26 Şubat 2024, Pazartesi 10:17:39

Lufthansa'dan CRJ1000 Hamlesi

Alman havayolu devi Lufthansa, yaz sezonu boyunca İrlandalı taşıyıcı CityJet'ten CRJ1000 uçaklarını kiralama kararı aldı.
  • Hayırlara vesile olsun inşallah

Alman havayolu devi Lufthansa, yaz sezonu boyunca İrlandalı taşıyıcı CityJet'ten CRJ1000 uçaklarını kiralama kararı aldı. Bu anlaşma kapsamında, CityJet mürettebatı tarafından işletilecek olan uçaklar, Frankfurt'tan Ljubljana ve Zagreb uçuşlarının çoğunda kullanılacak.

Uçaklar, 31 Mart itibarıyla Ljubljana ve Zagreb rotalarında hizmete girecek ve 27 Ekim'e kadar devam edecek olan 2024 yaz sezonu boyunca Lufthansa'nın bu rotalardaki operasyonlarının önemli bir kısmını oluşturacak. Toplam 420 dönüşte kullanılacak olan CityJet uçakları, Ljubljana'ya olan tüm uçuşların yaklaşık %66'sını ve Zagreb'e olan tüm uçuşları kapsayacak. Ancak, son dakika ekip değişiklikleri mümkün olabilecek.

Lufthansa, toplam beş adet CityJet CRJ1000 uçağını kiralama planı yapıyor. Bu uçaklar, 100 yolcu kapasitesine sahip olacak şekilde Frankfurt'ta konuşlandırılacak. Ancak, bu uçaklar diğer eski Yugoslavya rotalarına planlanmamış durumda.

Lufthansa'nın bu hamlesi, Airbus filosundaki Pratt & Whitney motor sorunları nedeniyle yaz programında yaklaşık 100 haftalık uçuş kesintisi yapmak zorunda kalmasının ardından geldi. Ancak, Alman havayolu, eski Yugoslavya'daki belirli şehirlere olan hizmetlerini sürdürmeye kararlı. Diğer yandan, Frankfurt'tan Cluj-Napoca, Timişoara, Friedrichshafen, Linz ve Innsbruck'a ve Münih'ten Leipzig'e olan operasyonlar tamamen askıya alınacak.

Lufthansa'nın bu yaz sezonunda Frankfurt ve Münih'ten eski Yugoslavya'daki şehirlere gerçekleştireceği toplam uçuş sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre %1.6 artış gösterecek ve 4.006 uçuşa ulaşacak. 

Lufthansa'dan CRJ1000 Hamlesi

Yorumlar

Kaslı fo ~ 2 ay önce
Hayırlara vesile olsun inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Selam&dûa ~ 2 ay önce
Rabbimiz iniş takımlarına ve thrust reverse zeval vermesin inşeallah

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000