02 Aralık 2023, Cumartesi 10:03:19

Uçak bileti alımlarında kredi kartı kullanımı arttı

Türkiye'de kredi kartıyla yapılan turizm harcamalarında büyük artış gözlendi. Uçak bileti alımları ise en düşük artış yaşanan alan olarak dikkat çekti.
  • Hatti hesabi yok ? Nerde bu paralar ?
  • Ulkemde yasamak biz Turklere buyuk eziyet; ozunden soyundan uzaklasmis; Araplasmis Turkler bizi mahvetti

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından yayınlanan verilere göre, 2023 yılının Ocak-Ekim döneminde Türkiye'de kredi kartlarıyla gerçekleştirilen turizm harcamalarında önemli bir artış kaydedildi. Yerli ve yabancı kartlarla yapılan online turizm hizmetleri alımları yüzde 83,8 artarak 241 milyar TL'ye ulaştı. Ayrıca, bu harcamaların 10 aylık ortalamaları dolar bazında 10,6 milyar doları aştı.

Söz konusu dönemde online kart işlemleri arasında uçak bileti alımları yüzde 13,1, konaklama harcamaları yüzde 46,3, otobüsle seyahat bileti harcamaları yüzde 51,3 ve araç kiralama harcamaları da yüzde 58 oranında arttı.

Turizmde yapılan toplam harcamalar da yüzde 92,5'lik bir artışla 370 milyar TL (16.3 milyar dolar) seviyesine ulaştı.

Bu gelişmeler, turizm endüstrisinin ekonomiye olan katkısının ve tüketicilerin seyahat harcamalarındaki artışın önemli bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Uçak bileti alımlarında kredi kartı kullanımı arttı

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Ülkeye giren paranin ~ 3 ay önce
Hatti hesabi yok ? Nerde bu paralar ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çinli ~ 3 ay önce
Kullan arttı ama taksit kalktı. Kredi Kartı ile alınan biletler ve seyahat harcamalarında tek çekim, taksit imkanı vermiyor. Yani paran yoksa yurt dışına bilette hayal
Artik ~ 3 ay önce
Ulkemde yasamak biz Turklere buyuk eziyet; ozunden soyundan uzaklasmis; Araplasmis Turkler bizi mahvetti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adb ~ 3 ay önce
Derdiniz İslam bırakın şu Arap lafını.
Irkçı seni ~ 3 ay önce
Defol git aslını kaybetmiş asılsız insanlar sizi, yahudi dostları sizi yuzlerce yıldır bu topraklarda yaşayan Arap biriyim ben oradan buradan toplama sizin gibi yerlesimci de değilim . Nedir ulan bu Arap nefreti nerde sizin insaniyetiniz Ukraynalılara tek kelam etmezsiniz Antalyada Bodrumda Alanyada Ruslara satmadiginiz toprak kalmadi biriniz çıkıp tek kelime etmiyo ama . Etmesinde zaten herkes insan gibi istediği yerde yaşar Türklerin dünyanın heryerinde yaşadığı gib.i herkes haddini bilsin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000