25 Kasım 2021, Perşembe 14:01:40

İstanbul Havalimanı'nda uyuşturucu operasyonu

Ticaret Bakanlığı İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza ekipleri İran'dan Türkiye'ye gelen bir yolcunun bagajlarında yapılan aramalarda kadın terliklerinin içerisine gizlenmiş, dolgu malzemesi görünümünde toplam 10,5 kilogram metamfetamin adı verilen uyuşturucu madde ele geçirildi.
  • Bu yakalananı ya yakalanamayanlar? İran, Afganistan sözde dini bütün, sofu,softaların ülkeleri ama ne acı ki dünyanın en büyük uyuşturucu üreticilerinden ülkemiz de en önemli transit geçiş noktası maalesef. Gerçi adam uyuşturucu sevkiyatı, satışı ile ilgili belgeli,ispatlı ifşalar yaptı kimse kılını kıpırdatmadı o da başka bir rezalet. Hal böyle olunca da uyuşturucu ile mücadele ediyoruz,yakalıyoruz falan denmesine karşı insanın inanası gelmiyor. Uyuşturucu baronlarına vatandaşlık verenlere,ifşaları soruşturmayanlara nasıl inanalım ki?

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce yapılan risk analizinde, İran'dan Türkiye'ye gelen yabancı uyruklu bir yolcu riskli olarak değerlendirildi. Söz konusu yolcuyu havalimanına getiren uçak, bilgi sistemleri üzerinden takip edilerek iniş yaptığında operasyon için harekete geçildi.

Şüpheli yolcunun beraberindeki bagajlar x-ray cihazında kontrol edildi. Burada yapılan taramada şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine açılan bagajların içerisinde ilk bakışta suç unsuruna rastlanmadı. Bunun üzerine ekipler bagajları narkotik dedektör köpekler yardımıyla arama yaptı. Köpeklerin bagajlarda bulunan kadın terliklerine tepki verdiği gözlendi.

Bunun üzerine bağlantı noktalarından ayrılan terliklerin içerisinde dolgu malzemesi görünümünde beyaz renkli, kalın kalıplar halinde plakalar bulundu. Söz konusu plakalardan alınan numunenin analizinde, metamfetamin cinsi uyuşturucu olduğu saptandı. Operasyon sonucunda 6,5 kilogram uyuşturucuya el konuldu.

Uyuşturucunun yurt içindeki alıcılarını tespit etmek amacıyla soruşturma derinleştirildi. Kent içerisinde belirlenen adreslerde gerçekleştirilen operasyonda alıcılar yakalandı. Söz konusu alıcıların kullandıkları otomobilde yapılan aramada, benzer yöntemle terlikler içerisine gizlenmiş 4 kilogram uyuşturucu daha ele geçirildi. Bir biri ile bağlantılı iki operasyon sonucunda toplam 10,5 kilogram metanfetamin adı verilen uyuşturucu ele geçirilirken 6 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Havalimanı'nda uyuşturucu operasyonu

Facebook Yorum

Yorumlar

Uyuşturucu ~ 9 ay önce
Bu yakalananı ya yakalanamayanlar? İran, Afganistan sözde dini bütün, sofu,softaların ülkeleri ama ne acı ki dünyanın en büyük uyuşturucu üreticilerinden ülkemiz de en önemli transit geçiş noktası maalesef. Gerçi adam uyuşturucu sevkiyatı, satışı ile ilgili belgeli,ispatlı ifşalar yaptı kimse kılını kıpırdatmadı o da başka bir rezalet. Hal böyle olunca da uyuşturucu ile mücadele ediyoruz,yakalıyoruz falan denmesine karşı insanın inanası gelmiyor. Uyuşturucu baronlarına vatandaşlık verenlere,ifşaları soruşturmayanlara nasıl inanalım ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000