11 Kasım 2013, Pazartesi 16:50:24

75 MİLYAR DOLARA HAVALİMANI YAPACAKLAR!

Londra Belediye Başkanı Boris Johnson'un Thames nehri ağzına kurmayı düşündüğü havalimanı ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Buna göre proje 47 milyar sterline (75 milyar dolara) mal olacak.
  • Ingiliz Airports dergidinde gördüm Heathrowa göllerin oldugu yere yeni bir pist yapilacak ve eski Terminal 2 ye milyarlar harciyarak yeniden yapiyorlar. Madem kapanacak neden o kadar para harcasinlar. Ancak biz yeni havaalani yapariz bizde para çok.
  • Bu projeden vazgeçileli bir yıl oldu. Heathrow büyültülecek ve bir miktar batıya kaydırılacak. Asparagas haberlere takılmayalım lütfen. Not fikir sahibinin dedesi Türk. Meşhur vatan haini Ali Kemal. Çılgın proje deyince nedense aklıma geldi işte!
  • Adamlar havaalanını planlarken bile raylı sistemi dahil ediyorlar. Buna gelişmişlik deniyor.
  • sahiplerini çıldırtan projeler bunlar..

Londra Belediye Başkanı Boris Johnson'un Thames nehri ağzına kurmayı düşündüğü havalimanı ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Buna göre proje 47 milyar sterline (75 milyar dolara) mal olacak.

Londra'ya yapılması planlanan yeni havaalanının detayları ortaya çıktı. Gerçekleştirilen plan ve tasarımlara göre Thames nehrinin döküldüğü alana yapay ada oalrak yapılacak havalimanının maliyeti 75 milyar dolar (47 milyar sterlin) olacak.

Yapay adadan oluşan Havalimanı Londra Belediye Başkanı Boris Johnson'un önerdiği projelerden biri olduğu için "Boris Adası" olarak anılıyor. Boris Johnson'a göre proje 2050'ye kadar 250 bin kişiye iş kapısı olacak.

YAPIMI 7 YIL SÜRECEK

BBC'nin haberine göre altı pistli havalimanının yapımının ise tam 7 yıl sürmesi planlanıyor. Havalimanı projesini yürüten Testrad konsorsiyumu havalimanının kara havalimanlarına göre birçok avantajı olduğunu iddia etti. Nüfusun az olduğu bölgelere yakın olacak havalimanı gürültü kirliliğine de yol açmamış olacak. Ayrıca projenin kamulaştırma, ev yıkma gibi zorunluluklar içermediğine dikkat çeken yetkililer Londra'da yaşayan milyonlarca insan için bu projenin daha uygun olduğunu söyledi.

HEATHROW KAPATILABİLİR

Konsorsiyum projenin gerçekleşmesi durumunda Heathrow Havalimanı'nın muhtemelen kapatılabileceğini, ancak bunun da özellikle gayrimenkul sektörü için büyük fırsatlar yaratabileceğini belirdii. Konsorsiyum Londra Belediye Başkanı Boris Johnson tarafından kurulmuş birçok mimarlık, ulaşım, havacılık ve çevre uzmanı konsorsiyuma dahil olmuştu. (Hürriyet)75 MİLYAR DOLARA HAVALİMANI YAPACAKLAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

LHR ~ 9 yıl önce
Ingiliz Airports dergidinde gördüm Heathrowa göllerin oldugu yere yeni bir pist yapilacak ve eski Terminal 2 ye milyarlar harciyarak yeniden yapiyorlar. Madem kapanacak neden o kadar para harcasinlar. Ancak biz yeni havaalani yapariz bizde para çok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayal ~ 9 yıl önce
Bu projeden vazgeçileli bir yıl oldu. Heathrow büyültülecek ve bir miktar batıya kaydırılacak. Asparagas haberlere takılmayalım lütfen. Not fikir sahibinin dedesi Türk. Meşhur vatan haini Ali Kemal. Çılgın proje deyince nedense aklıma geldi işte!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
not so hayal ~ 9 yıl önce
Hayır vazgeçildiği falan yok, güncel bir teklif bu.. Biraz takip edin veya eden siteye laf etmeyin bence.. http://www.globalairportcities.com/page.cfm/action=library/libID=1/libEntryID=1178/listID=14
Raylı Sistem ~ 9 yıl önce
Adamlar havaalanını planlarken bile raylı sistemi dahil ediyorlar. Buna gelişmişlik deniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 9 yıl önce
sahiplerini çıldırtan projeler bunlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000