10 Aralık 2023, Pazar 09:37:33

Üniversite öğrencilerine "kabinde servis usulleri" dersi

Iğdır Üniversitesi Ulaştırma Hizmetleri Bölümü bünyesinde yer alan Kabin Hizmetleri Programı öğrencileri, "Kabinde Servis Usulleri" dersi kapsamında uygulamalı bir eğitim gerçekleştirdi.
  • Burda iki yıl ve bir dünya para harcayarak üstelik sıfıra yakın ingilizceyle mezun olmak yerine, iki yıl yoğun bir yurtdışı ingilizce kursuna gidip kabin memurluğu ilanlarina, Emirates Qatar Etihad havayollarınin başvurmak çok daha akıllıca bir yol olacaktır. Üstelik iki yil ve bir dünya para harcayip birçok siyasi vs kişinin tanıdıkları tarafindan hakkinin yenecegini düşünürsek bu bölümü okumak çok gereksiz.
  • boş saçma sapan bir bölüm….
  • Millet bilimle ilimle teknolojiyle yapay zekayla vs vs uğraşırken bizimkiler nelerle insanların vaktini çalıyor...2-3 haftalık tüm egitimi 2 yıla yayarak milletin vaktini ve parasını almaktalar her üniversiteye kabin hizmetleri adı altında saçma sapan bölümler açmak çok çağ dışı bir iş...bana birisi dünyada başka bir ülke daha göstersin ki neredeyse her özel ve devlet üniversitesinde kabin hizmetleri diye iki yıl süren saçma sapan bir bölüm olsun...
  • çok boş işler ya
  • İngilizce Hazırlık varmi? Havacılık egıtımi aliyorlar ama İngilizce yok? Kabin memuru mezunu olacaklar ama ingilizce ? Yazık insanlarin zamanını, emegını, parasını çalmayın, hayallerini calmayın.( Tüm Üniversiteleri kastediyorum, buraya ozgun degıl).

Iğdır Üniversitesi Ulaştırma Hizmetleri Bölümü bünyesinde yer alan Kabin Hizmetleri Programı öğrencileri, "Kabinde Servis Usulleri" dersi kapsamında uygulamalı bir eğitim gerçekleştirdi. Bu etkinlik, öğrencilere mesleki becerilerini artırmak ve gerçek hayatta karşılaşabilecekleri durumları deneyimlemeleri için bir fırsat sundu.

Uygulamalı ders, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Kartal, Iğdır Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Zafer Tel ve üniversitenin çeşitli birimlerinden birçok akademik personelin katılımıyla gerçekleşti. Öğrenciler, mock-up sınıfında misafirlere kendi hazırladıkları ikram ürünlerini servis etmenin yanı sıra demo, kabin kontrolüne çıkma ve anonslar yaparak gerçeğe yakın bir uçuş deneyimi yaşattı.

Üniversiye yetkilileri bu tür uygulamalı derslerin, öğrencilere teorik bilgileri pratiğe dönüştürme şansı vererek mesleki donanımlarını artırmalarına yardımcı olduğunu ve aynı zamanda sektörle daha yakın bir bağ kurmalarını sağlayarak öğrencilerin iş dünyasına daha hazır bir şekilde adım atmalarına olanak tanıdığını ifade etti.

Üniversite öğrencilerine "kabinde servis usulleri" dersi

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Km TK ~ 3 ay önce
Burda iki yıl ve bir dünya para harcayarak üstelik sıfıra yakın ingilizceyle mezun olmak yerine, iki yıl yoğun bir yurtdışı ingilizce kursuna gidip kabin memurluğu ilanlarina, Emirates Qatar Etihad havayollarınin başvurmak çok daha akıllıca bir yol olacaktır. Üstelik iki yil ve bir dünya para harcayip birçok siyasi vs kişinin tanıdıkları tarafindan hakkinin yenecegini düşünürsek bu bölümü okumak çok gereksiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iki yılda pilot olunur ~ 3 ay önce
boş saçma sapan bir bölüm….

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 3 ay önce
Millet bilimle ilimle teknolojiyle yapay zekayla vs vs uğraşırken bizimkiler nelerle insanların vaktini çalıyor...2-3 haftalık tüm egitimi 2 yıla yayarak milletin vaktini ve parasını almaktalar her üniversiteye kabin hizmetleri adı altında saçma sapan bölümler açmak çok çağ dışı bir iş...bana birisi dünyada başka bir ülke daha göstersin ki neredeyse her özel ve devlet üniversitesinde kabin hizmetleri diye iki yıl süren saçma sapan bir bölüm olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sağ koltuk ~ 3 ay önce
çok boş işler ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XY ~ 3 ay önce
Alt tarafı havada satıcı olmak için de üniversite mi kurmuşlar oha
İngilizce Hazırlik? ~ 3 ay önce
İngilizce Hazırlık varmi? Havacılık egıtımi aliyorlar ama İngilizce yok? Kabin memuru mezunu olacaklar ama ingilizce ? Yazık insanlarin zamanını, emegını, parasını çalmayın, hayallerini calmayın.( Tüm Üniversiteleri kastediyorum, buraya ozgun degıl).

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000