20 Eylül 2023, Çarşamba 12:49:29

SHGM'de Taşlar Yerinden Oynadı!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde (SHGM) taşlar yerinden oynadı. Üst yönetim kadrosunda bazı isimler görevden alınırken, SHGM Genel Müdür Yardımcısı Murat Topçu'ya tenzili rütbe yapıldı!
  • Bu kadar beceriksiz ve egolu birinin görevden değil kurumdan komple atılması gerekir. Gerçi shgm yi kopmle kapatsalar ülkede havacılık daha rahat gelişir. LisanslandırmaMak için yemin etmiş şahıs. Kendin o lisansı nasıl aldın acaba? Dünyanın saydığı sertifikayı kafasına göre ben saymam diyebilen şahıs! Tecrübeli teknisyene senin mekanik saatin az yok aen yapısalcısın kabiniçicisin bize göre ON WING değilsiniz diyecek kadar cahil olamaz sanırdım. Peki o teknisyenler SHGM logbook doldururken istediğin logbookta yazan işi yapmış mı? Yapmış, kartta tt mührü var mı? Var, kart kapanmış mı kapanmış yanında çalıştığı Cs ile saat uyumluluğu var mı? Var E kardeşim sen daha önce onayladığın Modülü artık saymıyorum de! Sonra şu şu işleri lisanslanmak için yapman lazım o zaman lisans verebilirim dediğin şeyi de aaa bu artık hoşuma gitmiyor de uygun olduğu halde iade et 7-8 ay beklet iade et adamın bütün emekle aldığı her belgeyi hiç et bir genelge ile. Hemde geriye dönük olarak işlet ki bu nasıl izandır anlamak mümkün değil. Böyle saçma bir geçiş süreci ile mağdur ettiğiniz kişilerin hakları yakanızda belalarıda üzerinizdedir bilesiniz. Son olarak şunu belirteyim havacılığın belli bir zümreye aitmiş gibi işler yapayı kesin artık EASA ve FAA e bakın mümkünse yorum dahi yapmayın. Hakedenlere Saygılar.
  • Tenzili rutbe yapilan kisinin SHY-66 lisansi sahibi olmasina ragmen lisanlandirma sureclerinin bu kadar kötu yönetilmesi, SHGM icinde yer alan yöneticilerin ne kadar yeterli olduklari konusunda insanin aklina acaba sorusunu getiriyor. Hem SHY-66 lisansi olup hem de teknisyen düsmani olmak nasil bir zekanin ürünü acaba?
  • SHGM bunca emeği hiçe sayarak kafasına göre kurallar çıkartıp mağduriyet yaşatıyor. Umarım düzelir.
  • maması kesilen easa lobisi tüm siyasi gücüyle saldırıyor.
  • Kadroların değişmesi herkes için hayırlara vesile olsun. Darısı yemek parasını 121 tlden 131 tl yapan HEAŞ YKna …
  • Kiraathanelerde Shgm den daha akilcil ve daha duzenli calisma sekli vardir; shgm basibos; o onun adami bu bunun adami bu sunun torpili ilsikisi devamli vardir; burasi duzeltilmeli
  • Shgm,Dhmi gibi tüm devlet kurumlarında tarikatlerin,cemaatlerin pasta savaşı yaptığı,fetocuların hala cirit attığı,haksızlıkların tavan yaptığı Thy'de de taşlar yerinden oynamalı !
  • Kafalarına göre kural-talimat yayınlayıp bir sürü madur yarattılar. O işler öyle olmuyor. Bir süreç olması , bir plan olması gerekiyor. Ben yaptım oldu ile dayatırsanız koltuk gider kusura bakma
  • Teknisyenin sırtından geçinmeye çalışan SHGM deki bütün kadroların yenilenmesi hatta hepsinin değiştirilmesi lazım. Allah'tan korkun 1400tl sınav ücreti nedir. Millet geçim derdine düşmüş siz milletin parasını nasıl alırız derdine

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde (SHGM) taşlar yerinden oynadı. Üst yönetim kadrosunda bazı isimler görevden alınırken, SHGM Genel Müdür Yardımcısı Murat Topçu'ya tenzili rütbe yapıldı!

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında SHGM Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen Murat Topçu, Hava Seyrüsefer Daire Başkan Vekili olarak görevlendirildi. SHGM'nin yönetim şemasında da genel müdür yardımcılığı görevinden alındığı görüldü.

Hava Aracı Bakım Personeli lisansı (SHY-66) ve Hava Trafik Emniyeti Elektronik Personeli (ATSEP) lisansı sahibi olan Topçu ile ilgili alınan karar havacılık sektöründe sürpriz olarak karşılandı.

"ÖZCAN BAŞOĞLU DA GÖREVDEN ALINMAK İSTENDİ" İDDİASI!

SHGM Genel Müdür Yardımcısı Vekili Özcan Başoğlu'nun da görevden alınması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na talepte bulunulduğu ancak bakanlık nezdinde bu talebin kabul görmediği de iddia edildi.

SHGM Lisans Şube Müdürü olarak görev yapan Sait Önal'ın da kısa bir süre önce görevden alındığı belirtildi.

