10 Aralık 2023, Pazar 12:25:02

Yolcu uçağı irtifa kaybetti... Büyük panik yaşandı!

Rus havayolu şirketi Rossiya'ya ait Airbus A319 havadayken büyük bir panik yaşandı.
  • "20 dakika boyunca burun üzeri irtifa kaybetmesi" demek Dünya'nın çekirdeğine varmış olması demek olurdu, orası abartı olmuş ayrıca duruma göre "loss of cabin pressure" prosedürleri uygulanmış gibi görünüyor. "Aman yarebbim böyle bir şey nasıl olabilebilir" bir durum yok yani, teknik bir arızadır pilotlar gerekeni yapmıştır diye tahmin ediyorum.
  • Pilotlardan en az biri kârtâl imamhabli olsaydı, bu durum yaşanmazdı…

Rus havayolu şirketi Rossiya'ya ait Airbus A319 havadayken büyük bir panik yaşandı.

St. Petersburg'a gitmek üzere havalanan ve 111 yolcu taşıyan uçak aniden irtifa kaybetmeye başladı. Oksijen maskelerinin otomatik olarak çıktığı uçakta yaşananlar anbean kayıtlara geçti.

Görüntülerde yolcuların çığlık çığlığa bağırdığı ve dua ettiği görülüyor. Mürettebat daha sonra uçağın inişini yavaşlatarak sağ salim yolcuları kalkışın gerçekleştiği havalimanına indirdi.

Uçağın yaklaşık 20 dakika boyunca burun üzeri irtifa kaybettiğini söyleyen bir yolcu, "Aniden düşmeye başladık. Herkes bağırıyordu ve bir anda oksijen maskerleri otomatik olarak indi" dedi.

Bu panik anı sırasında mürettebatın çok soğukkanlı olduğu da açıklandı.

Son dönemde bu tür olayların çok yaşandığı Rusya'da bu kronik sorunun arkasında Batı ülkelerinin uyguladığı yaptırımlar olduğu tahmin ediliyor. (Sözcü)
 

Yolcu uçağı irtifa kaybetti... Büyük panik yaşandı!

Yorumlar

Torpilsiz F.O. ~ 3 ay önce
"20 dakika boyunca burun üzeri irtifa kaybetmesi" demek Dünya'nın çekirdeğine varmış olması demek olurdu, orası abartı olmuş ayrıca duruma göre "loss of cabin pressure" prosedürleri uygulanmış gibi görünüyor. "Aman yarebbim böyle bir şey nasıl olabilebilir" bir durum yok yani, teknik bir arızadır pilotlar gerekeni yapmıştır diye tahmin ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot bile degilim ~ 3 ay önce
ayni seyi dusundum okurken.
Reis ~ 3 ay önce
Pilotlardan en az biri kârtâl imamhabli olsaydı, bu durum yaşanmazdı…

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000