06 Nisan 2020, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Zamansız kendi işi olmayan herşeye açıklama yapmaya çalışan ceo acaba ne yapmaya çalışıyor,kötü gidince devlette kriz var demek ama uçuş yükselince kendi başarısı olarak göstermek zaten başarısızlığı yansıtıyor..ama unutmasın bu devlet orayı yaptırmasa böyle koltuğu bu beceriksizlikle bulamazdı...
  • Neden işçinin hakkını yiyorsunuz demiş. Neden kendiniz 5 kat vergisiz indirirken işçiden alıyorsunuz demiş. yönetim kurulu olarak ne yapıyorsunuz da çalışan emekçiler ile bir tutup ikramiye alıyorsunuz demiş. Kendi maaşınızı kimseye sormadan bağışlayabilecek iken neden bize sorarak reklam yapıyorsunuz demiş? Eeeee sorular beklemediği Yerden gelince beyim kızmış biraz.
  • Hak hukuk adalet
  • Adam gibi adam.Helal olsun Bilal Beye.Kimsenin sormaya ve söylemeye cesaret edemediği şeyleri açıkça söylemiş.Verdiği hak mücaadelesini yürekten destekliyorum.
  • Thy başkanı olan işin içinden gelmeyen torpilli zat, işten haksız yere atılan çoğunluğu eski sicilli personelin pas bilet hakları için açıp kazandıkları davanın mahkeme kararını uygulamadı yani suç işledi,hakkında suç duyurusunda bulunuldu devlet tarafından sümen altı edildi. Bunda hamdi'nin thy'ye torpille doldurduğu hakim,savcı çocuklarının,yakınlarının etkisi var mıdır bilinmez ama işte o çok övdükleri yeni Türkiye bu !
  • İsmail saymaz tv de söyledi Samsunlu Mayıs ayına kadar dayanabiliriz demiş,bir ceo bir genel müdür ülke bu durumda iken bu cümleyi kuramaz bu devlete güvensizliktir bu devlete inanmamaktır.daha önce de başarısızlığını ekonomiye atıyordu hiç değişmedi yazıktır Samsunlu bu devlet yaptığı eser sayesinde ceo koltuğu gördün,bu devlete hükümete nankörlük etmesinler yazıktır.
  • İstanbul havalimanı NİSAN ayını göremez demiş İsmail Saymaz beyefendi.Bugün Nisan 6 Nisanı gördüüüü !!!.Adam herseyi çok bildiği gibi demekki bu işleride çok iyi biliyor ve iyi sallıyor.Sallamaya devam ismail bey
  • Analar ne yiğitler doğuruyor vay aslanım be gerçekleri görmezden gelenler bu korkusuz yiğidi örnek alsınlar bence işinin hakkını vererek yapmış bu yazıları okuyorsan kazandığın her kuruş sana helal olsun Allah seni zalimlerin karşısında her zaman muzaffer eylesin. Türklük budur. Bir kahraman Türk evladına yakışanı yapmış. Böyle yiğitler her yerde zalimlerin karşında olacaktır buna eminim.
  • Thy Teknik Engelli ellerinden ve ayaklarından son 3 yılda hastalanan A bakım dar gövde ucak teknisyeni çalışanını 39 yaşında işten attı ALAY ETMEYİN ENGELLİ HASTA İŞSİZ BOŞTA YAŞAMAK ZOR SİZİNDE BAŞINIZA GELMESİN
  • Bilal bey yıllarını havacılık sektörüne vermiş iyi niyetli ve bilgili birisi. Faydalanmak ve danışmak lazım, hele bu ortamda.

Ne yazılabilir ki hepimiz ağlıyoruz…

Şu uçakların yerde yattığını gördükçe kahroluyorum, param parça oluyorum desem azdır. Ve içimden şunlar geçiyor. Şu zamanda bile kimileri ağlıyor, kimileri sırça köşkünde keyfine keyif katıyor ve kimileri de yarına ne yiyeceğinin hesabını yapıyor.

Dünya işte böyle bir şey. Musibetten bile kısmetlenenler oluyor.

Biraz serzenişte bulunup sonra da olup bitenleri paylaşmak isterim. Geçen hafta her yerde iptal edilen genel kurullar her nedense THY’de iptal edilmedi. Kimi evinden kimi makamlarından kimi de korka, korka genel kurul salonuna giderek önceden belli her şeyi onaylayıp genel kurulu bitirmiş oldular.

