21 Şubat 2024, Çarşamba 08:52:26

Rusya tarafından KAAN açıklaması

Milli Muharip Uçak Kaan ilk uçuşuna hazırlanırken geçtiğimiz günlerde merakla beklenen uçağın ilk talibi Ukrayna olmuştu. Bu kez Rus tarafından dikkat çeken bir çıkış geldi.
  • Eğer imkanımız varsa tamamen yerli olarak kalmalıdır.İşbirliği yapmak Marshall yardımları gibi olur ve bizi geriletir.Tabi ki katkısı da olacaktır illa ama bizim gençlerimizin gerekli inceleme ve çalışmalar yaparak üstesinden gelemeyeceği bir sorun yoktur kanaatindeyim.Yapanların emeği geçenlerin ellerine sağlık.
  • Kaan kim Ruslar kim? Hangi Nato sistemi Ruslarla geliştirilmiş. Laf diye konuşuyor vodkacılar.
  • Türkiye ne Rusya ne de Ukrayna ile ortak böyle işler yapamaz. Rusya ile yapamaz,yaparsa en çok kredi,borç, icat aldığı,ihracat yaptığı,turist, yatırımcı gelen batıyla arası kötü olur,Ukrayna ile yapamaz,yaparsa bu sefer Rusya ile arası bozulur. Ekonomik olarak güçlü ve bağımsız olmazsan başkalarına muhtaç olursun.

Milli Muharip Uçak Kaan ilk uçuşuna hazırlanırken geçtiğimiz günlerde merakla beklenen uçağın ilk talibi Ukrayna olmuştu. Bu kez Rus tarafından dikkat çeken bir çıkış geldi.

Aydınlık'tan Tevfik Kadan'ın haberine göre, Rusya'dan Milli Muharip Uçak Kaan ile ilgili önemli açıklama geldi.

Rusya’nın İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, Türkiye’nin geliştirdiği beşinci nesil savaş jeti KAAN’ın ortak üretimiyle ilgili soruya sürpriz yanıt vererek açık bir teklifte bulundu.

Rusya’nın İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, "Bu konuda biz de askeri ve teknik işbirliği geliştirmek istiyoruz. Geçmişte de tekliflerimiz olmuştur. Bu uçaklarla ilgili ortak çalışmaların yürütülmesi de dahil olmak üzere, resmi kurumlarımız ve şirketlerimiz arasında çeşitli seviyelerde çalışmalar da yapıldı.

Bizim ilgili şirketlerimiz ve birimlerimiz, birlikte çalışmaya hazır olduklarını bildirdiler. Tabi somut işlerin ilgili şirketler arasında görüşülmesi gerekiyor" dedi.

Rusya tarafından KAAN açıklaması

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Milli Birey ~ 2 ay önce
Eğer imkanımız varsa tamamen yerli olarak kalmalıdır.İşbirliği yapmak Marshall yardımları gibi olur ve bizi geriletir.Tabi ki katkısı da olacaktır illa ama bizim gençlerimizin gerekli inceleme ve çalışmalar yaparak üstesinden gelemeyeceği bir sorun yoktur kanaatindeyim.Yapanların emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boş laflar. ~ 2 ay önce
Kaan kim Ruslar kim? Hangi Nato sistemi Ruslarla geliştirilmiş. Laf diye konuşuyor vodkacılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nazmi can ~ 2 ay önce
Hangi NATO sistemi bizim teknolojik olarak kalkınmamıza katkıda bullunmuş? LANET OLSUN ABD.YE LANET OLSUN EMPERYALİST BATIYA..
Batı ~ 2 ay önce
Adamlar bize olan nefretlerinden Ukrayna'ya TB-2 hibesine bile karşı çıktı. Sahada o kadar kanıtlanmış olmasına rağmen. Batı Türkiye'ye hiçbir zaman dostluk yapmamıştır, karşımıza hep engel çıkarmıştır.
Nazmi can'a ~ 2 ay önce
Emperyalist Abd ve batıya lanet olsun doğru ama onlara uşaklık eden bizim gibi ülkeleri yönetenlere de olsun...
Gerçek şu ki ~ 2 ay önce
Türkiye ne Rusya ne de Ukrayna ile ortak böyle işler yapamaz. Rusya ile yapamaz,yaparsa en çok kredi,borç, icat aldığı,ihracat yaptığı,turist, yatırımcı gelen batıyla arası kötü olur,Ukrayna ile yapamaz,yaparsa bu sefer Rusya ile arası bozulur. Ekonomik olarak güçlü ve bağımsız olmazsan başkalarına muhtaç olursun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000