13 Mayıs 2024, Pazartesi 10:01:45

Temel Kotil'den KAAN ile ilgili iddialı açıklama

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, milli muharip uçağı KAAN ile ilgili önemli gelişmeleri paylaştı.
  • Motorunu,elektronik aksamlarını Amerika'dan alıyorsun,mühendislik desteği de onlardan hala F 35'den daha iyi masalı anlatıyorsun. Bu ülke aklı başında bir ülke olsaydı Thy'ye fetocuları tıka basa dolduran yedikleri haltları ne de olsa bizden diye görmezden gelen ailece amerikan vatandaşı olan sen ve hamdi elini kolunu sallayarak gezemezdiniz...
  • Sana maketini ve heykelini hediye edecem.
  • Bu 2 motorlu, o tek motorlu. 2 motor daha çok enerji, daha uzağı aydınlatan radarlar demektir." dedi.
  • Temel Kotil adamdır!! Allah'ına Kurban
  • Ablam elif kaptan gibi ben de hedeflerimi çok yükselttim. Onun gibi Modern türk kadınını gökyüzünde temsil etmek isterim. F-35 den bile daha iyi olacak bu proje birgün göreceğiz belki de kokpitinde buluşacağız.Siz de kendinize kişisel hedefler koyunuz , bugün hedeflerimi birbir gerçekleştirdim.
  • tamam iyi güzelde niye 2025. 2026 yada 2029 değilde 2028de çünkü seçimler var yolcu uçağı Altay tanki elelekri traktör noldu 3koprunun altından hızlı tiren geçecekti ne oldu

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, milli muharip uçağı KAAN ile ilgili önemli gelişmeleri paylaştı.

Kotil, gelecek için kısa vadeli hedeflerini açıkladığı mesajında, "2028 yılında 20 adet KAAN teslim edeceğiz. 2030-2033 yıllarında çok sayıda daha teslim edeceğiz ve Türk filosu yüzlerce KAAN'dan oluşmuş olacak." ifadelerini kullandı.

Kotil, milli savaş uçağı KAAN'ın ülkemizin bekası için %100 yerli olması gerektiğini vurgulayarak, "Motoru da yapıyoruz, mecburuz. İnşallah 2028-2029 yıllarında KAAN'ı kendi motorumuzla uçuracağız. Bu kadar önemli bir teknolojide herhangi bir ülkeye bağımlı olamayız." şeklinde konuştu.

Kotil, KAAN'ın teknik özellikleri hakkında da bilgi vererek, "Bu uçak, F-35'den daha iyi bir uçak. F-35, 6 ton taşıyor; bu ise 10 ton taşıyor mühimmat olarak. Bu 2 motorlu, o tek motorlu. 2 motor daha çok enerji, daha uzağı aydınlatan radarlar demektir." dedi.

TUSAŞ Genel Müdürü Kotil'in KAAN ile ilgili bu açıklamaları, Türkiye'nin milli savunma sanayindeki önemli adımlarını ve gelecek hedeflerini gözler önüne seriyor. (Türkiye)

Temel Kotil'den KAAN ile ilgili iddialı açıklama

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Masalcı temel ~ 1 ay önce
Motorunu,elektronik aksamlarını Amerika'dan alıyorsun,mühendislik desteği de onlardan hala F 35'den daha iyi masalı anlatıyorsun. Bu ülke aklı başında bir ülke olsaydı Thy'ye fetocuları tıka basa dolduran yedikleri haltları ne de olsa bizden diye görmezden gelen ailece amerikan vatandaşı olan sen ve hamdi elini kolunu sallayarak gezemezdiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Marko pasa ~ 1 ay önce
Yeter usandik be adam Usandik bıktık sizde zihniyetinden Biraz olsun memeleket adına sevinin be Temeli sevme ne yaparsan yap Ama yapılan iyi şeyleri görün
Motor ~ 1 ay önce
Ve motor uzmani konustu.
Marko paşa yazana ~ 1 ay önce
Yalanlarla,koltuk uğruna yapılan şeyleri görsek ne görmesek ne? Dışardan destekle yapılan böyle şeyleri istediğin zaman istediğin gibi kullanamazsın. Abd Kaan'ı yapmamız için motor,elektronik aksamlar veriyor,Rusya'dan s 400 alıyoruz ama kullanamıyoruz,Abd izin vermiyor,İsveç konusunda dansöz gibi dönünce Abd bize 35 milyar dolarlık kredi verdi,bilmem anlatabildim mi?
Maketciye ~ 1 ay önce
Sana maketini ve heykelini hediye edecem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilginç mi ~ 1 ay önce
Bu 2 motorlu, o tek motorlu. 2 motor daha çok enerji, daha uzağı aydınlatan radarlar demektir." dedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CEYSIN ~ 1 ay önce
Temel Kotil adamdır!! Allah'ına Kurban

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thewömanpilot ~ 1 ay önce
Ablam elif kaptan gibi ben de hedeflerimi çok yükselttim. Onun gibi Modern türk kadınını gökyüzünde temsil etmek isterim. F-35 den bile daha iyi olacak bu proje birgün göreceğiz belki de kokpitinde buluşacağız.Siz de kendinize kişisel hedefler koyunuz , bugün hedeflerimi birbir gerçekleştirdim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sogutlu ~ 1 ay önce
tamam iyi güzelde niye 2025. 2026 yada 2029 değilde 2028de çünkü seçimler var yolcu uçağı Altay tanki elelekri traktör noldu 3koprunun altından hızlı tiren geçecekti ne oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2075 ~ 1 ay önce
o yüzden hedef 2075.. o da olmazsa 2330.. yapıştır bi tarih boşver. yeter ki *kitle* inansın
Zaten ~ 1 ay önce
Maket teslim olacak. Masalara koymak için birer tane.
Bi bitmediniz ~ 1 ay önce
Çivi çakmazsiniz ama her halti eleştirirsiniz bi bitmediniz......2025 olsa secim yaklasiyor dersiniz her şeye bir kilif bulursunuz. Ne oldu iha sihalara da teneke diyordunuz agzinizi mi kapadilar. İyi yapilana iyi demesini bir ogrenin avrupa özenti leri.İmrenerek baktiginiz her firsatta kacmak istediğiniz avrupa gazzede masum çocukların olmesini film izler gibi izleyip destek veriyor ve özgürlük var dediginiz ülkeler filistin bayragi actirmayip,slogan atmayi yürüyüş yapmayi engelliyor..
Bi bitmediniz yazana ~ 1 ay önce
Abd ve Avrupa'nın teknoloji,makine, parça,mühendislik desteği sayesinde uçak,gemi,jet,helikopter vs yapıyoruz,bayıla bayıla bindiğiniz arabaları,ilaç,tıbbi cihazlarını kullandığınız,durmadan kredi,borç aldıklarınız,turisti,yatırımcısı gelsin diye takla attığınız da hep abd ve avrupalılar. Adamsanız sen ve senin gibiler onların hiçbir icadını alıp da kullanmayın olur mu? Ayrıca filistin kendi toprağını para için israil'e satmış,ermenistana destek veren,Türkiye'de ne kadar faaliyet gösteren terör örgütü varsa hepsinin eğitimi için topraklarını açmış bir ülke elbette israil'in yaptıkları kabul edilemez ama bunlar da gerçek!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000