09 Temmuz 2021, Cuma 10:44:23

İstanbul Havalimanı'nda unutulan eşyalar satılacak

Avrupa havalimanları yolcu sayısı sıralamasında 23,4 milyon yolcusu ile birinci sıraya yerleşen İstanbul Havalimanı’nda unutulan eşya ve valizler ihale yolu ile satıldı.
  • Hepizi önçe açılıyor
  • Bu tarz şeyler halka açık arz etme yöntemi ile olmuyor muydu? Neden bir kişi üzerinden ilginç
  • Aç bavulu doldur keseni,bu mallari alanlar kim? Neden hersey hain sekilde hal oluyor turkiyede,haaa dogru ya muslumaniz.
  • Bir de demez mi bu iş birazda hobi oldu, içinden ne çıkacağını bilmediğimiz mala faiş fiyat verdik. Herkesi kendiniz gibi aptal mı sanıyorsunuz ?sen tüm paketlere tek başına para ödemişsin zaten. Böyle bir uygulama mı olur sana peşkeş çekilmiş !
  • Bütün dünyada bunlar halka açık yapılır. İsteyen para yatırıp ihaleye katılabilir. Bizde herşey kişiye özel. Yazıklar olsun
  • Avrupada unutulmus esyalar herkese acik bi sekilde bavul bavul acik artirmayla satiliyor. Tüm Ihaleleri alan tek kisi olmasi biraz garibime gitti.

Avrupa havalimanları yolcu sayısı sıralamasında 23,4 milyon yolcusu ile birinci sıraya yerleşen İstanbul Havalimanı’nda unutulan eşya ve valizler ihale yolu ile satıldı.

İhaleyi kazanarak bin 500 valizde yaklaşık 40 bin parça buluntu ve 4 bin 500 elektronik eşyanın sahibi olan firma sahibi Aziz Korkmaz, "Yeni İstanbul Havalimanı’nda ürün çeşitliliği daha fazla. Üstelik burada ürünler daha iyi saklanıyor. Eşyaların önemli bölümü sıfır gibi" dedi

İstanbul’da yaptırılan ve 29 Ekim 2018’de açılan Cumhuriyet tarihinin önemli yatırımlarından biri olan İstanbul Havalimanı’nı geçen yıl 7 milyon 414 bin 437’si yabancı, 15 milyon 994 bin 695’i yerli toplam 23 milyon 409 bin 132 yolcu kullandı.

Yolcuların havalimanında unuttuğu, almadığı eşya ve bavullar THY'nin Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü kayıp eşya deposunda 1 yıl bekletildikten sonra açılan ihalede açık arttırma ile satıldı.

İstanbul Havalimanı sahipsiz eşya ve bavulların ihalesine girip kazanan Aziz Korkmaz, Avcılar’da 14 yıldan bu yana iki büyük dükkanda bunları satmak için ayıkladıklarını söyledi. Aziz Korkmaz, bu işe 1995’te Topkapı’da Şehremini’de başladıklarını, yeni aldıkları ürünlerin de büyük ilgi görmesini beklediklerini söyledi.

Korkmaz; "İstanbul Havalimanının ilk ihalesini aldık. Buradaki ürünleri satış için hazırlamaya çalışıyoruz. Bu eşyaların arasında aralarında telefon, tablet, kulaklık, fotoğraf makinelerinin de bulunduğu 3 bine yakın elektronik parça var. Kablo ve aparatları ile parça sayısı 4 bin 500’ü buluyor."

"Bugüne kadar açılan bütün ihaleleri aldık. Bu iş bizde biraz hobi olmuş durumda. İçinden ne çıkacağını bilmediğimiz bavul ve valizlerdeki eşyalar için inanılmaz bir rakam verdik."

"İstanbul Havalimanı’nın diğer havalimanlarından daha geniş ürün yelpazesi var. Kayıp eşyalar burada daha iyi muhafaza ediliyor. Eşyaların önemli bölümü sıfır gibi."

Bavul veya valizlerden çıkarılan eşyalar ikinci el olarak Avcılar’daki mağazalarda satılırken, burada akla gelebilecek her türlü ürünün yer aldığı ifade edildi.

İstanbul Havalimanı'nda unutulan eşyalar satılacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Fake ~ 11 ay önce
Hepizi önçe açılıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
H.U ~ 11 ay önce
Bu tarz şeyler halka açık arz etme yöntemi ile olmuyor muydu? Neden bir kişi üzerinden ilginç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2.sinif vatandas ~ 11 ay önce
Aç bavulu doldur keseni,bu mallari alanlar kim? Neden hersey hain sekilde hal oluyor turkiyede,haaa dogru ya muslumaniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demez mi ~ 11 ay önce
Bir de demez mi bu iş birazda hobi oldu, içinden ne çıkacağını bilmediğimiz mala faiş fiyat verdik. Herkesi kendiniz gibi aptal mı sanıyorsunuz ?sen tüm paketlere tek başına para ödemişsin zaten. Böyle bir uygulama mı olur sana peşkeş çekilmiş !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yine ilkellik ~ 11 ay önce
Bütün dünyada bunlar halka açık yapılır. İsteyen para yatırıp ihaleye katılabilir. Bizde herşey kişiye özel. Yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avrupa ~ 11 ay önce
Avrupa bizi kıskanıyor
Unutkan Yolcu ~ 11 ay önce
Avrupada unutulmus esyalar herkese acik bi sekilde bavul bavul acik artirmayla satiliyor. Tüm Ihaleleri alan tek kisi olmasi biraz garibime gitti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Orasi avrupa ~ 11 ay önce
..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000