Başrol oyuncumuz İlker Aycı’ya hayırlı olsun dedikten sonra “Allah bu zor süreçte yardımcısı” olsun temennisini etmekten başka söyleyecek hiçbir sözüm olamaz.

Bakın samimiyetle söylüyorum, adam THY’nin başına geldikten sonra havacılık sektörünün başına gelmeyen kalmadı.

Havalimanı bombalanmaları, kahrolası FETÖ hainliği, Boeing Max olayları, İstanbul Havalimanı açılış süreci ve yaşanan zorluklar yetmedi en zor olanı ve en çaresiz olanı Covid-19. Bütün bunlar İlker Aycı döneminde yaşanan zorluklar.

Allah yardım etsin.

Son genel kurulu dijital ortamda izlerken İlker Aycı’nın yükselmesini, şovunu gördüm. Ya ne gerek var, niye bunu yapmak zorundasın.

Bilal Yıldız adlı hissedara yapılan yükselme bana göre bir şov idi ve gereksiz idi. Hem ülkenin şartlarını konuşacaksınız hem de afra tafra yapacaksınız. Hiç gerek yok idi. Nazik bir şekilde cevap verir asaletinizi gösterirdiniz. Ancak Bilal Yıldız’ın cevap hakkını bu sayfanın sonunda bulacaksınız.

Karşılıklı söz hakkı olmayan kişiye bulunduğunuz ortamdan tepeleme yapmanızı şık bulmadım.

Ancak havacılık sektörünün içinde bulunduğu zor süreç dolayısıyla içimden şöyle haykırmak istiyorum.

Keşke İlker Aycı ömrü boyunca THY’nin başında kalsa idi de şu kırmızı kuyruklu uçaklarımız yerde yatıyor olmasaydı.

Keşke İlker Aycı ömrü boyunca THY’nin başında olsa idi de bir kişiyi dahi olsa işten atmasaydı.

Keşke İlker Aycı ömrü boyunca THY’nin başında kalsa idi de kinine, nefretine, kibrine yenik düşüp kişilerin ekmekleri ile oynamasa idi.

Keşke İlker Aycı ölene dek THY’nin başında kalsa idi de havacılık hep canlı olsaydı.

Ve İstanbul Havalimanı için de çokça şeyler yazdım. Eğer İsmail Saymaz’ın bir TV kanalında söyledikleri doğru ise vahim ki ne vahim. Nisan ayını çıkartamayacak durumda İstanbul Havalimanı. Bir an evvel Atatürk Havalimanı’na dönüşün çaresi aranmalı.

Eğer bu olmazsa İstanbul Havalimanı’nın Varlık Fonu’na devredilmesi kaçınılmazdır. Bu yükün altından kalkamayacaklar. Bu salgın devam ettiği sürece çözüm yok.

DHMİ’ye seslenmek istiyorum. Eğer “Bizbizeyeteriz” diyorsanız tüm sektörden salgın süresince kira ücretlerini almayın. “Biz bize yeteriz” deyip milletten alacağınız kiralara göz dikmeyin. Yaprak kımıldamıyor ve siz kira derdindesiniz. Mücbir sebep mi diyorsunuz? Alın size mücbir sebep. Kiraları almayın.

DHMİ deyince geçen hafta yazdığım yazıya devamla şunu söyleyebilirim. Meşhur Teftiş Kurulu Başkanı siyasi aracılarına devam ediyor. Beni tanımamışsın, ofisimde yediklerinin, içtiklerinin kıymetini anlamamışsın. Dedik ya kim delikanlı diye! Bana getirdiğin belgeleri ilgili yerlere ulaştırmayan namerttir. Hatta tuzak kurup görüntülerini çektiğin meydan müdürlerinin görüntülerini nasıl izletmiştin onları mahkemede anlatmayacağımızı mı sanıyorsun. Erdinç Kahraman; bakalım kim kahraman.

Hissedarın İlker Aycı’ya cevabı

BİR HİSSEDAR OLARAK BEN DE SİZİ KINIYORUM.

