25 Mayıs 2023, Perşembe 15:31:41

Yakıt kritiğine giren THY uçağı başka meydana indi

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Londra seferini yapan yolcu uçağı yakıt kritiği nedeniyle başka meydana acil iniş yapmak zorunda kaldı.
  • muhtemel dispatch olamadın,burdan laf yarıştırıyorsun,olayı tam araştır sonra gel tamam mı
  • Boşuna istatistik falan göndermeyin gerekliyse extra yakıt alır ekip,sorumluluk alan varsa buyursun önden ilan etsin.
  • Ekstra yakıt alınmasın diye uğraşan Başpilotluk bunu oturduğu yerden emir ile yapıp,sefer Kaptanlarının inisiyatif kullanmasını engelleyerek geldiği sonuç bu. Ne elde ettin. Bir sefer iptal oldu. Kim bilir ne kadar zarar çıktı ortaya. Bunun bir başka versiyonu da iç hatta yaşandı. Bu kafaların değişmesi ve Kaptanların rahat bırakılmasını lazım.
  • Ben de ay sonlarına doğru maaş kritiğine giriyorum.
  • Yakıt kritik demesine rağmen nasıl indirmemisler destinationa? Eğer öyleyse ya atc yürek yemiş yada meydan da daha ciddi başka birseyler oluyordur.
  • afern dispatch guy… dvm byle , yıllardır değişmedi dct plnlar!

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Londra seferini yapan yolcu uçağı yakıt kritiği nedeniyle başka meydana acil iniş yaptı.

İstanbul-Londra seferini gerçekleştirmek üzere önceki gün İstanbul Havalimanı'ndan kalkış yapan TK1997 sefer sayılı THY uçağı, Gatwick Havalimanı'na iniş için alçaldığı sırada havalimanındaki yoğun trafik nedeniyle havada tur atmak zorunda kaldı.

TC-LSN kuyruk tescilli A321neo tipi uçağın pilotları yakıt kritiğine girmek üzere olduklarını Gatwick Havalimanı'ndaki hava trafik kontrolörlerine bildirdi. Bunun üzerine içerisinde 122 yolcusunun bulunduğu öğrenilen uçağın Birmingham Havalimanı'na yöneldirildi.

Birmingham Havalimanı'na güvenli bir şekilde iniş yapan uçak, yakıt aldıktan sonra tekrardan Londra Gatwick Havalimanı'na hareket etti.

Aynı gün yapılması planlanan TK1998 sefer sayılı uçuş ise ekibin uçuş süresi dolduğu için iptal edilmek zorunda kaldı.

AirportHaber.com

Yakıt kritiğine giren THY uçağı başka meydana indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

tgs5'e ~ 2 gün önce
muhtemel dispatch olamadın,burdan laf yarıştırıyorsun,olayı tam araştır sonra gel tamam mı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alternate ~ 3 gün önce
Boşuna istatistik falan göndermeyin gerekliyse extra yakıt alır ekip,sorumluluk alan varsa buyursun önden ilan etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekstra Yakıt ~ 4 gün önce
Ekstra yakıt alınmasın diye uğraşan Başpilotluk bunu oturduğu yerden emir ile yapıp,sefer Kaptanlarının inisiyatif kullanmasını engelleyerek geldiği sonuç bu. Ne elde ettin. Bir sefer iptal oldu. Kim bilir ne kadar zarar çıktı ortaya. Bunun bir başka versiyonu da iç hatta yaşandı. Bu kafaların değişmesi ve Kaptanların rahat bırakılmasını lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
o da birşey mi ~ 4 gün önce
Ben de ay sonlarına doğru maaş kritiğine giriyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rikardo ~ 4 gün önce
Yakıt kritik demesine rağmen nasıl indirmemisler destinationa? Eğer öyleyse ya atc yürek yemiş yada meydan da daha ciddi başka birseyler oluyordur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 4 gün önce
Sen herkesi Türk ATC gibi anlayışlı kibar sanıyorsun galiba. Avrupa'da alsaydın yasal yakıtını kuralına göre almadiysan yallah başka yere derler. Emergency deklare etmen işe yaramaz edersen de inersin ama daha pahalıya patlar
Yakıt kritiği ~ 3 gün önce
Minimum diversion fuel, yedek meydana gitmek için min gerekli yakıttır. Divert eder inersin. Burada olan bu. Gerçek kritik yakıt ise min fuel’dur; o mayday ile bildirlir, en yakın meydana ilk inişi sen gerçekleştirirsin.
Turgut ~ 3 gün önce
Emergency deklare etmemişlerdir.
tgs5 ~ 4 gün önce
afern dispatch guy… dvm byle , yıllardır değişmedi dct plnlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000