17 Haziran 2020, Çarşamba 17:17:36

15 günde 1 milyon yolcuya ulaşıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile havayolunda 15 günde toplam yolcu trafiğinin 1 milyon olduğunu belirtti.
  • Yaw he he o zaman ikramiyelerimizi verin personellerin gözünü korkutmak için sürekli zarar açıklamaktan bıkmadınız mı yediğiniz yetmedi mi yada gözünüz doymadımı yeter artık aklınızı başınıza toplayın siz personellerin sayesinde ayakta duruyosunuz
  • Kadri samsunlunun hedefe kaldı 199 milyon yolcu çoğu bitti azı kaldı reis öngörünün böylesi
  • Ayda 2 milyon yolcu X 12 = 24 milyon yolcu-garanti yolcu =millete yük
  • ya yalan yada bir yanlışlık var. günlük 330 uçak sefer yapmış gibi bir hesap çıkıyorki münkün değil. sanırım bir iki sıfır fazla yazılmış
  • Bunu begendi ..
  • corona vakalarini 20 gùne bekleyin super artis olacak
  • Covid movid hikaye demek, 15 güne havacılık kar etmeye bile başlar, ver o zaman yeşil başlı gövel ördek (Bedia Akartürk)
  • Buda ortalama yolcu sayısı genelde iç hat 90 100 arası Istanbul için 105 yolcu Antalya için de 75 yolcu yapar.Dis hat yolcu sayisi hesaplamak istemiyorum çünkü çoğu seferden birisi boş anlamına geliyor.Geliyor gelmekte olan hayırlısı...
  • İGA`ya zarar ediyor diye paramız verilmez.Hiç ağlamasın İGA artık.
  • Uçak başı ortalama 74 yolcu taşınmış.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile havayolunda 15 günde toplam yolcu trafiğinin 1 milyon olduğunu belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kontrollü normalleşme süreci ile birlikte 1 Haziran'da başlayan iç hat uçuşları ve ardından 11 Haziran itibarı ile kademeli olarak hayata geçirilen yurt dışı seferlerine ilişkin hava trafiği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, havalimanlarına 1-15 Haziran tarihleri arasında iniş-kalkış yapan uçak sayısının iç hatlarda 10 bin 777, dış hatlarda ise 2 bin 904 olmak üzere toplamda 13 bin 681 olduğunu kaydetti. Söz konusu tarihlerde Türkiye genelinde hizmet veren havalimanlarında iç hat yolcu trafiğinin 940 bin 648, dış hat yolcu trafiğinin ise 69 bin 489 olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, söz konusu dönemde toplam yolcu trafiğinin 1 milyon 10 bin 137 kişi olarak gerçekleştiğini bildirdi.

Salgın nedeniyle hayatın her alanında olduğu gibi ulaşımda da önlemler alındığına işaret eden Bakan Karaismailoğlu, pandeminin ilk döneminde alınan tedbirlerin doğal bir sonucu olarak havayolu trafiğinde yüksek oranda düşüşler yaşandığını belirtti. Karaismailoğlu, kontrollü normalleşme sürecinin başlaması ile beraber iç hat uçuşlarının ilkini salgın sertifikası verilen İstanbul Havalimanı'ndan Ankara Esenboğa Havalimanı'na 1 Haziran, dış hat uçuşlarını da 11 Haziran itibarıyla bazı ülkeleri kapsayacak şekilde kademeli olarak yeniden başlattıklarını kaydetti.

İstanbul Havalimanı'nda 2 bin 898 uçak, 214 bin 622 yolcu trafiği

İstanbul Havalimanı'nda Haziran ayının ilk 15 gününde iniş-kalkış yapan uçak trafiğinin iç hatlarda bin 739, dış hatlarda ise bin 159 olmak üzere toplamda 2 bin 898 olduğu bilgisini veren Karaismailoğlu, yolcu trafiğinin de iç hatlarda 185 bin 495, dış hatlarda 29 bin 127 olmak üzere toplamda 214 bin 622 olarak gerçekleştiğini ifade etti.

Antalya Havalimanı'nda 526 uçak, 38 bine yakın yolcu

Bakan Karaismailoğlu, turizmin başkenti sayılan Antalya Havalimanı'nda da aynı dönemde iniş-kalkış yapan uçak trafiğinin iç hatlarda 444, dış hatlarda 82 olmak üzere toplamda 526 olduğunu ifade ederek, "Yolcu trafiği iç hatlarda 34 bin 978, dış hatlarda 2 bin 847 olmak üzere toplamda 37 bin 825 olarak kayıtlara geçti” dedi.

Yolculuklarda tedbirlerin en üst düzeyde tutulduğuna işaret eden Karaismailoğlu, “Vatandaşlarımızın seyahat ederken içi rahat olsun. Tedbirlerimiz seyahatin her aşamasını kapsayacak şekilde uygulanmaya devam edecek. İzolasyon odaklı bu süreçte havalimanlarımızı kullanan ve kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız bu süreçte her alanda önemli planlamalara imza attı. Bizim projelerimize de büyük destekleri oldu. Türkiye olarak bu süreçte gösterdiğimiz başarı tüm dünya tarafından takdir edildi. Sektörde elde ettiğimiz ilk rakamlar normalleşme sürecinin olumlu seyrinin göstergesi. İnanıyorum ki aldığımız her önlem gelecek güzel günlerin habercisi olacak” ifadelerini kullandı.

15 günde 1 milyon yolcuya ulaşıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Oldu tamam ~ 1 yıl önce
Yaw he he o zaman ikramiyelerimizi verin personellerin gözünü korkutmak için sürekli zarar açıklamaktan bıkmadınız mı yediğiniz yetmedi mi yada gözünüz doymadımı yeter artık aklınızı başınıza toplayın siz personellerin sayesinde ayakta duruyosunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harekat ~ 1 yıl önce
Kadri samsunlunun hedefe kaldı 199 milyon yolcu çoğu bitti azı kaldı reis öngörünün böylesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Basit matematik ~ 1 yıl önce
Ayda 2 milyon yolcu X 12 = 24 milyon yolcu-garanti yolcu =millete yük

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalan yada yanlış ~ 1 yıl önce
ya yalan yada bir yanlışlık var. günlük 330 uçak sefer yapmış gibi bir hesap çıkıyorki münkün değil. sanırım bir iki sıfır fazla yazılmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korona ~ 1 yıl önce
Bunu begendi ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
corona efes ~ 1 yıl önce
corona vakalarini 20 gùne bekleyin super artis olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şöfer ~ 1 yıl önce
Covid movid hikaye demek, 15 güne havacılık kar etmeye bile başlar, ver o zaman yeşil başlı gövel ördek (Bedia Akartürk)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arap ~ 1 yıl önce
Buda ortalama yolcu sayısı genelde iç hat 90 100 arası Istanbul için 105 yolcu Antalya için de 75 yolcu yapar.Dis hat yolcu sayisi hesaplamak istemiyorum çünkü çoğu seferden birisi boş anlamına geliyor.Geliyor gelmekte olan hayırlısı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iNŞALLAH ~ 1 yıl önce
İGA`ya zarar ediyor diye paramız verilmez.Hiç ağlamasın İGA artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçak başı yolcu sayısı ~ 1 yıl önce
Uçak başı ortalama 74 yolcu taşınmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000