Evet İlker Bey, ben de sizi kınıyorum. Tam olarak, iki nedenle kınıyorum. Birincisi elektronik ortamda yazdığım 4 muhalefet şerhinden ikisini cevaplamadığınız ve Toplantı Tutanağına yazmadığınız için. İkincisi de, Genel Kurul Toplantı Gündeminin 7. maddesindeki “Yönetim kurulu üyelerinin ücretlerinin belirlenmesi” maddesinin oylanmasındaki tercihimi ve muhalefet gerekçe mi bağlamından saptırarak, kötü niyetli ve hınç dolu olarak nitelediğiniz için.

Önce birincisini açıklayayım ben toplantı gündeminin 4. Maddesinde red oyu verdim ve : “2019 yılından itibaren ikram sözleşmesinin yenilenme-imzalama şartı olarak taleb edilen 100.000.000 USD şerefiye bedeli DO&CO adlı şirketten alınmış mıdır? Alınmadıysa, kamuoyuna açıkça deklere edilen bu sözleşme şartından vaz geçilerek, ne karşılığında bu şirketle tekrar 15 yıl vadeli yeni bir anlaşma imzalanmıştır ?” sorusunu sordum.

Toplantı göndeminin son maddesinde ise : “İşten çıkarılan binlerce emektar personelin gasp edilen ücretsiz ve indirimli bilet haklarıyla, emekli kimlik kartları için açılan yüzlerce dava hepinizin malumudur. Son yıllarda, şirkette asgari 3 yıl çalışan bazı personele bile bu haklar tanınırken, emektar personele yapılan bu adaletsiz uygulama ve ayrımcılığa son verilmelidir.”

Görüşümü dile getirdim.

İkisini de her zamanki gibi görmezden geldiniz, cevap vermeye bile tenezzül etmediniz ve kanuna aykırı olarak Toplantı Tutanağına yazdırmadınız. Sizi bu nedenle kınıyor ve bir hissedar olarak tüm kanuni haklarımı sonuna kadar kullanacağımı beyan ediyorum.

Gelelim ikinci ve asıl konuya. Yukarıda belirttiğim üzere gündemin, “7. Yönetim Kurulu Üyelerinin Ücretlerinin belirlenmesi.” maddesinde red oyu verdim ve muhalefet şerhimi şu şekilde kayda geçirdim. “Salgın nedeniyle huzur haklarından 3 aylığına feragat açıklaması memnuniyetle karşılanmakla birlikte, THY de görev yapan Yönetim Kurulu Üyelerinin diğer kamu şirketlerinde görev yapan üyelerin 5 katı vergisiz ücret ve THY personeliymiş gibi 4 ikramiye almalarının ve hatta bazı üyelerin THY’nin yan şirketlerinden de aynı huzur haklarını mükerrer olarak almalarının, makul, adil ve etik bir gerekçesi olamayacağı için red oyu veriyorum.

Siz nedense, bu gerekçeye çok sinirlendiniz! ve sanki ben sizin yardım kampanyanıza karşı çıkmışım gibi maksatlı ve yanlış algı oluşturmaya yönelik bahsekonu talihsiz açıklamayı yaptınız. https://www.airporthaber.com/thy-haberleri/ilker-ayci-sert-cikti-kiniyorum.html Diğer yandan, sözkonusu maddeyi bağlamından saptırarak, önceden yapmış olduğunuz 3 aylık bağış açıklamasını bu standart maddeye eklemeniz ise başka bir vahim bir yanlış olmuştur. 

Zira, kendi maaşınızı bağışlamak için Genel Kurul’dan onay almanıza gerek yoktu. Hiç kimse yapacağı bağışı bir üst makama ya da kurula sormuyor. Bu nedenle benim sizin yapacığınız bağışa red oyu vermem söz konusu bile olamaz. Sonuç olarak, söz konusu oylamadaki tercihime ilişkin olarak yaptığınız haksız ve yersiz ithamların tutarsızlığını kamuoyu önünde bu vesileyle kayıt düşerek, bunu unutmayacağımızı ifade ediyorum. Ayrıca bundan böyle, hissedar tercihlerine karşı takınılan bu algı yoksunluğu ile hınç ve hesaplaşma duygusunun ortadan kalkacağını umuyorum.

Saygılarımla..

