24 Şubat 2024, Cumartesi 10:15:36

Temel Kotil'den Önemli Açıklamalar

Millî muharip uçak KAAN’ın üreticisi TUSAŞ’ın Genel Müdürü Temel Kotil, geleceğe dair önemli açıklamalarda bulundu. Kotil, ANKA-3 ile KIZILELMA'nın kısa süre içerisinde envantere katılacağını söyledi.
  • Boş konuşan sın
  • Bunun başında olduğu kurumdan iş çıkmaz. Ayak oyunları, torpil, hemşericilik, hizipçilik, ispiyonculuk ve liyakatsizlik çıkar.
  • Thy'ye fetocuları tıka basa dolduran yedikleri haltları ne de olsa bizden diye görmezden gelen,binlerce insanı haksız yere işten atan,mobbing yapan torpilci sen ve hemşehrin hamdi hala ortada serbestçe nasıl dolaşıyor diyeceğim ama burası Türkiye maalesef...
  • bir yerde şakşakçı çomar bir yorum görürseniz bilin ki işsiz kendisini havacı ilan etmiş tgs personeli yazıyor bunları adamlar işi gücü bıraktı talan etti burayı
  • Savunma sanayi alanında yapilanları kücümseyenler kansizdirKaan bu kansiz vatan hainlerine verilecek en güzel cevaptir
  • 31 mart a kadar hersey yapalim sonra 4 yil uyuruz
  • 2028 bekleyelim,zaten o tarih seçime denk geliyor
  • Zoruna gitmiş çok kanat açıklığı 14 metre var ya...
  • Gerçekten Çok değerli bir yönetici keşke THY nin başından hiç ayrılmasaydı Çalışanı mutlu eden ve hakkımı teslim etmiş bir Başkan başarılarınızın devamını dilerim.
  • Almanya tank şanzımanı vermese hurdacı Mehmet’e satılmaz o tanklar,yerli imalat işlerini meraya yayılan koyunlara mandalara anlatın,İran bunu çok yapar,ne zaman memlekette açlık,sefalet olsa ne hikmetse ansızın ya füze yaparlar ya da uçak..

Millî muharip uçak KAAN’ın üreticisi TUSAŞ’ın Genel Müdürü Temel Kotil “4 yıl içinde 20 yerli savaş uçağının Hava Kuvvetlerine teslim edileceğini belirtti. Öte yandan “uçan robot” KIZILELMA’nın seneye TCG ANADOLU’dan iniş-kalkış testine başlayacağı, “Hayalet SİHA” ANKA-3’ün de 1 yıl içinde hizmete başlayacağı öğrenildi.

Millî muharip uçak KAAN’ın üreticisi TUSAŞ’ın Genel Müdürü Temel Kotil “KAAN benzeri bir uçağı bu kadar hızlı kimse yapamadı. O, var olan bütün uçaklarla savaşabilecek seviyede. F-22 ve F-35’ten daha üst teknolojiyi seçtik. Gök Vatan’a saldırı olursa Roketsan füzeleri ve KAAN karşılayacak” dedi.

Öte yandan millî muharip uçak KAAN’ın gök vatan ile buluşmasının ardından gözler bu yıl içinde Hava Kuvvetleri Komutanlığının emrine girecek Türkiye’nin yüz akı projelerine çevrildi. Uçuş test kampanyası planlanan doğrultuda devam eden, tamamen öz kaynaklarla millî ve özgün olarak geliştirilen KIZILELMA için bu sene seri üretime geçilmesi planlanıyor.

Türkiye Gazetesi'nden Yeşim Eraslan'ın haberine göre; Geçtiğimiz günlerde dünya havacılık tarihinde bir ilke imza atarak bir Taarruzi İHA ile yakın kol uçuşu gerçekleştiren KIZILELMA, Türkiye için güç çarpanı olma yolunda ilerliyor. Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı olan KIZILELMA, hava-yer görevleriyle beraber yapay zekâ kabiliyetiyle hava-hava muharebesi özelliğiyle ön plana çıkıyor.

2021 yılında başlayan KIZILELMA Projesi bir yıl içinde ilk uçunu gerçekleştirdi. Düşük görünürlüğü nedeniyle Hava Kuvvetleri Komutanlığına önemli bir üstünlük kazandıracak olan KIZILELMA, TCG ANADOLU gibi kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyeti ile de muharebe sahasında devrim gerçekleştirecek bir platform olacak.

