28 Kasım 2023, Salı 13:06:42

Tüm havalimanlarında ücretsiz içme suyu talebi

Havalimanlarında fahiş fiyatla satılan içme sularının yolcuları mağduriyete uğrattığı belirtilerek, terminaller ve açık alanlara ücretsiz içme suyu çeşmeleri (Sebil) konulması istendi.
  • Bazı markalar kendi ürünlerinin satılması karşılığında kendi su markalarını bedavaya verirlerdi.İşletmeler bedavaya aldıkları suyu o fahiş fiyata satarak inanılmaz kar etmektedirler.Eski bir işletmeci olarak bunları paylaşmak istedim
  • Su apron içinde ve terminal binasında bedava olsun özelikle apron içinde hizmet veren emekçi kardeşlerimiz suyu bedava içsin iganında apron içerisinde bazı bölgelere su sebili koyması gerektiğini düşünüyorum.
  • İGA nın sebilleri kendi elemanları için olabilirmi
  • Kesinlikle su sebilleri çok doğru bir karar ve en azından muhalefet partileri bu konu da bari ortak hareket etse de karar uygulanır olsa .
  • Su insan hakkıdır geç bile kalınmış.
  • Yanlis hatirlamiyorsam sartnemesinde vardi ….yukumluluklerinde
  • Sadece havalimanlarinda değil. Tüm il ve ilçelerde içilebilir bedava suyun temin edilmesi lazım. Yetsin artık şu üçüncü dünya ülkesi rantci kafası
  • Asla kabul görmez boşuna uğraşmayın
  • Avrupadaki tüm havaalanlarında su 3-4 Euro. ABD de yine tüm alanlarda 2-5 USD. TL’sini diz hesap edin!!
  • Eğer İga’nın sebil kurmaya kaynağı yoksa kamuoyuna duyuru yapsın, bir çok vatandaş yada kurum Allah rızası için havaalanının heryerini sebil ile donatır.

Havalimanlarında fahiş fiyatla satılan içme sularının yolcuları mağduriyete uğrattığı belirtilerek, terminaller ve açık alanlara ücretsiz içme suyu çeşmeleri (Sebil) konulması istendi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İstanbul Milletvekili ve Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanı Evrim Rızvanoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tüm havalimanlarına ücretsiz içme suyu çeşmeleri konulması talebinde bulundu.

“Havalimanlarımızın tümüne ücretsiz içme suyu çeşmeleri istiyoruz” şeklinde açıklama yapan Rızvanoğlu, bir arkadaşının gönderdiği videoyu yayınladı. Rızvanoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bu video arkadaşımdan geldi. Yer, Tayland’ın başkenti Bangkok’taki havalimanı. Yolcular, havalimanının farklı yerlerine yerleştirilen bu çeşmelerden suyunu içebiliyor. Para vermek zorunda kalmadan plastik atık yaratmadan. Su en temel insan hakkıdır. Bu hakkı Türkiye’deki tüm havalimanlarımızda vatandaşlarımız kullanabilmeli.” (haberglobal)

Öte yandan İstanbul Havalimanı'nda çeşitli noktalarda ücretsiz su sebili bulunduğu bildirildi.

İGA'nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre ücretsiz su sebilinin bulunduğu alanlar:

Terminal içerisinde yolcularımızın kullanımına açık, 18 noktada ücretsiz su sebili bulunmaktadır. Havalimanımıza gelen yolcularımız, ücretsiz su sebillerinden sıcak ve soğuk su ihtiyaçlarını giderebilir.

Kara tarafında 2 adet su sebili; terminal 3 nolu ve 6 nolu giriş kapısı yakınında,

Hava tarafında 3 adet su sebili; dış hatlar, A-B Bölgesi İGA Lounge yürüyen merdiven yakını ve F Bölgesi,
Dış hatlar, A Bölgesi (global exchange- buggy durağı yakını),
Dış hatlar, B Bölgesi (temiz hava sahası girişi),
Dış hatlar, D Bölgesi ( yürüyen merdiven sonrası sağ köşede),
Dış hatlar, F Bölgesi (PRM alanı yakını),
Gelen Yolcu Hava Transfer Katı (THY desk karşısı),
İç hatlar, G2 kapısı,
Gelen yolcu katı, dış hatlar bagaj alım alanı girişi (doğu ve batı cephelerinde),
Giden yolcu katı, dış hatlar A-B ve F Bölgeleri,
Dış hatlar, D kapıları (iniş öncesinde yer alan PRM alanında)