Bilal YILDIZ

Ne yazılabilir ki hepimiz ağlıyoruz…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (82)

Kadri Samsunlu yapamıyor ~ 2 yıl önce
Zamansız kendi işi olmayan herşeye açıklama yapmaya çalışan ceo acaba ne yapmaya çalışıyor,kötü gidince devlette kriz var demek ama uçuş yükselince kendi başarısı olarak göstermek zaten başarısızlığı yansıtıyor..ama unutmasın bu devlet orayı yaptırmasa böyle koltuğu bu beceriksizlikle bulamazdı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özetle adam demiş ki ~ 2 yıl önce
Neden işçinin hakkını yiyorsunuz demiş. Neden kendiniz 5 kat vergisiz indirirken işçiden alıyorsunuz demiş. yönetim kurulu olarak ne yapıyorsunuz da çalışan emekçiler ile bir tutup ikramiye alıyorsunuz demiş. Kendi maaşınızı kimseye sormadan bağışlayabilecek iken neden bize sorarak reklam yapıyorsunuz demiş? Eeeee sorular beklemediği Yerden gelince beyim kızmış biraz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hak ~ 2 yıl önce
Hak hukuk adalet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Justice ~ 2 yıl önce
Adam gibi adam.Helal olsun Bilal Beye.Kimsenin sormaya ve söylemeye cesaret edemediği şeyleri açıkça söylemiş.Verdiği hak mücaadelesini yürekten destekliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni Türkiye ! ~ 2 yıl önce
Thy başkanı olan işin içinden gelmeyen torpilli zat, işten haksız yere atılan çoğunluğu eski sicilli personelin pas bilet hakları için açıp kazandıkları davanın mahkeme kararını uygulamadı yani suç işledi,hakkında suç duyurusunda bulunuldu devlet tarafından sümen altı edildi. Bunda hamdi'nin thy'ye torpille doldurduğu hakim,savcı çocuklarının,yakınlarının etkisi var mıdır bilinmez ama işte o çok övdükleri yeni Türkiye bu !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadri Samsunlu rezilliği ~ 2 yıl önce
İsmail saymaz tv de söyledi Samsunlu Mayıs ayına kadar dayanabiliriz demiş,bir ceo bir genel müdür ülke bu durumda iken bu cümleyi kuramaz bu devlete güvensizliktir bu devlete inanmamaktır.daha önce de başarısızlığını ekonomiye atıyordu hiç değişmedi yazıktır Samsunlu bu devlet yaptığı eser sayesinde ceo koltuğu gördün,bu devlete hükümete nankörlük etmesinler yazıktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HÜT ~ 2 yıl önce
İstanbul havalimanı NİSAN ayını göremez demiş İsmail Saymaz beyefendi.Bugün Nisan 6 Nisanı gördüüüü !!!.Adam herseyi çok bildiği gibi demekki bu işleride çok iyi biliyor ve iyi sallıyor.Sallamaya devam ismail bey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn. Bilal Yıldız’a ~ 2 yıl önce
Analar ne yiğitler doğuruyor vay aslanım be gerçekleri görmezden gelenler bu korkusuz yiğidi örnek alsınlar bence işinin hakkını vererek yapmış bu yazıları okuyorsan kazandığın her kuruş sana helal olsun Allah seni zalimlerin karşısında her zaman muzaffer eylesin. Türklük budur. Bir kahraman Türk evladına yakışanı yapmış. Böyle yiğitler her yerde zalimlerin karşında olacaktır buna eminim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zalim insana covid ~ 2 yıl önce
Thy Teknik Engelli ellerinden ve ayaklarından son 3 yılda hastalanan A bakım dar gövde ucak teknisyeni çalışanını 39 yaşında işten attı ALAY ETMEYİN ENGELLİ HASTA İŞSİZ BOŞTA YAŞAMAK ZOR SİZİNDE BAŞINIZA GELMESİN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilal Yıldız bey ~ 2 yıl önce
Bilal bey yıllarını havacılık sektörüne vermiş iyi niyetli ve bilgili birisi. Faydalanmak ve danışmak lazım, hele bu ortamda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yıllar ~ 2 yıl önce
Hangi yıllarını vermiş acaba. Dağdan gelip bağdakini kovup koltuklara oturdular. Artık yüzünüzü medeniyete ilime bilime dönme zamanı gelmedi mi sizlerin. Arap severlikten ne zaman kurtulacaksınız acaba. Ülke ne hale geldi kör müsünüz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000