Havacılık Güvenliği Daire Başkanı Serdar Karabulut da görevinde alınırken yerine Yener Çetinkaya getirildi.

©AirportHaber

SHGM'de Taşlar Yerinden Oynadı!

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Amatör ~ 22 gün önce
Bu kadar beceriksiz ve egolu birinin görevden değil kurumdan komple atılması gerekir. Gerçi shgm yi kopmle kapatsalar ülkede havacılık daha rahat gelişir. LisanslandırmaMak için yemin etmiş şahıs. Kendin o lisansı nasıl aldın acaba? Dünyanın saydığı sertifikayı kafasına göre ben saymam diyebilen şahıs! Tecrübeli teknisyene senin mekanik saatin az yok aen yapısalcısın kabiniçicisin bize göre ON WING değilsiniz diyecek kadar cahil olamaz sanırdım. Peki o teknisyenler SHGM logbook doldururken istediğin logbookta yazan işi yapmış mı? Yapmış, kartta tt mührü var mı? Var, kart kapanmış mı kapanmış yanında çalıştığı Cs ile saat uyumluluğu var mı? Var E kardeşim sen daha önce onayladığın Modülü artık saymıyorum de! Sonra şu şu işleri lisanslanmak için yapman lazım o zaman lisans verebilirim dediğin şeyi de aaa bu artık hoşuma gitmiyor de uygun olduğu halde iade et 7-8 ay beklet iade et adamın bütün emekle aldığı her belgeyi hiç et bir genelge ile. Hemde geriye dönük olarak işlet ki bu nasıl izandır anlamak mümkün değil. Böyle saçma bir geçiş süreci ile mağdur ettiğiniz kişilerin hakları yakanızda belalarıda üzerinizdedir bilesiniz. Son olarak şunu belirteyim havacılığın belli bir zümreye aitmiş gibi işler yapayı kesin artık EASA ve FAA e bakın mümkünse yorum dahi yapmayın. Hakedenlere Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen kökenli ~ 3 ay önce
Tenzili rutbe yapilan kisinin SHY-66 lisansi sahibi olmasina ragmen lisanlandirma sureclerinin bu kadar kötu yönetilmesi, SHGM icinde yer alan yöneticilerin ne kadar yeterli olduklari konusunda insanin aklina acaba sorusunu getiriyor. Hem SHY-66 lisansi olup hem de teknisyen düsmani olmak nasil bir zekanin ürünü acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mağdur ~ 3 ay önce
SHGM bunca emeği hiçe sayarak kafasına göre kurallar çıkartıp mağduriyet yaşatıyor. Umarım düzelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zzz ~ 3 ay önce
maması kesilen easa lobisi tüm siyasi gücüyle saldırıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hem EASA'li hem SHGM'li teknisyen abin ~ 3 ay önce
Bizde hem EASA var hem SHGM sıkıntımız yok çok şükür, sizin gibide uçakta çalışırken kaçak çalışmıyoruz bilirsin. Okuldan dolayı muaf tutulduğun modüllerle burda boyunu aşan cümleler kurma orda sınavlardan nasıl geçtiğinizi okuldaki sınav notlarının daha düşük olduğunu biliyoruz. Biraz o lisansı nasıl aldığını bir hatırla :D
HO ~ 3 ay önce
Kadroların değişmesi herkes için hayırlara vesile olsun. Darısı yemek parasını 121 tlden 131 tl yapan HEAŞ YKna …

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kiraathane duzeni ~ 3 ay önce
Kiraathanelerde Shgm den daha akilcil ve daha duzenli calisma sekli vardir; shgm basibos; o onun adami bu bunun adami bu sunun torpili ilsikisi devamli vardir; burasi duzeltilmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakkı Dayı ~ 3 ay önce
THY'nın uçakta namaz kılma uygulamasını onaylayan SHGM'nin uçuş güvenliğini falan düşündüğünü mü sanıyorsunuz. İktidarın partileştirdiği her kurum gibi SHGM de kokuşmuş, kendi cebini ve koltuğunu düşünen kifayetsizler yuvası olmuş. Ama bizim layık olduğumuz bu...
Shgm yetmez ~ 3 ay önce
Shgm,Dhmi gibi tüm devlet kurumlarında tarikatlerin,cemaatlerin pasta savaşı yaptığı,fetocuların hala cirit attığı,haksızlıkların tavan yaptığı Thy'de de taşlar yerinden oynamalı !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben yaptım oldu ~ 3 ay önce
Kafalarına göre kural-talimat yayınlayıp bir sürü madur yarattılar. O işler öyle olmuyor. Bir süreç olması , bir plan olması gerekiyor. Ben yaptım oldu ile dayatırsanız koltuk gider kusura bakma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 3 ay önce
Teknisyenin sırtından geçinmeye çalışan SHGM deki bütün kadroların yenilenmesi hatta hepsinin değiştirilmesi lazım. Allah'tan korkun 1400tl sınav ücreti nedir. Millet geçim derdine düşmüş siz milletin parasını nasıl alırız derdine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakkı Dayı ~ 3 ay önce
Bu para az bile. Saray günde 15 milyon lira harcıyor, parayı Cengiz'den almayacaklar herhalde. Parayı siz biz ödeyeceğiz, ağlamak yok!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000