30 Mart 2020, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Esb. Başmüdürüyle mi görüşüyoruz..? Olamaz, çünkü odtü ve yücel bey bağdaşmıyor bir türlü. Bilmem olabilir de belki en büyük hayaliydi devrim stadında top koşturmak.
  • Sınava binaen yükselmek adil
  • Korona derdinde biz dedikodu okuyoruz
  • Ali bey sizin daha önce Erdinç hakkında yazdıklarınız Ankara’da mahkeme dosyalarının içinde olan belgeler ve iddalar resmen raporlaştırılmış diye tüm kurum biliyor ki.Sizi mahkeme verse ne yazar mahkeme kazanamaz.Siz rahat olun bence.Gerçek olmasa niye haber kaldırılmasını istesinki.
  • arff adına konuşabilen mahlukat biraz adam ol da gerçekten kim olduğunu yaz. inşallah dalga geçtiğin arffye bir gün ihtiyacın olur
  • Dhmi genel müdürü iga dan başarısız diye kovulmadımı? Bunu en çok isteyende iganın şimdiki genel müdürü degilmidir?bu para ne ilişkler yaratıyor böyle iyi ki paramız yok..
  • Sayın KIDIK lütfen şu liyakatsız atamalarıda yazın artık
  • Sayın Kıdık Kurumda son 1 ayda 230 yakın liyakatsız atamalar oldu bunu neden yazmıyorsunuz
  • Sayın Ali KIDIK; Sizi takip ediyorum son 2 ayda 200 den fazla atama oldu çoğunlu hülle yolu ile nerde liyakatsız adam var kuruma doldurdular örneğin şöför Başmüdür Yrdımcısı oldu ARFF memuru Daire Başkan yardımcısı oldu bunun gibi daha çok var Kurumun resmen yapısı ile oynadılar Kurumda iç barış ve kimsede çalışma azmi kalmadı sizin daha önce de yazdığınız Acar bürokratı ortalığı tozu dumana kattı adama kim vefa göstermişse müdür oldu atamalar acara bağlı buna kim dur diyecek siz bunları neden köşenizde yazmıyorsunuz
  • Kimseyi savunmuyorum ama bu konu da ne oldugunu anlamadim iga dhmi den para istediyse dhmi vermek zorunda degil kimsenin babasinin parasi degil bu bu buyuk devletin bir baskani bir buyugu var kurumda calisan kimse bu parayi oraya cebinden koymuyor o yuzden erkeklik yapmasim kimse

DHMİ’nin pandemik Teftiş Kurulu Başkanı Erdinç…

Bir insanın ne kadar tehlikeli olduğunu, şahsi çıkarları uğruna kurumunu dahi nasıl sattığını açıklamak zorundayım. Zira şahıs makam sahibi olmakla ahlak sahibi olmayı karıştırmış vaziyette. Eğer siz ahlaksızlık yapıyorsanız karşınızdakinden de ahlaklı davranmasını bekleyemezsiniz.

Dişimi sıktım, sıktım ama sonunda patlamak zorunda kaldım.

Erdinç Kahraman denen şahsiyet Devlet Hava Meydanları İşletmesi Teftiş Kurulu Başkanlığı’na atanınca kaynaklarım tarafından bana gönderilen bilgiler ve belgeler ışığında bir yazı yazdım.

Yazının ardından Erdinç Kahraman’da bir panik bir panik bilemezsiniz, anlayamazsınız. Resmen ayakları titriyor, kalp krizinden gidecek kadar tedirgin ve stresli. Araya kimleri koyuyor bir bilseniz. Benim sektörde çok sevdiğim, çok saydığım insanları devreye sokup “Ne olur yazıyı kaldırsın” yalvarmaları yapıyor.

Yazıyı yayınladığım hafta Atatürk Havalimanı’nda Teknofest yapılıyordu. Defalarca arayıp görüşmek istedi. Önce mesafeli yaklaştım. Sonra yanında hatırını kıramayacağım yine DHMİ’den üst düzey bir ağabeyim ile gelmek istediğini söyledi. Kabul ettim. Erdinç Kahraman, yanında DHMİ üst düzey yöneticisi ve bir başka isim olmak üzere Küçükçekmece Belediyesi’nin yanında bulunan ofisime geldi.

Yalvardıkça, yalvardı. Yalvarmaları bana tövbe gibi geldi. Bir daha yapmamaya yemin edermişçesine methiyeler düzdü. İnsanlık hali, şaşar-beşer insan deyip yazdığım yazıyı bir daha olmamak üzere yayından kaldırdık.

“Sen artık benim kardeşimsin, sen ne iyi adamsın” güzellemeleri eşliğinde bana DHMİ ile ilgili çok güzel haberler vereceğini söyledi. Ama “asla ismimi verme” diye de uyarmaktan geri kalmadı.

Sonra da rakibi mi desem düşmanı mı desem, kin beslediği mi desem ne desem Orhan Tosun’dan bahsetmeye başladı. Yanındaki kişiler de Erdinç Kahraman’ın dediklerini hep onayladı.

