09 Aralık 2023, Cumartesi 14:53:08

Rize-Artvin Havalimanı 1 milyon yolcu sınırına dayandı

Rize-Artvin Havalimanı'nı 2023’ün ilk 11 ayında 946 bin 698 yolcu kullandı.
  • Yeni bir havalimanı olmasıan rağmen haftalık ortalama da günlük 11 uçuşa sahip, bu yeni bir havalimanı için çok iyi bir sayı. 1 milyon yolcu sayısı ise bu havalimanının rüştünü ıspatladığına işaret. Gerek Artvin gerek ise Rize turizmi ve Gürcistan tarafından gelen yolcular havalimanını kalkındırdı. Buda demek oluyor ki bu havalimanı boşuna yapılmadı.
  • Aralarındaki mesafe 110 km,bkz google haritalar
  • Artvin olmasa yolcu bulamazsınız. Rizeye kim gidecek. Artvin o bölgenin en meşhur ve tanınmış şehri. Özellikle yurtdışından bile gelenler var. Rizede ne var araplardan başka
  • Bizimde canımıza da yandı çelebi bizi bitirdi
  • Şurada bin kere yazıldı. Rizeye giden gelen yok. Alayı artvin yolcusu. Kendi halkının dışında son derece fazla yerli turist gidiyor. Bence rize kaldırılmalı
  • Günde bir uçak inecek diye havalimanı yapıyorlar diyenler burda mı. Büyükşehir olmayan iller arasında 1 milyonu aşan tek havalimanı. Büyükşehir olup 1 milyonu aşamayan havalimanları da varken.
  • 75 km mesafedeki Trabzon havalimanına rağmen bu kadar yoğun kullanılması şaşırtıcı. Birçok havaalanına günde 1 ila 2 uçak inip kalkarken Rize Artvin havaalanının maşallahı var. Umarım böyle artarak devam eder.

Rize-Artvin Havalimanı'nı 2023’ün ilk 11 ayında 946 bin 698 yolcu kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycanlı mevkidaşı İlham Aliyev'in katılımıyla 14 Mayıs 2022 tarihinde hizmete açılan Rize-Artvin Havalimanı'nı 1-30 Kasım 2023 tarihleri arasında 82 bin 895 kişi kullandı.

Havalimanına Ekim ayında iç hatlarda 640 iken dış hatlarda 7 uçak iniş-kalkış yaparak toplamda 647’ye ulaştı. Rize-Artvin Havalimanı 1 Ocak tarihinden 30 Kasım 2023 tarihine kadar geçen 11 aylık sürede toplamda 946 bin 698 kişi kullandı.

Rize-Artvin Havalimanı 1 milyon yolcu sınırına dayandı

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Fatih ~ 2 ay önce
Yeni bir havalimanı olmasıan rağmen haftalık ortalama da günlük 11 uçuşa sahip, bu yeni bir havalimanı için çok iyi bir sayı. 1 milyon yolcu sayısı ise bu havalimanının rüştünü ıspatladığına işaret. Gerek Artvin gerek ise Rize turizmi ve Gürcistan tarafından gelen yolcular havalimanını kalkındırdı. Buda demek oluyor ki bu havalimanı boşuna yapılmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rizeli ~ 3 ay önce
Aralarındaki mesafe 110 km,bkz google haritalar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Artvin ~ 3 ay önce
Artvin olmasa yolcu bulamazsınız. Rizeye kim gidecek. Artvin o bölgenin en meşhur ve tanınmış şehri. Özellikle yurtdışından bile gelenler var. Rizede ne var araplardan başka

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fatşh ~ 2 ay önce
Gerçekten komiksiniz.
İşçi ~ 3 ay önce
Bizimde canımıza da yandı çelebi bizi bitirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1000 kere ~ 3 ay önce
Şurada bin kere yazıldı. Rizeye giden gelen yok. Alayı artvin yolcusu. Kendi halkının dışında son derece fazla yerli turist gidiyor. Bence rize kaldırılmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adem ~ 3 ay önce
Yav he he Rize'nin havalimanına yakın olan ilçeleri Çayeli,Pazar,Ardeşen,Fındıklı,Hemşin'in nüfusu Artvin'in toplam nüfusu kadar.Merkez ve diğer ilçelerden hiç gelen olmasa bile söylediğiniz saçmalık.
Adem ~ 3 ay önce
Ne nüfusu? Nüfus sayımı mı yapıyoruz. Gelenlerin çoğu artvin demişler. Çok fazla turist gidiyor artvine. Rizede ne var yaw
Adem ~ 2 ay önce
Nasıl bir hayal dünyanız var? İllere göre yerli yabancı turist sayısında Rize ile Artvin arasında pek bir fark yok,resmi veriler ortada dururken siz neye göre konuşuyorsunuz? Artvin'e gelen turist sayısı Rize'den 9-10 bin fazla,bu rakamlarla ve bu nüfus sayısı ile mi havalimanını daha çok Artvin'in kullandığını iddia ediyorsunuz.
DEN ~ 3 ay önce
Günde bir uçak inecek diye havalimanı yapıyorlar diyenler burda mı. Büyükşehir olmayan iller arasında 1 milyonu aşan tek havalimanı. Büyükşehir olup 1 milyonu aşamayan havalimanları da varken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komesli ~ 3 ay önce
75 km mesafedeki Trabzon havalimanına rağmen bu kadar yoğun kullanılması şaşırtıcı. Birçok havaalanına günde 1 ila 2 uçak inip kalkarken Rize Artvin havaalanının maşallahı var. Umarım böyle artarak devam eder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000