25 Şubat 2024, Pazar 11:09:54

Uçakta kalemli saldırı: "Gözüne saplayıp öldürmek istedim"

Uçuş sırasında kalem ve paket lastiğinden yapılmış derme çatma bir silahı başka bir yolcuya sapladığı iddia edilen adama tehlikeli bir silahla saldırmaktan yasal suçlama yöneltildi.

Uçuş sırasında kalem ve paket lastiğinden yapılmış derme çatma bir silahı başka bir yolcuya sapladığı iddia edilen adama tehlikeli bir silahla saldırmaktan yasal suçlama yöneltildi.

Mahkeme belgelerine göre Julio Alvares Lopez yetkililere, 24 Ocak'ta Seattle'dan Las Vegas'a giden Alaska Airlines uçuşu sırasında meydana gelen olayda niyetinin mağduru öldürmek olduğunu söyledi.

Uçaktaki koridorda Lopez'in karşısında oturan mağdurun, yeminli bir kolluk görevlisi olduğu tespit edildi.

Bir tanık, Lopez'in uçuş sırasında "kıpır kıpır" davranmaya başladığını söyledi. Belgelerde, inişten yaklaşık 30 dakika önce Lopez'in koltuğundan kalkarak tuvalete gittiği ve geri döndüğünde mağdura yumruk atıp vurmaya başladığı belirtiliyor.

Tanık ve mağdurun eşi, Lopez'e durması için bağırmış.

"Her yer kan içindeydi" diyen tanık, Lopez'in "kalem ve bant tomarı" gibi görünen bir şeyi düşürdüğünü iddia etti.

Mahkeme kayıtlarında, mağdurun eşinin de 7 yaşlarındaki küçük oğlunu korurken kavga sırasında darbe aldığı eklendi.

Uçuşun geri kalanında plastik kelepçelerle zapt edilen Lopez, uçak indiğinde Las Vegas Metropolitan Polis Departmanı tarafından gözaltına alındı.

Mahkeme belgelerine göre olaydan sonra yetkililere konuşan ve Birleşik Devletler'den sığınma talep ettiğini söyleyen Lopez, mafyanın son birkaç aydır kendisini takip ettiğini düşündüğünü belirtti.

Lopez yetkililere mağduru uçuştan önce hiç görmediğini ama kendisini takip ettiğini düşündüğünü ve onun kartelden olduğuna inandığını söyledi.

Kendisini paket lastiğine sarılı kalemlerle silahlandırdığını itiraf eden Lopez şöyle dedi:

Ona saldırıp öldürmeyi planlıyordum.
Ayrıca FBI ajanlarına mağduru öldürmeyi amaçladığını ve silahı uçuştan önce hazırladığını da itiraf etti. Mahkeme belgelerine göre Lopez, mağduru gözünden şişleyerek beynine ulaşmaya çalıştığını söyledi.

Alaska Airlines, NBC7'a yaptığı açıklamada olayın 604 sefer sayılı uçuşta, uçak Harry Reid Uluslararası Havalimanı'na doğru inişe geçtiği sırada meydana geldiğini belirtti.

Havayolu şirketi şu ifadeleri kullandı:

Uçak güvenli bir şekilde iniş yaptı ve kolluk kuvvetleri uçak kapıya ulaştıktan sonra bir yolcuyu gözaltına aldı. Mürettebatımıza olayı ele alırken sergilediği profesyonellikten dolayı müteşekkiriz.

Duruşmaya kadar gözaltında tutulacak şüphelinin, 1 Mart'ta mahkemeye çıkarılması planlanıyor.

Uçakta kalemli saldırı: "Gözüne saplayıp öldürmek istedim"

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000