14 Kasım 2023, Salı 22:50:43

Sabiha Gökçen ikinci pisti açılmadan Notamlandı!

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Uzun yıllar sonra yapımı tamamlanan ve bu ay içinde açılması beklenen ikinci pistin bir süre daha hizmete giremeyeceği öğrenildi.
  • Bahsedilen taraftaki cami dahil tüm evler pistin kotunun altında kalıyor, nasıl oluyorda engel oluyor? bilgisi olan var mı?
  • Bu pistin altından geçen SAW bağlantı otoyolu tünellerinde trafik sıkışıklığından ömrümüz tükendi. Kavakpınar ise dolaylı ara mahalle trafiğinden haşat oldu. Tırlar da burada, mesai servisleri de burada, kamyonlar da.. Madem yüksek bina engeldi de bugüne kadar farkedilmedi mi? Böyle proje işletmeciliği olur mu yahu? Hem neden pistin altından geçen tünel yapıldı ki? Tüneli dağa, denizin altına filan yaparsın, burada ise pist yapmak için tepe yaptılar altından tünel geçirdiler.. Dünyada bunun başka örneği var mı acaba?
  • Atatürk havaalanından bir an önce çıkmak için 300 mılyon dolar tazminat ödeyenler Sabiha Gökcen havalanında İkinci pistin yapılmasının bu kadar uzaması normal değilmi
  • 2.pistin müteahhidi IGA nın sahibi olmasın?IGA daha çok iş yapsın diye bu kadar uzatılmış olmasın?
  • O pist açılacak diye kocaeli cengiz topeli atıl bıraktılar.. yazık
  • Bi adamcağız vardı ilk pist yapıldığında tuz gölüne alabalık tesisi yapmaya benzetmisti...:), Kitle bu lideri de bu ne yazıkki. Ha bu arada almanlar 15 yıldır Frankfurt hava limanını bitiremedi...!!!!!!!
  • Pisti açmıyorlar bari altındaki tünelleri açsınlarda arabalar rahat gitsin. 2 tünelden tekini kullanmak üzere yer değiştirip duruyorlar sadece.
  • Cumhurbaşkanı Pegasus yeni ortak(Arap görüşmesi beraber gittiler)almadan bu pist sürekli ertelenir.
  • Pistin altından gidecek tüneli bile açmadılar ülker yolu sürekli tırlar yüzünden tıkanıyor personeller eve en kötü 20dk geç gidiyor nerelerden gelen insanlar var ayıptır yahu
  • Deveye "Boynun eğri" demişler, "Nerem doğru ki?" demiş

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Uzun yıllar sonra yapımı tamamlanan ve bu ay içinde açılması beklenen ikinci pistin bir süre daha hizmete giremeyeceği öğrenildi.

Pistin iniş tarafındaki uçaklara engel teşkil edebileceği belirlenen bazı yüksek yapıların pistin açılışını ertelediği belirlendi.

Buna göre; DHMİ söz konusu durum nedeniyle pisti notamladı. Pist yaklaşık 3 ay daha hizmete giremeyecek. Yüksek yapıların traşlanmasının ardından ikinci pistin açılışının gerçekleşmesi bekleniyor.


Sabiha Gökçen ikinci pisti açılmadan Notamlandı!

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

teknik ~ 17 gün önce
Bahsedilen taraftaki cami dahil tüm evler pistin kotunun altında kalıyor, nasıl oluyorda engel oluyor? bilgisi olan var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arktoros ~ 23 gün önce
Bu pistin altından geçen SAW bağlantı otoyolu tünellerinde trafik sıkışıklığından ömrümüz tükendi. Kavakpınar ise dolaylı ara mahalle trafiğinden haşat oldu. Tırlar da burada, mesai servisleri de burada, kamyonlar da.. Madem yüksek bina engeldi de bugüne kadar farkedilmedi mi? Böyle proje işletmeciliği olur mu yahu? Hem neden pistin altından geçen tünel yapıldı ki? Tüneli dağa, denizin altına filan yaparsın, burada ise pist yapmak için tepe yaptılar altından tünel geçirdiler.. Dünyada bunun başka örneği var mı acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SARI EMMİ ~ 24 gün önce
Atatürk havaalanından bir an önce çıkmak için 300 mılyon dolar tazminat ödeyenler Sabiha Gökcen havalanında İkinci pistin yapılmasının bu kadar uzaması normal değilmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gürhan Özalp ~ 23 gün önce
Sebebi akıllara getiremedikleri dikkatlerinize kaçan ikinci pistin bitindeki caminin kubbesinin yüksek olması Milyarlarca dolar para akıtan örümcek zihniyet caminin kubbesini akıl edememiş
Ttr ~ 24 gün önce
2.pistin müteahhidi IGA nın sahibi olmasın?IGA daha çok iş yapsın diye bu kadar uzatılmış olmasın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XANAX ~ 24 gün önce
O pist açılacak diye kocaeli cengiz topeli atıl bıraktılar.. yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Köyün delisi ~ 24 gün önce
Bi adamcağız vardı ilk pist yapıldığında tuz gölüne alabalık tesisi yapmaya benzetmisti...:), Kitle bu lideri de bu ne yazıkki. Ha bu arada almanlar 15 yıldır Frankfurt hava limanını bitiremedi...!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cetin ~ 23 gün önce
Ziya
Osman ~ 24 gün önce
Pisti açmıyorlar bari altındaki tünelleri açsınlarda arabalar rahat gitsin. 2 tünelden tekini kullanmak üzere yer değiştirip duruyorlar sadece.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Andy ~ 25 gün önce
Cumhurbaşkanı Pegasus yeni ortak(Arap görüşmesi beraber gittiler)almadan bu pist sürekli ertelenir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TSSS ~ 25 gün önce
Pistin altından gidecek tüneli bile açmadılar ülker yolu sürekli tırlar yüzünden tıkanıyor personeller eve en kötü 20dk geç gidiyor nerelerden gelen insanlar var ayıptır yahu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DVY ~ 25 gün önce
Deveye "Boynun eğri" demişler, "Nerem doğru ki?" demiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000