Fatih AKDENİZ
Fatih AKDENİZ [email protected]

Tavan Fiyat

Türkiye'de bir süredir gündemde olan tavan fiyata geçtiğimiz hafta zam geldi. İç hatlardaki tek yön uçak biletinin maksimum ücreti 1.150 TL'den 1.655 TL'ye yükseltildi.

Zam meselesi- TGS arada kaynadı

Türk Hava Yolları’nda yüzde 20’lik zam Hava İş’in çabasıyla yüzde 41’e çıkarıldı. THY Teknik’te de zam oranı buradan cesaret alan Özçelik İş’in çabasıyla yüzde 41 olarak açıklandı. DOCO’da sendikalı personel yüzde 41 zam aldı.

TGS'de kritik gelişmeler yaşanıyor - THY'de zam beklentileri karşıladı mı?

Türk Hava Yolları'nda seçim nedeniyle Temmuz ayına alınan Genel Kurula sayılı günler kaldı.

THY'de merakla beklenen zam

Türkiye'de asgari ücrete Temmuz ayı itibarıyla yüzde 34 oranında zam yapılarak 11 bin 402 Lira'ya yükseltildi. Havacılık sektöründe de gözler haliyle Türk Hava Yolları'na çevrildi.

Reklamın Kötüsü

Reklamın iyisi kötüsü olmaz jargonu bu kez tutmadı. Şırdancı Mehmet olarak bilinen restoran sahibi Mehmet Sur Türk Hava Yolları uçağında koynundan Şırdan çıkarıp yiyince ortalık karıştı.

THY olmak da zor çalışan olmak da...

Türk Hava Yolları, iştiraki olan şirketleri de yan yana koyduğunuzda Türk Havacılık sektörünün büyük bir kısmını oluşturuyor. Dolayısıyla böylesine bir kurumu idare etmek da oldukça meşakkatli oluyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda son dönemde yaşananlar hem üzücü hem de düşündürücü.

Meselenin özü!

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yaşanan hijyen krizi artık hepimizce malum.

Yılan Hikayesi

Havacılık sektöründe pandemi sonrasındaki hızlı ve agresif toparlanma yeni rekor haberlerini de beraberinde getiriyor.

Rötar is loading…

Yaz sezonun kendini iyiden iyiye hissetirdiği bu dönemde yolcuların kâbusu olan rötar dönemine de giriş yapmış bulunuyoruz.

THY'nin 2033 hedefi

Geçtiğimiz hafta yazdığım kısa değerlendirme yazısına aslında tekrar değinmeyi düşünmedim.

THY’de Bir ‘Fark’ Var

Türk Hava Yolları’nda yönetim değişikliğinin ardından son yıllarda hiç olmadığı kadar personel memnuniyeti oluştu. Bunun nedeni sadece personeller için verilen ikramiyeler değil, onların önemli olduğunu hissettiren bir iradenin olması…

İstanbul Havalimanı'nda maske kullanımı

Çin’de ortaya çıkan ve dünyaya yayılmaması için tüm ülkelerin seferber olduğu Korona virüsü krizi hemen hemen her yerde hissedilebiliyor malumunuz…

THY'nin yeni sağlık kriteri

Türk Hava Yolları’nın belirlediği sağlık kriterleri THY’de işe başlamayı hayal eden yüzlerce belki de binlerce adayda hayal kırıklığına sebep oldu.

THY’nin uçak içi tedbiri ve Hava İş’in adımları

Türk Hava Yolları’nın tasarruf tedbirleri malumunuz. Şirket ciddi ciddi kısıtlamaya gitti birçok konuda.

İran hava sahasının durumu ve Türk şirketler için kritik süreç

Ukrayna Havayolları’na ait uçağın İran’da ‘yanlışlıkla’ düşürülmesinin ardından enterasan bir konu gündeme geldi.

THY’nin aldığı kararlar ve Hava-İş’in tutumu

Geçtiğimiz hafta Türk Hava Yolları’nın çalışanlarına ve özellikle uçucu ekiplerine yönelik aldığı yeni kararların ortaya çıkmasıyla oldukça yoğun geçti.

Pegasus uçağı çürümeye terk edildi

Pegasus Havayolları’nın Trabzon’da facianın eşiğinden dönen yolcu uçağı çürümeye terk edildi.

THY ve MAX belirsizliği

Türk Hava Yolları’nın 12’si İstanbul’da olmak üzere 24 adet 737 MAX uçağı var.

THY’nin kararı ve Onur Air’in zamanlaması

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), 2019 yılının 11 aylık performansını açıkladı. Toplam yolcu sayısı 195.6 milyon olarak açıklandı. Geçen yılın aynı döneminde sayı 196.6 milyondu.

Altta kalanın canı çıksın!

‘İki pistin yan yana olması şirketler için iyi olmadı. Taksi süreleri arttı. Bu da uçuş başına 400 dolar daha fazla maliyet artışına neden oldu bizim için. Eğer pistin biri terminalin doğu tarafına yapılmış olsaydı taksi süreleri yarı yarıya azalacaktı’. ( Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy )

THY uçucuların ek mesai ücretlerini kesebilir mi?

Bildiğiniz gibi vergi kanununda yeni bir değişiklik yapılarak TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Bizi; yani sektörü ilgilendiren kısmı ise pilotları da kapsayacak yıllık geliri 500 Bin Lira’yı bulanlara getirilen yeni vergi yükü oldu.

Türk Havacılığına haksızlık ediliyor - Bu sadece reklam değildir

Türk Hava Yolları uçucu ekipleri bu hafta Afrika’ya bir ziyarette bulunarak yardıma muhtaç çocuklara hediyeler götürdü. Bunu AirportHaber’de de paylaştık.

Boeing

Dünyanın en büyük uçak üreticisi Boeing krizle boğuşuyor. (mu?)

Şirketlerin yeni rotası Instagram!

İlgi çekmek ya da ilgi görmeyi istemek insanın doğasında var. Bu durum hele ki sosyal medyanın, özellikle Instagram’ın popüler olmasından sonra herkese her şeyi yaptırır hale getirdi.