28 Eylül 2023, Perşembe 20:35:02

SHGM açıklamasından sonra TATCA'dan da açıklama geldi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün kontrolörlere yönelik 'Lisansları iptal ederiz' açıklamasından sonra Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) açıklama yaptı.
  • Hava trafik hizmetlerinde DHMİ tekel olmaktan çıkarılmalıdır. Havalimanı işletmecisi şirketlere İGA, TAV v.d. hava trafik kontrolörü yetiştirme, çalıştırma ve bu hizmeti verebilmek için yetkilendirilmesi gerekir. SHGM nin bu konuda acilen çalışma yürüterek bu sorunu ortadan kaldırılması gerekmektedir. Saygılar...
  • Yıllardan beridir DHMİ de taşeron olarak çalışan işçi kardeşlerim (temizlik,güüvenlik,) yıllardan beridir iş çıkışı ile tehdit ediliyor
  • bu arkadaşlar 70 bin maaş alıp bunu 100 bine çıkarıp bütün milli maliyetlere çökmek istiyorlar. her kuruşun içinde tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan o parlar devletin milli maliyetlerinden kesilip bu kast sistemi yapısına peşkeş çekilmektedir. lütfen hakim ve savcıları göreve davet ediyorum.. araştırsınar.. suistimali olanlar hapse gönderilsin..
  • Okçular tepesini boş bırakmayın (!)
  • kural koyanin ,kurallar uygulandiginda sopa gostermesi ,shgm nin ulkenin prestijini yukseltmede cok buyuk payi olan insanlarin yaninda olup bu sorunlari bu kadar buyuten kemige dayanmasina sebep olanlara bu rahatsizligin dogmasina sebep olanlara bi yaptirim uygulamali diye dusunuyorum.
  • Dernek devlete kafa tutuyor. Haddini bilmezlik tam da bu olsa gerek.
  • Kimse devletten üstün değildir , bence temsilde yetki verdiğiniz kişiler olayın farkına varamamış ve ss arkdaşları zor durumda bırakmış, bu dominabt yaklaşımınları kurumlara zarar verebilir eski çalışma ortamı ve personel yapısı son zamanlarda hak arama vadiyle zedelenmiş, kurumlar ve meslekler yıpratılmaya çalışması göz önünde seyretmektedir, meslekler doğal gelişen örn : tıp, eğitim , vb. bunlar eğitimle birlikte alınan ehliyet olup, kpss ile iktisat, işletme, müh, tek, fen ed. bunlardan mezunlar kurumu seçiyorlar kurumun vermiş olduğu eğitimle bahsettiğiniz melekleri yapar hale geliyoruz , yani demem o ki kurum bizi kapının önune koyar ise meslek dediğiniz şeyi başka yerde 3 kuruşa başka ünvanla ifa edebiliriz , o yüzden ayrışmacı, ücrete yönelik , vb istek yaparken kimse kimseyi ezmeden aşağılamadan vatana milete faydalı çalışmaya daha özen gösterimeli sonra sahip çıkmadığımız kurum/kurumlar özelleşir ise şu beğenmediğimiz maşları rüyamızda göremeyiz, diğer kurumlarda maaşlar belli
  • Tatca ayıp ediyor eylem falan , bizim gibi yalamayı denesinler vesselam
  • Uyduruk dernek ve sendikalarınızı TATCA ile karıştırmayın

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün kontrolörlere yönelik 'Lisansları iptal ederiz' açıklamasından sonra Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada; 'Hava Trafik Kontrolörleri başta olmak üzere tüm havacılık sektörü çalışanlarını baskı altına almaya çalışarak uçuş emniyetini olumsuz etkileyebilecek tutum ve davranışlara karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz' ifadelerine yer verildi.

TATCA açıklaması:

Hava Trafik Kontrolörleri, ülkemizin son 20 yılda yaptığı havacılık atılımının asli unsurlarından biridir.

Hava Trafik Kontrolörlerinin, üstün görev bilinci, kaliteli hizmet anlayışı, yüksek performans ve özverileri ile mimarı oldukları bu başarıyı; Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği olarak her platformda, her seviyede, her zaman paylaştık, paylaşmaya devam edeceğiz.

