11 Nisan 2024, Perşembe 14:19:21

Trabzon'dan Suudi Arabistan'a direkt uçuş: Gün ve saatleri belli oldu

Trabzon'dan Suudi Arabistan'daki Cidde ve Riyad'a direkt uçuşlar 4 Haziran'da başlayacak, 30 Eylül'de sona erecek.
  • Eskiden lazdi sindi arap sehri olan Trabzon
  • Taşıyın bakalım arapları trabzona. Şehri rezil ettiniz. Türk turist gelmez oldu. Bakın bayramda diyarbakır mardin gibi şehirlerimizde otellerde yer kalmamış. Yerli turist şehirleri ihya etmiş. Araplar gibi kirletip gitmemişler.
  • Geliyor araplar. Gözünaydın Türkiye artık rahatsınız. Araplar direk trabzona gidip dönecekler. Başka şehirlere bulaşmayacaklar.
  • Süper olacak
  • Surili personelli tzx istasyona gönderin. İnsanların gözüne soka soka da suriyeli personel almazsın. Ülkede işsiz Türk genci kalmadı da başkasına mı geldi sıra
  • Arap şeriat iyidir
  • Sayin Baskanimizdan Allah Razi Olsun Sayesinden umre ziyaretimizi icra edecegiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon ve Suudi Arabistan arasında direkt uçuşların 4 Haziran'da başlayacağını belirterek, "Yaz dönemi boyunca gerçekleşecek uçuşlarda Trabzon'dan direkt uçuşla hem Cidde'ye hem de Riyad'a seyahat mümkün olacak. Hac ibadeti ve Umre seyahatlerini gerçekleştirecek vatandaşlarımız için de büyük bir kolaylık olacak" dedi.

DHA'nın haberine göre 30 Eylül'de yapılacak Riyad uçuşuyla Suudi Arabistan uçuşlarının yaz döneminde sona ereceğini belirten Uraloğlu "Trabzon'dan Cidde ve Riyad'a karşılıklı haftada 5 sefer yapılacak. Salı ve perşembe günleri saat 09.55'de Trabzon Havalimanı'ndan kalkacak uçaklarımız çarşamba, cuma ve pazar günleri ise saat 09.15'te kalkış yapacak. Seferler, ülkemizin hem turizmine hem ekonomisine büyük katkı sağlayacak" diye konuştu.

'VİZE, 5 DAKİKADA ALINABİLECEK'
Türkiye ile Suudi Arabistan arasında yapılan görüşmeler ile Türkiye ile Suudi Arabistan'ın Elektronik Vize uygulamasına geçtiğini de anımsatan Uraloğlu şunları söyledi:

"Elektronik vize uygulamasıyla ile vatandaşlarımız 5 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde vize alabilecek ya da Suudi Arabistan'da herhangi bir havalimanına gittiğinde de vize işlemini gerçekleştirebilecek. Bu sayede Trabzonlu vatandaşlarımız sanki şehirlerarası yolculuk yapar gibi Cidde ve Riyad'a gidebilecek. Ayrıca Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki vize kolaylığı ile birlikte bu seferlerin başlaması başta Trabzon olmak üzere bölge şehirlerin turizmine ve ticaretine de önemli katkı sağlayacak. Karşılıklı seferler ile Riyad ve Cidde'den de Trabzon'a da binlerce turist gelecek. Hem elektronik vize hem de Trabzon’dan Riyad ve Cidde'ye direk seferlerin konulması iki ülke arasındaki ilişkileri geliştireceği gibi Hac ibadeti ve Umre seyahatlerini gerçekleştirecek vatandaşlarımız için de büyük bir kolaylık olacak. Trabzon başta olmak üzere bölge şehirlerimizdeki vatandaşlarımız için de büyük kolaylık sağlanmış olacak.

Trabzon'dan Suudi Arabistan'a direkt uçuş: Gün ve saatleri belli oldu

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Arap sehri ~ 1 ay önce
Eskiden lazdi sindi arap sehri olan Trabzon

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arap ~ 1 ay önce
Taşıyın bakalım arapları trabzona. Şehri rezil ettiniz. Türk turist gelmez oldu. Bakın bayramda diyarbakır mardin gibi şehirlerimizde otellerde yer kalmamış. Yerli turist şehirleri ihya etmiş. Araplar gibi kirletip gitmemişler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yallah tazzik ~ 1 ay önce
Geliyor araplar. Gözünaydın Türkiye artık rahatsınız. Araplar direk trabzona gidip dönecekler. Başka şehirlere bulaşmayacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok çok sevindim ~ 1 ay önce
Süper olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 1 ay önce
Surili personelli tzx istasyona gönderin. İnsanların gözüne soka soka da suriyeli personel almazsın. Ülkede işsiz Türk genci kalmadı da başkasına mı geldi sıra

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anti Kemalist cengo ~ 1 ay önce
Arap şeriat iyidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Camlihemsinli Badem Biyikli High Loaderci ~ 1 ay önce
Sayin Baskanimizdan Allah Razi Olsun Sayesinden umre ziyaretimizi icra edecegiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000