Ama Erdinç Kahraman’ın içten pazarlıklı, beyninin arkasında neler var bilemediğim için insani yaklaşımımın düşmani bir tavıra döneceğini asla düşünemedim ama işaretlerini hep almaya başladım.

Bu arkadaş DHMİ eski başmüdürlerinden Ankara’dan bir abimi, İstanbul’dan başka bir abimi devreye soktu. Bana Erdinç Kahraman haberini kimin sızdırdığını Erdinç Kahraman’ın merak ettiğini söyleyip söyleyemeyeceğimi sordular. Cevabım aynen şu oldu. “Kaynağını satan anasını satsın” dedim. Bu kadar da ağır konuştum.

Erdinç Kahraman’ın hamleleri bununla bitmedi. İYİ Parti Genel Merkezi’ne kadar gitti. Orada da yalvardı, yalvardı. Ama bizim ne kadar omurgalı siyaset yaptığımızın farkında bile değildi. Kapak gibi cevabı aldı ve geri DHMİ’deki fitne yuvasına döndü.

Bu arkadaş tanıdık, tanımadık her yerden bu haberi kimin aracılığı ile öğrendiğimi bulmaya çalıştı. Müfettişliği sırasında tehdit ettiği kişilerin haddi hesabı belli olmayan bu arkadaş, müfettişliğini tehdit makamı olarak kullanmaya devam edeceğini sandı.

Velhasıl şimdi beni mahkemeye vermiş aklı sıra kendisini aklayacak.

Şimdi ben herkesin şok olacağı şeyi açıklıyorum.

Hayatımda ilk kez bir kaynağımı açıklıyorum. Bu Erdinç Kahraman denen şahıs üstelik DHMİ’nin Teftiş Kurulu Başkanı ki sır küpü olması gerekirken kendi maçasını kurtarmak için bana İGA’nın DHMİ’den 1 milyar 202 milyon Euro istediği paranın belgesini verdi. Ben bu belgeyi saklıyorum. İGA’dan Gökhan Şengül’e bu belgenin birkaç sayfasının fotosu atılmıştır.

Hadi bakalım… Kim delikanlı görelim.

DHMİ’nin pandemik Teftiş Kurulu Başkanı Erdinç…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (102)

Metü ~ 2 yıl önce
Esb. Başmüdürüyle mi görüşüyoruz..? Olamaz, çünkü odtü ve yücel bey bağdaşmıyor bir türlü. Bilmem olabilir de belki en büyük hayaliydi devrim stadında top koşturmak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sinav ~ 2 yıl önce
Sınava binaen yükselmek adil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Millet ~ 2 yıl önce
Korona derdinde biz dedikodu okuyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet ~ 2 yıl önce
Ali bey sizin daha önce Erdinç hakkında yazdıklarınız Ankara’da mahkeme dosyalarının içinde olan belgeler ve iddalar resmen raporlaştırılmış diye tüm kurum biliyor ki.Sizi mahkeme verse ne yazar mahkeme kazanamaz.Siz rahat olun bence.Gerçek olmasa niye haber kaldırılmasını istesinki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karanlık lord ~ 2 yıl önce
arff adına konuşabilen mahlukat biraz adam ol da gerçekten kim olduğunu yaz. inşallah dalga geçtiğin arffye bir gün ihtiyacın olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İga dan kovulan degil mi? ~ 2 yıl önce
Dhmi genel müdürü iga dan başarısız diye kovulmadımı? Bunu en çok isteyende iganın şimdiki genel müdürü degilmidir?bu para ne ilişkler yaratıyor böyle iyi ki paramız yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sefer ~ 2 yıl önce
Sayın KIDIK lütfen şu liyakatsız atamalarıda yazın artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakan61 ~ 2 yıl önce
Sayın Kıdık Kurumda son 1 ayda 230 yakın liyakatsız atamalar oldu bunu neden yazmıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Can ~ 2 yıl önce
Sayın Ali KIDIK; Sizi takip ediyorum son 2 ayda 200 den fazla atama oldu çoğunlu hülle yolu ile nerde liyakatsız adam var kuruma doldurdular örneğin şöför Başmüdür Yrdımcısı oldu ARFF memuru Daire Başkan yardımcısı oldu bunun gibi daha çok var Kurumun resmen yapısı ile oynadılar Kurumda iç barış ve kimsede çalışma azmi kalmadı sizin daha önce de yazdığınız Acar bürokratı ortalığı tozu dumana kattı adama kim vefa göstermişse müdür oldu atamalar acara bağlı buna kim dur diyecek siz bunları neden köşenizde yazmıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamsiz ~ 2 yıl önce
Kimseyi savunmuyorum ama bu konu da ne oldugunu anlamadim iga dhmi den para istediyse dhmi vermek zorunda degil kimsenin babasinin parasi degil bu bu buyuk devletin bir baskani bir buyugu var kurumda calisan kimse bu parayi oraya cebinden koymuyor o yuzden erkeklik yapmasim kimse

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000