30 Kasım 2021, Salı 09:17:52

Katar'ın ilk Typhoon'u havalandı

Katar Emiri Hava Kuvvetleri (QEAF) için üretilen ilk Eurofighter Typhoon savaş uçağı, test uçuşlarına başladı. İlk uçakların, 2022 yılında teslim edilmesi planlanıyor.
  • Dost ve kardeş ülke,müslüman din kardeşlerimiz,herşeyimizi sattığımız,verdiğimiz,can simidimiz katarımız niye bizim asrın lideri önderliğinde,ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ve saz arkadaşlarıyla yerli ve milli olarak yapılan Mmu'yu almamış da gitmiş ordan burdan jet almış,çok ayıp etmiş...Neyse katar olmazsa düne kadar feto ve darbe destekçisi,hain dediğimiz ama bugün Peker'in iadesi ve para uğruna yeniden kardeş olduğumuz bae'ye veririz hamdolsun...

Katar Emiri Hava Kuvvetleri (QEAF) için üretilen ilk Eurofighter Typhoon savaş uçağı, test uçuşlarına başladı. İlk uçakların, 2022 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

550.000 nüfuslu küçük petrol zengini ülkenin hava kuvvetleri, son yıllarda dramatik bir şekilde yeniden şekillendi ve bölgedeki en modern hava kuvvetleri arasındaki yerini aldı. 2017 yılında Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri öncülüğünde Katar’a yönelik uygulanan ambargonun ardından Katar’ın savunma harcamaları oldukça yüksek seviyelere ulaştı.

Savunmasanayist'te yer alan habere göre; Katar Silahlı Kuvvetleri, tüm alanlarda modernizasyonunu etkili bir biçimde sürdürüyor. Modernizasyon kapsamında Katar Emiri Hava Kuvvetleri de çeşitli ülkelerden savaş uçağı tedariki gerçekleştirmiş durumda. Son dönemde QEAF; 36 adet F-15QA, 36 adet Rafale ve 24 adet Typhoon savaş uçağı siparişi verdi. Ayrıca Katar’ın, hem F-15QA hem de Rafale için ek sipariş vermesi de söz konusu.

QEAF, halihazırda Rafale savaş uçaklarını aktif olarak kullanıyor. Katarlı pilotlar, F-15QA tipi savaş uçakları ile eğitim faaliyetlerine ise devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda bir F-15QA, eğitim faaliyetleri esnasında ABD’de kırıma uğramıştı.

İngiltere’deki BAE Systems tesislerinde uçuş testlerine başlayan Eurofighter Typhoon savaş uçağının ilk kafilesinin ise 2022 yılında Katar’a teslim edilmesi planlanıyor. (saunmasanayist)

Katar'ın ilk Typhoon'u havalandı

Facebook Yorum

Yorumlar

Eyyy katarrrr ~ 2 ay önce
Dost ve kardeş ülke,müslüman din kardeşlerimiz,herşeyimizi sattığımız,verdiğimiz,can simidimiz katarımız niye bizim asrın lideri önderliğinde,ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ve saz arkadaşlarıyla yerli ve milli olarak yapılan Mmu'yu almamış da gitmiş ordan burdan jet almış,çok ayıp etmiş...Neyse katar olmazsa düne kadar feto ve darbe destekçisi,hain dediğimiz ama bugün Peker'in iadesi ve para uğruna yeniden kardeş olduğumuz bae'ye veririz hamdolsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2021 ~ 2 ay önce
MMU'NUN TSK envanterine giriş tarihi 2030........
2021'e ~ 2 ay önce
adam ironi yapmış.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000