08 Ekim 2021, Cuma 23:17:55

THY'de personele çifte standart mı uygulanıyor?

Türk Hava Yolları (THY) A.O. ile yüzde yüz iştiraki THY Teknik A.Ş'de çifte standart uygulandığı iddia edildi.
  • Thy yabançilara kraliçe gibi davraniyor. Ustun göruyor. Bizi yani yerliye değersiz davraniyor, hiçe sayiyor. Malum
  • onu diyordum ben de geçmiş zaman kipinde. anlamayacağını tahmin etmemiştim. sen A340 ı havada bile görmedin. ben bu şirkette senelerce thy personeli olarak release ettim. şimdi bana teknik a.ş. muhabbeti yapıyorsun. kapiş.
  • Evet deprem olduğunda bu arkadaşlara tatil verip bizi uçaklara yolladılar şaşırmadım bakın ben size vaziyeti anlatayım şimdi puantaj yetki vs. sorun vardır bu arkadaşlara mail atarsınız iplemezler bir iki ay olur son çare yanlarına gidersiniz lakayık üslupla cevaplar verir sorununuzu çözemez sonra size der ki şuraya mail atın tek bildikleri çay yemek arasında uçak altında poz vermek çay çorba yapmak bu gözler bunları kısır günü yaparken bile görmüştür yemin ediyorum sorsanız en büyük havacılık duayeni bunlardır zaten görevlerini teknisyenin sırtına yükledikleri için bunları şirketten çıkarın işler yine devam eder pandemi dönemi görüldüğü üzere ama bize müstahak mıdır derseniz evet üç kuruş para alan cqm adamı çay saatinde çalıştıran zaman kaybı olmasın diye tool kullanmayıp çalıştığı adamı ağır yükün altına sokup ırgat gibi kullanan havalanmamış tankta ciğerlerine bolca kanserojen dolduran uçak çıkışına yalamak için şef basteknisyen yetkili depar atıp koşanlar var bence az bile yapıyorlar hangarda inip açıklama yapmalarına gerek yoktu sayın yöneticilerimizin pandemide olduğu gibi karton bardakta çorba bir adet sandwich öğün olarak teknisyene yeterlidir fazlasına gerek yoktur hala biz üvey evlat mıyız diye soruyorsunuz ya yok kardeşim sen ailenin öz ve öz evladısın sorma artık yeter.
  • Ucakta ve servis yerlerinde yabanci uyruklu kisilere yapilan davranis kendi vatandasimiza yapilanindan cok cok daha farkli yani yabanci uyruklu olanlar daha iyi muamele goruyor
  • İki yemekhanesi de iyi sayılmaz aha yemek kalitesi olarak bir tık daha iyi ama mikro boyutta porsiyonları var bekardın çalışan personeli terbiyeden yoksun elinden gelse tabağı yüzünüze fırlatır kullandığı malzemeler çürük çarık yemekleri bol yağ ve salçadan ibaret her yemek sonu midenize dokunma garantili kötünün iyisini seçmek zorunda kalsam aha derim en azından daha insancıl diğerini kediye köpeğe ver yemez yemin ediyorum biz yiyoruz.Normalde firmanın sözleşmesi fesih edilir ama birine yediriyorlardır ihaleden altur da olduğu gibi yemekhane veya servis sebebi ölüp gidersiniz bunlara birşey olmaz tr böyle bir ülke artık.
  • Şirketten kaçmayı bekleyenler bir sesversin
  • Normalciler işe dönünce sanki şirket yeniden kurulmuş gibi davranan yöneticiler,salgın boyunca vardiyalı çalışıp devamlı işe gelen vardiyalı personele 2. sınıf vatandaş muamelesi yapıyor,adamlar tatil yörelerinden selfie atarken bizler servislerde,ofislerde hasta oluyorduk,siz onlara barbekü yapın,kafetarya açın,çorba,sandviç dağıtın,yol,yemek yardımı yapın.Hiç çifte standart olur mu?
  • madem ayrı şirketiz evde yattığınız dönemde tv karşısında tatilde avm de orda burda 1.5 yıl bir taraflarınızı büyütürken aralıksız vardiyalı çalışan teknisyenin maaşından neden kesinti yaptılar.Şu şirkette pilot teknisyen ve mühendisten daha donanımlı kimse yokken thy den maaş alan herkesin kendini havacılığın duayeni görmeside ayrı muamma.
  • Öyle bir hale geldim ki, şirkette memur görünce kanım çekiliyor. Ofislerine girmeden önce yeminler ediyorum bu sefer tartışmayacağım diye. Umursamazlıkları, nezaketsizlikleri, iş bilmezlikleri ve daha neler neler... Düşünce algoritmaları şu şekilde çalışıyor: Bu işi yapmam teknisyenin işini kolaylaştırır mı ? hayır O zaman knklarla kahve qeyf evet teknisyen zaten bir şekilde peşini kovalayıp halleder. O zaman kankalarla kahve qeyf
  • Çalışan emekçilere yemeğini güzel vereceksin. Kaliteli ve kalorisi ayarlanmış olacak. Bunu en temel atölye bile bilir ya. Yazıktır, günahtır.

