21 Temmuz 2021, Çarşamba 17:32:24

Yunanistan ilk Rafale'sini teslim aldı

Yunanistan’ın Fransa’ya sipariş olarak verdiği 18 adet Rafale savaş uçağından ilki bugün düzenlenen tören ile Yunanistan Hava Kuvvetleri’ne teslim edildi.
  • Buldunuz enayiyi satın satın alın parasını
  • Bizim jetler daha guzel
  • Midili girit rhodos ve kıbrısa base yapıyor
  • Bu Malagalar kadar akılsızı yok yemin ediyorum. Para yok uçak almış, onunla da çağın ilerisine taşındım diyor taşıyan da Rafaela ha:))))
  • Sıkıntı yok bunlarlada dalaşa gireriz
  • Şunun önce tv lerde okunuşunu öğrensinler. Rafel diye okunur. Anlamı: Rüzgâr. Sadece rüzgar yapar hikaye bir uçak. Rifkiyi yunana vermişler
  • Cirkin ucak ve yeteneksiz
  • Ayrani yok icmeye…

Yunanistan’ın Fransa’ya sipariş olarak verdiği 18 adet Rafale savaş uçağından ilki bugün düzenlenen tören ile Yunanistan Hava Kuvvetleri’ne teslim edildi. Törende konuşan Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, "Aldığımız bu uçaklar ülkeye açık bir stratejik avantaj sağlıyor ve Silahlı Kuvvetleri çağın ilerisine götürüyor" dedi.

Yunanistan'ın Fransa'ya sipariş verdiği Rafale savaş uçaklarından ilki Yunanistan ve Fransa Genelkurmay başkanlarının katıldığı tören ile teslim edildi.

Güney Fransa'daki Istres Hava Üssü'nde yapılan devir teslim töreninde konuşan Genelkurmay Başkanı Floros “Fransa ile Yunanistan arasındaki mükemmel iş birliği sonucunda hava gücümüzü çağın ilerisine götürüyoruz. Caydırıcı gücü yüksek bu uçaklar ile hava sahamızı daha güvenli hale getireceğiz” diye konuştu.

ÜÇ YILDA 18 UÇAK TESLİM EDİLECEK

Teslim alınan Rafale savaş uçağının Yunanistan'ın Tanagra’daki 332. Hava Kuvvetleri Filosu’na katılacağı belirtildi. Yunanistan ile Fransa arasında 2.32 milyar dolarlık anlaşma çerçevesinde 2022 yılında altı yeni Rafale’nin (iki iki kişilik ve dört tek kişilik) teslimatının gerçekleştirileceği belirtildi. Yunanistan anlaşma çerçevesinde Fransa'dan üç yıl içerisinde 18 Rafale uçağı satın almış olacak.

ORTALAMA FİYATI 72 MİLYON EURO

Rafale iki adet SNECMA üretimi M88-2 motora ve kanarya-delta kanatlara sahip. Her motor tek başına 75 kN (kilonewton) güç kapasiteyle azami 1380 kilometre hıza ulaşabiliyor. Yaklaşık 10 ton ağırlığında olan jetlerin menziliyse 3 bin 700 kilometre civarında. Uçak gemilerine iniş kalkış yapabiliyor.

Rafale B, Rafale C ve Rafale M adlı 3 farklı modelde üretilen savaş uçaklarının ortalama fiyatıysa 72 milyon euro civarında.(Sözcü)Yunanistan ilk Rafale'sini teslim aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Yolun bakalım ~ 13 gün önce
Buldunuz enayiyi satın satın alın parasını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
T ~ 14 gün önce
Bizim jetler daha guzel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ada ~ 15 gün önce
Midili girit rhodos ve kıbrısa base yapıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 15 gün önce
Bu Malagalar kadar akılsızı yok yemin ediyorum. Para yok uçak almış, onunla da çağın ilerisine taşındım diyor taşıyan da Rafaela ha:))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ari ~ 15 gün önce
Sıkıntı yok bunlarlada dalaşa gireriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rafale ~ 15 gün önce
Şunun önce tv lerde okunuşunu öğrensinler. Rafel diye okunur. Anlamı: Rüzgâr. Sadece rüzgar yapar hikaye bir uçak. Rifkiyi yunana vermişler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hikayeymis ~ 13 gün önce
Kac saat uctunuz acaba bu ucakta? Pardon sizin dilinizle yazayim TAYYAREDE? Hayretbisey.
Cop ~ 15 gün önce
Cirkin ucak ve yeteneksiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayran ~ 15 gün önce
Ayrani yok icmeye…

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000