimanı Dijital Hizmetler ve Ticaret Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

Dünyanın en önemli küresel aktarma merkezlerinden olan İGA İstanbul Havalimanı, kurumsal yapı ve iş süreçlerini daha da geliştirerek, yenilikçi çözümlerle havalimanı deneyimini daha ileriye taşımak için yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Küresel rekabetin dinamiklerine uyum sağlayarak, kurumsal güçlenmeyi temel alan ve bu eksende büyümesini sürdüren İGA İstanbul Havalimanı, yönetim kadrosuna katılan yeni isimlerle güçleniyor ve global arenadaki varlığını daha da sağlamlaştırıyor.

Birlikte çalışmanın gücüne olan inancıyla ekibini her geçen gün daha da büyüten İGA’da ilk değişiklik Kurumsal İlişkiler biriminde yaşandı. 2014’den bu yana da havacılık sektöründe çok önemli görevlerde bulunan, 2018’den bu yana da İGA İstanbul Havalimanı’nda, Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapan Turgay Yaman, Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

1982 yılında İstanbul’da doğan Yaman, 2005'te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlayan, evli ve üç kız çocuğu babası olan Yaman, Şubat 2018'de başlayan İGA İstanbul Havalimanı, Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü görevinin öncesinde, mali müşavirlik ruhsatına sahip olarak birçok firmaya yatırım ve yönetim danışmanlığı verdi ve bazı firmalarda üst düzey yöneticilikler yaptı. Havacılık sektörüne 2014 yılında TAV Havalimanları Holding bünyesinde Genel Sekreter Yardımcılığı göreviyle adım atan, sonrasında Kurumsal İlişkiler Koordinatörlüğü görevini yürüten Yaman, ardından İGA İstanbul Havalimanı bünyesine katıldı.

Bir diğer atama ise dijital hizmetler tarafında gerçekleşti. Havacılık sektöründe 23 yılı geride bırakan ve yurtiçinde ve yurtdışında başarılı çalışmalara imza atan Server Aydın, Dijital Hizmetler ve Ticaret Genel Müdür Yardımcısı olarak yeni görevine başladı. 1995’te İngiltere’deki Kent Üniversitesi İşletme Bilimi bölümünden mezun olan Aydın, Avustralya Deaking Üniversitesi’nde ticaret alanında yüksek lisansı yaptı, 2023 yılında ise Maltepe Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamladı.

İş hayatına ise 2001-2004 yılları arasında Fraport Antalya Havalimanı’nda Pazarlama Müdürü olarak başlayan Aydın, sonrasında 2004-2008 arasında Türk Hava Yolları (THY) Yer İşletme Başkanlığı, İskandinavya Direktörlüğü ile Afrika ve Batı Avrupa Bölge Müdürlüğü, 2008-2012 yılları arasında Sabiha Göçken Havalimanı’nın Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2012-2016 arasında havacılık sektöründe global pazara adım atarak Sunexpress Havayolları’nın Almanya Genel Müdürü, grubun Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Aydın, 2016-2017 arasında Ürdün Kraliyet Havayolları’nda Ticaret ve Dijitalizasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2017’den 2021 yılına kadar Ayla Oasis Development şirketinin Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini başarıyla sürdüren Server Aydın, 2021-2023 yılları arasında Plaza Premium Group’un Hindistan ve Güney Asya Operasyonlarından Sorumlu Direktörlüğünü sürdürdü, Ağustos 2023’ten Mart 2024’e kadar ise Plaza Premium Group bünyesinde yer alan Abu Dhabi Havalimanı’nın Genel Müdürlüğünü yaptı.

İGA İstanbul Havalimanı'nda Üst Düzey Atamalar

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Torpil ~ 1 ay önce
Arkadaşım,İGA özel bir işletme.Burada torpil işlemez.Ayrıca Server Aydın'nın backroundU ortada,tecrübesi de aynı şekilde.Nedir çekemediğin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ticaret genel müdür yardımcısı ~ 1 ay önce
Bu kerameti kendinden menkul zatın torpili kimden acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tuvaletler rezalet ~ 1 ay önce
Açıldığı günden beri iç dış farketmeksizin tuvaletlerde istediğin sidik dışarı taşıyor bu rezaletle hala ödül alıyorlar göz boyama başka birşey değil . Sürekli arızalı bir yürüyen bant sistemleri var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet ~ 1 ay önce
Bebe bunlar süt kuzusu daha.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 1 ay önce
Modellere bak ya :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IR -BH ~ 1 ay önce
Turgay beyi yürekten kutluyorum. Azim ve başarı ile temsil ettiği görevleri yerine getirmek onu daha nice başarılara imza atmaya götürecek. Server beye de başarılar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
server ~ 1 ay önce
Hayatında her işini torpille yapabilmiş,yaptırmışlardan. Thy'ye nasıl girdiğini,makam sahibi olduğunu sonra sun express'e nasıl kapak attığını da açıklasın görelim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000