ANKA 3 HEYECANI

Türkiye’nin nefesini tutarak beklediği bir diğer proje ise ANKA 3. 2023’ün son günlerinde sürpriz yaparak ilk uçuşunu gerçekleştiren ANKA 3’ün de yıl sonuna doğru Hava Kuvvetleri Komutanlığının envanterine girmesi için hummalı bir çalışma yürütülüyor. Test uçuşları devam eden ANKA 3, ‘uçan kanat’ formundaki tasarımıyla dikkat çekiyor. İlk uçuşunda 1 saat 10 dakika boyunca havada kalan ANKA 3, 150 knot (277,8 km) hıza ulaştı. Yeni nesil İHA sistemi olarak tanımlanan ANKA 3, keşif, gözetleme, istihbarat, düşman RF yayımı yapan radar (her türlü radar sinyalinin otomatik tespiti ve izlenmesi, tanımlanması, yön bulma ve analizi) ve hava savunma sistemlerini etkisiz hâle getirebilme özelliğine sahip.

Temel Kotil'den Önemli Açıklamalar

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

Mehmet ~ 2 ay önce
Boş konuşan sın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorum ~ 2 ay önce
Bunun başında olduğu kurumdan iş çıkmaz. Ayak oyunları, torpil, hemşericilik, hizipçilik, ispiyonculuk ve liyakatsizlik çıkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bülent Yıldırım ~ 2 ay önce
Türk Hava Yolları dünyada esamesi okunmayan bir şirket iken bugün en büyük ve en iyi ilk üçe giriyor Kotil sayesinde tusaşı ne hale getirdiği ortada Belli ki işten attığı asalaklardan birisin
Süleyman ~ 2 ay önce
Sende tambir hazimsizmissin birader
Bülent Yıldırım'a ~ 2 ay önce
5 yıldız alamamış,hormonlu büyümüş, korkunç gideri ve borcu olan şirket mi dünyada ilk üç arasında ve o zat thy ve tusaş'da mobbing,baskı, torpilin tillahını yaptı be ahmak be gafil!
Komik adam ~ 2 ay önce
Thy'ye fetocuları tıka basa dolduran yedikleri haltları ne de olsa bizden diye görmezden gelen,binlerce insanı haksız yere işten atan,mobbing yapan torpilci sen ve hemşehrin hamdi hala ortada serbestçe nasıl dolaşıyor diyeceğim ama burası Türkiye maalesef...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türk ~ 2 ay önce
Kesin kabin memurusun
komedi ya ~ 2 ay önce
bir yerde şakşakçı çomar bir yorum görürseniz bilin ki işsiz kendisini havacı ilan etmiş tgs personeli yazıyor bunları adamlar işi gücü bıraktı talan etti burayı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zıpkin ~ 2 ay önce
Savunma sanayi alanında yapilanları kücümseyenler kansizdirKaan bu kansiz vatan hainlerine verilecek en güzel cevaptir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Secime dogru ~ 2 ay önce
31 mart a kadar hersey yapalim sonra 4 yil uyuruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uyuma yok ~ 2 ay önce
4 sene boyunca Test’ler yapılacak. Fakat bu senin Kuş beynimne girmiyor
Hakan ~ 2 ay önce
Onu hiçbir zaman yapamayanlar da var en azından bunlar adamlar yaptıkları şeyler belli her şey seçimle olsaydı zaten bu ülke uzaya kadar çıkardı onu da seçim yatırım olarak kabul edebilirsin
Hadi bakalım ~ 2 ay önce
2028 bekleyelim,zaten o tarih seçime denk geliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok ~ 2 ay önce
Zoruna gitmiş çok kanat açıklığı 14 metre var ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEMEL KOTİL ~ 2 ay önce
Gerçekten Çok değerli bir yönetici keşke THY nin başından hiç ayrılmasaydı Çalışanı mutlu eden ve hakkımı teslim etmiş bir Başkan başarılarınızın devamını dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzmana çarpıyor sallayınca…. ~ 2 ay önce
Almanya tank şanzımanı vermese hurdacı Mehmet’e satılmaz o tanklar,yerli imalat işlerini meraya yayılan koyunlara mandalara anlatın,İran bunu çok yapar,ne zaman memlekette açlık,sefalet olsa ne hikmetse ansızın ya füze yaparlar ya da uçak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000