Türk Hava Yolları (THY) A.O. ile yüzde yüz iştiraki THY Teknik A.Ş'de çifte standart uygulandığı iddia edildi.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; THY Teknik A.Ş'de çalışan personel 6 Ekim 2021'de Bekard tarafından işletilen yemekhanede yediği yaş pastadan zehirlenerek hastanelik oldu. Ertesi sabah birçok çalışan benzer şikayetlerle hastaneye giderken, yapılan tahliller sonrasında gıda zehirlenmesi teşhisi konulduğu belirtildi. Bir önceki hafta da yaklaşık 20 kişinin gıda zehirlenmesi yaşadığı ifade edildi.

Yemekhaneyi işleten Bekard'a ise konuyla ilgili herhangi bir yaptırım uygulanıp uygulanmadığı ise bilinmiyor.

ÇİFTE STANDART MI UYGULANIYOR?

THY Teknik A.Ş'de teknisyenler arasında gıda zehirlenmesi vakaları yaşanırken, THY A.O'da ve yine Teknik A.Ş'de memur olarak görev yapan personelin 540 gün sonra ofislere dönüşünün şerefine barbekü partisi verildiği öğrenildi.

Daha sonra THY Teknik A.Ş'deki personele de bir mail atılarak memur sisteminde çalışanların isterlerse yemekhaneden yemek yerine bunun ücretini alabileceklerine dair bir mail atıldığı ve bunun tüm THY Teknik A.Ş personeline gönderildiği iddia edildi.

Yaşanan durum sonrası geçtiğimiz çarşamba günü THY Teknik A.Ş.'de görevli üst düzey yöneticilerin hangarda ziyarette bulunduğu ve söz konusu mailin personele sehven gönderildiği söylendi.

Yaşananlar nedeniyle personel arasında çifte standart uygulandığı oluştuğu ve bu durumdan dolayı çalışanlar arasında huzursuzluk oluştuğu ifade edildi.

©AirportHaber.com

 

THY'de personele çifte standart mı uygulanıyor?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (96)