Emniyetli ve düzenli bir hava sahasının başrolünde olan Hava Trafik Kontrolörleri; ortaya çıkardıkları başarı tablosunun ve ürettikleri değerin zaten bilincindedir. Mesleğimizi yukarıda belirttiğimiz gerçeklerden uzaklaştırma çabaları, havacılık sektörünü yıpratmaktan başka hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Bu sebeple; ilgili tüm kurum, kuruluş ve kişileri, Hava Trafik Kontrolörleri başta olmak üzere tüm havacılık sektörü çalışanlarını baskı altına almaya çalışarak uçuş emniyetini olumsuz etkileyebilecek tutum ve davranışlara karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SHGM açıklamasından sonra TATCA'dan da açıklama geldi

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Tekel olmamalı ~ 2 ay önce
Hava trafik hizmetlerinde DHMİ tekel olmaktan çıkarılmalıdır. Havalimanı işletmecisi şirketlere İGA, TAV v.d. hava trafik kontrolörü yetiştirme, çalıştırma ve bu hizmeti verebilmek için yetkilendirilmesi gerekir. SHGM nin bu konuda acilen çalışma yürüterek bu sorunu ortadan kaldırılması gerekmektedir. Saygılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haha çok komik sin ~ 2 ay önce

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMİ de taşeron olmak ~ 2 ay önce
Yıllardan beridir DHMİ de taşeron olarak çalışan işçi kardeşlerim (temizlik,güüvenlik,) yıllardan beridir iş çıkışı ile tehdit ediliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakim ve savcılara ~ 2 ay önce
bu arkadaşlar 70 bin maaş alıp bunu 100 bine çıkarıp bütün milli maliyetlere çökmek istiyorlar. her kuruşun içinde tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan o parlar devletin milli maliyetlerinden kesilip bu kast sistemi yapısına peşkeş çekilmektedir. lütfen hakim ve savcıları göreve davet ediyorum.. araştırsınar.. suistimali olanlar hapse gönderilsin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski Okçu ~ 2 ay önce
Okçular tepesini boş bırakmayın (!)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazik ~ 2 ay önce
kural koyanin ,kurallar uygulandiginda sopa gostermesi ,shgm nin ulkenin prestijini yukseltmede cok buyuk payi olan insanlarin yaninda olup bu sorunlari bu kadar buyuten kemige dayanmasina sebep olanlara bu rahatsizligin dogmasina sebep olanlara bi yaptirim uygulamali diye dusunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dernek ~ 2 ay önce
Dernek devlete kafa tutuyor. Haddini bilmezlik tam da bu olsa gerek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
insaf ~ 2 ay önce
Kimse devletten üstün değildir , bence temsilde yetki verdiğiniz kişiler olayın farkına varamamış ve ss arkdaşları zor durumda bırakmış, bu dominabt yaklaşımınları kurumlara zarar verebilir eski çalışma ortamı ve personel yapısı son zamanlarda hak arama vadiyle zedelenmiş, kurumlar ve meslekler yıpratılmaya çalışması göz önünde seyretmektedir, meslekler doğal gelişen örn : tıp, eğitim , vb. bunlar eğitimle birlikte alınan ehliyet olup, kpss ile iktisat, işletme, müh, tek, fen ed. bunlardan mezunlar kurumu seçiyorlar kurumun vermiş olduğu eğitimle bahsettiğiniz melekleri yapar hale geliyoruz , yani demem o ki kurum bizi kapının önune koyar ise meslek dediğiniz şeyi başka yerde 3 kuruşa başka ünvanla ifa edebiliriz , o yüzden ayrışmacı, ücrete yönelik , vb istek yaparken kimse kimseyi ezmeden aşağılamadan vatana milete faydalı çalışmaya daha özen gösterimeli sonra sahip çıkmadığımız kurum/kurumlar özelleşir ise şu beğenmediğimiz maşları rüyamızda göremeyiz, diğer kurumlarda maaşlar belli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AVELDER ~ 2 ay önce
Tatca ayıp ediyor eylem falan , bizim gibi yalamayı denesinler vesselam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlış olmasın ~ 2 ay önce
Uyduruk dernek ve sendikalarınızı TATCA ile karıştırmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000