Tüm havalimanlarında ücretsiz içme suyu talebi

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Aç kalınabilir ama susuz çok zor ~ 3 ay önce
Bazı markalar kendi ürünlerinin satılması karşılığında kendi su markalarını bedavaya verirlerdi.İşletmeler bedavaya aldıkları suyu o fahiş fiyata satarak inanılmaz kar etmektedirler.Eski bir işletmeci olarak bunları paylaşmak istedim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Su ~ 3 ay önce
Su apron içinde ve terminal binasında bedava olsun özelikle apron içinde hizmet veren emekçi kardeşlerimiz suyu bedava içsin iganında apron içerisinde bazı bölgelere su sebili koyması gerektiğini düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 3 ay önce
İGA nın sebilleri kendi elemanları için olabilirmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ortak akıl lütfen ~ 3 ay önce
Kesinlikle su sebilleri çok doğru bir karar ve en azından muhalefet partileri bu konu da bari ortak hareket etse de karar uygulanır olsa .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik ~ 3 ay önce
Su insan hakkıdır geç bile kalınmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sartnamesinde var ~ 3 ay önce
Yanlis hatirlamiyorsam sartnemesinde vardi ….yukumluluklerinde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sem ~ 3 ay önce
Sadece havalimanlarinda değil. Tüm il ve ilçelerde içilebilir bedava suyun temin edilmesi lazım. Yetsin artık şu üçüncü dünya ülkesi rantci kafası

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CEYSIN ~ 3 ay önce
Asla kabul görmez boşuna uğraşmayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sallamayın !! ~ 3 ay önce
Avrupadaki tüm havaalanlarında su 3-4 Euro. ABD de yine tüm alanlarda 2-5 USD. TL’sini diz hesap edin!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sallamayın yazana ~ 3 ay önce
Oralarla burayı niye kıyaslıyorsun ayrıca döviz kurunu TL'ye çevirmeyin birim olarak bakın ve oralarda heryerde su sebili var!
Kafaya bak ~ 3 ay önce
Avrupa'da asgari ücret örneğin: Almanya'da €1.987, Hollanda'da €1.934, Belçika'da €1.955 iken Amerkika'da ise saatlik $7,25. Yani, bahsi geçen Avrupa ülkelerinde her biri €4 'dan asgari ücretle sırasıyla 497, 484,489 su alınabiliyorken Amerika'da sadece 1 saatte 1,5 su alınabiliyor (su fiyatı $5 olsa bile). Şimdi dönüp bi ülkemize bakalım: 18 yaşından büyükler için asgari ücret 11.402 TL. İstanbul havalimanında 500 ml su (en düşük) 40 TL'den, S.Gökçen havalimanında 500 ml su 81,48 TL'den, Ankara Esenboğa havalimanında 500 ml su 43 TL olduğu basında yer alan haberlerde vardı. Bu fiyatlarla asgari ücretli biri İstanbul havalimanında 281, S.Gökçen havalimanında 140 ve Ankara Esenboğa havalimanında 265 su alabiliyor. Ha bu arada asgari ücretli birinin havalimanına gidip oradan bir yerlere uçması bile hayal ötesi bir realite. Allah bizi insan olarak yaratırken zeka ve vicdan da nasip etmiş. Şimdi Allah'ın size bahşettiklerini kullanma zamanı...
Sabiha Gökçen de ~ 3 ay önce
83 liraya nerede su satılıyor atma, Evian suyun fiyatını neden buraya yazıyorsun, insanları yanıltmayın
Lütfen önce okuyup sonra yorumlayın ~ 3 ay önce
Basında yer alan habere göre yorum yapıldığı yazılmış. 500 ml su 81,48 tl değil de 40 tl olsa ne fayda? Sadece sayı değişiyor sonuç değil. Vatandaş olarak ekonomimiz berbat berbat
ALLAH RIZASI İÇİN ~ 3 ay önce
Eğer İga’nın sebil kurmaya kaynağı yoksa kamuoyuna duyuru yapsın, bir çok vatandaş yada kurum Allah rızası için havaalanının heryerini sebil ile donatır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000