Thy ~ 12 gün önce
Thy yabançilara kraliçe gibi davraniyor. Ustun göruyor. Bizi yani yerliye değersiz davraniyor, hiçe sayiyor. Malum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rookie ~ 12 gün önce
onu diyordum ben de geçmiş zaman kipinde. anlamayacağını tahmin etmemiştim. sen A340 ı havada bile görmedin. ben bu şirkette senelerce thy personeli olarak release ettim. şimdi bana teknik a.ş. muhabbeti yapıyorsun. kapiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AircraftME ~ 13 gün önce
Evet deprem olduğunda bu arkadaşlara tatil verip bizi uçaklara yolladılar şaşırmadım bakın ben size vaziyeti anlatayım şimdi puantaj yetki vs. sorun vardır bu arkadaşlara mail atarsınız iplemezler bir iki ay olur son çare yanlarına gidersiniz lakayık üslupla cevaplar verir sorununuzu çözemez sonra size der ki şuraya mail atın tek bildikleri çay yemek arasında uçak altında poz vermek çay çorba yapmak bu gözler bunları kısır günü yaparken bile görmüştür yemin ediyorum sorsanız en büyük havacılık duayeni bunlardır zaten görevlerini teknisyenin sırtına yükledikleri için bunları şirketten çıkarın işler yine devam eder pandemi dönemi görüldüğü üzere ama bize müstahak mıdır derseniz evet üç kuruş para alan cqm adamı çay saatinde çalıştıran zaman kaybı olmasın diye tool kullanmayıp çalıştığı adamı ağır yükün altına sokup ırgat gibi kullanan havalanmamış tankta ciğerlerine bolca kanserojen dolduran uçak çıkışına yalamak için şef basteknisyen yetkili depar atıp koşanlar var bence az bile yapıyorlar hangarda inip açıklama yapmalarına gerek yoktu sayın yöneticilerimizin pandemide olduğu gibi karton bardakta çorba bir adet sandwich öğün olarak teknisyene yeterlidir fazlasına gerek yoktur hala biz üvey evlat mıyız diye soruyorsunuz ya yok kardeşim sen ailenin öz ve öz evladısın sorma artık yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatandas ~ 13 gün önce
Ucakta ve servis yerlerinde yabanci uyruklu kisilere yapilan davranis kendi vatandasimiza yapilanindan cok cok daha farkli yani yabanci uyruklu olanlar daha iyi muamele goruyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Medat Vilor ~ 13 gün önce
İki yemekhanesi de iyi sayılmaz aha yemek kalitesi olarak bir tık daha iyi ama mikro boyutta porsiyonları var bekardın çalışan personeli terbiyeden yoksun elinden gelse tabağı yüzünüze fırlatır kullandığı malzemeler çürük çarık yemekleri bol yağ ve salçadan ibaret her yemek sonu midenize dokunma garantili kötünün iyisini seçmek zorunda kalsam aha derim en azından daha insancıl diğerini kediye köpeğe ver yemez yemin ediyorum biz yiyoruz.Normalde firmanın sözleşmesi fesih edilir ama birine yediriyorlardır ihaleden altur da olduğu gibi yemekhane veya servis sebebi ölüp gidersiniz bunlara birşey olmaz tr böyle bir ülke artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amerika vizesi açılmasını kaç kişi bekliyor ~ 13 gün önce
Şirketten kaçmayı bekleyenler bir sesversin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Normal düzende çalışanlar ~ 13 gün önce
Normalciler işe dönünce sanki şirket yeniden kurulmuş gibi davranan yöneticiler,salgın boyunca vardiyalı çalışıp devamlı işe gelen vardiyalı personele 2. sınıf vatandaş muamelesi yapıyor,adamlar tatil yörelerinden selfie atarken bizler servislerde,ofislerde hasta oluyorduk,siz onlara barbekü yapın,kafetarya açın,çorba,sandviç dağıtın,yol,yemek yardımı yapın.Hiç çifte standart olur mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havanı alırlar ~ 13 gün önce
madem ayrı şirketiz evde yattığınız dönemde tv karşısında tatilde avm de orda burda 1.5 yıl bir taraflarınızı büyütürken aralıksız vardiyalı çalışan teknisyenin maaşından neden kesinti yaptılar.Şu şirkette pilot teknisyen ve mühendisten daha donanımlı kimse yokken thy den maaş alan herkesin kendini havacılığın duayeni görmeside ayrı muamma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknisyen bey ~ 12 gün önce
Mühendis???
A330 CS ~ 13 gün önce
Öyle bir hale geldim ki, şirkette memur görünce kanım çekiliyor. Ofislerine girmeden önce yeminler ediyorum bu sefer tartışmayacağım diye. Umursamazlıkları, nezaketsizlikleri, iş bilmezlikleri ve daha neler neler... Düşünce algoritmaları şu şekilde çalışıyor: Bu işi yapmam teknisyenin işini kolaylaştırır mı ? hayır O zaman knklarla kahve qeyf evet teknisyen zaten bir şekilde peşini kovalayıp halleder. O zaman kankalarla kahve qeyf

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fiziki ~ 13 gün önce
Çalışan emekçilere yemeğini güzel vereceksin. Kaliteli ve kalorisi ayarlanmış olacak. Bunu en temel atölye bile bilir ya. Yazıktır, günahtır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000