15 Mart 2021, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK [email protected]
  • Tei nin iltimasla yonetilen haram yenilen bir yer oldugu, turbin kanatcigini baska bir kurulus uretmesi bile ihtisas olusmasi maksadiyla kurulan bu sirketin ne kadar verimsiz ve capsiz kaldigina ve calisanlarin aslinda dalga gectigine isaret degilmidir?
  • Guzel Allahim, banada bir torpil ver, calismadan yonetim kurulunda olayim, beni baskan mudur yaptir guzel allahim, benim neyim eksik, banada bir Torpil yaraabbim, biliyorum calismak onemli degil, bir sey uretmek onemli degil, torpilimi yandasimi koruyayim, sirlarini saklayayim, bende yaparim guzel allahim, benide o nur yuzlu kullarinin arasin al yarabbim, esim mersedese binsin, cocuklarim abd de okusun, cift vatandas olayim herkese faydam dokunsun,esirgeme ya Rabbim
  • Sayın yazar TEİ’de tarikat yapılanmaları, ahbap çavuş, akraba ilişkileri var diyorsunuz da bunlar THY’de yok mu? THY’deki tarikat yapılanmaları, ahbab çavuş, akrabalık ilişkilerine neden hiç değinmiyorsunuz? THY’deki ilişkiler ağı TEİ’den önemsiz mi ? Medyaya da her daim konu olan kartallılardan başlayabilirsiniz mesela.
  • Mahmutbey iş geliştirme müdürü Olarak çalışan kişinin insan kaynakları direktörünın kocası olduğu ve insan kaynakları direktörünü işçilerin gözü önünde tekme tokat dövdü doğru mudur? Eğer bu doğru ise her ikisi de hala neden görev deler? Burası mahmut hocanın Çifliği mi?
  • GE de üç kişiyi yönetiyordu şimdi 800 kişiyi yönetiyor . Daha doğrusu yönetemiyor. İşi gücü çene. İşi gücü onun bunun ayağını kaydırmak . İşi gücü fesat . Fındık fıstık
  • A Fındık tarafından mahmut hocaya şikayet edilerek demir oğlunun görevden alındığı doğru mu
  • Tarikat ayağına bazı şeyler unutuluyor. Ahmet Fındık TUSAŞ motor Sanayine direktör olduktan sonra tüm müdürleri değiştirdi mi? kendine kul köle olacak lafından çıkmayacak insanları müdür yaptı mı? Ahmet fındık tarafından müdür yapılan insanlar tarikat üyesi olmasalar bile liyakat sahibi kapasiteli müdürler değil mi? Doğru mu bu? Açıkla Mahmut hoca
  • ALİ BEY GÜRSEL BOZ denen bir adam var. Bu adamı yazın. Buzdolabı fabrikasından kovulmuş deniyor. Şimdi Türkiyenin tüm motor projelerini yönetiyor . Yeteneksiz , kapasitesiz biri olduğu konuşuluyor. Mahmut bey bu adamdan başkasını bulamadın mı?
  • Ali bey 'Devlet' konusunda hassasiyetinize inanıyorum.Allah Razı olsun.Önemli olan Devlet. İktidarlar geçici.Tei şu kadar motor ürettik, teslim ettik diyor. Sahi bu motorlar halen havada mı karada mı. Biz duymadıkda.Kanal kanal gezip konuşan hocamız bize bu konularda da sizin aracılığınızla bilgi verse ya. Şimdiden Mahmut hocama teşekkür ediyorum.
  • Geçen hafta adı geçen Bekir BATUK adlı şahsı İsmail Demir bey madem bu işlerin başı lütfen bu şahsı araştırsın ve sorsun. Bu adamın Tei gibi bir kurumda ne işi var. 2,5 yıl hapis cezasını gerçekten evrakta sahtekarlıktan ve dolandırıcılıkdan mı almış. Gn Md böyle bir adama neden maaş ödüyor. Sahi bu adama ödenen maaş nedir. Bu adamın şu şu özellikleri var diyebilir mi Mahmut bey. Biz de vatandaş olarak bekliyoruz.

TEİ kaynıyor… Cadı avı tam gaz . THY’de yeni dönem

THY nasıl gözbebeğimiz ise TEİ de havacılık endüstrimiz adına gözbebeğimiz. Ama gözbebeğimize çöp sokulmak istendiğini haftalardır yazıyorum. Lakin alenen bir soruşturma veya kovuşturma duymadık. Bütün olanlara karşılık TEİ sessiz ancak kurum içinde cadı avı tüm hızıyla devam ediyor.

Bakın neler oldu!

Haftalardır TEİ’de olan biteni yazıyoruz. Diyorum ki “bu güzide kurumumuzda tarikat yapılanması iddiaları var, akraba, ahbap çavuş ilişkileri var, gereksiz kişilerin kümelendiği bir yer haline geldi. Burayı mercek altına alın” şeklinde uyarı yapıyoruz.

Ama ne biz yazmışız ne onlar okumuş, ne biz uyarmışız ne onlar bu uyarıya kulak asmış. İşte FETÖ’de böyle olmadı mı? Herkesin uyarısına rağmen kimse kılını kıpırdatmadı ve olanlar bugün daha iyi anlaşılıyor demektir.

Yarın geç olmadan TEİ iğneden ipliğe araştırılmalı. İsmail Demir’e sonuna kadar güveniyorum. Bu konularda hassas olduğunu düşünüyorum. Milletini, devletini düşündüğünü iyi biliyorum.

TEİ benim yazılarım karşısında cadı avı başlattı. Ha bir şey daha yaptı. TEİ’nin kurumsal sitesindeki tüm yöneticilerin adını kaldırdı. Artık dünyanın neresinden girerseniz girin web sitesinde bu kurumu kimler yönetiyor belli değil. Kurumsallığa yakışmayan, acemice bir tedbir aldılar akıllarınca.

Ancak bu kurum baba çiftliği değil, sizin oyuncağınız hiç değil. Sizin kurumsallığınız bu kadar ise yapacağınız uçak motoru nasıl olur çok merak ediyorum.

Benim tavsiyem şudur. Mahmut Akşit bir an evvel kamuoyu karşısına çıkıp bir açıklama yapsın. Bizi de davet etsin sorularımızı soralım, cevaplarımızı alalım. Bakalım uçak motoru yapıyoruz diye devletten alınan paraların inşaatlara gömüldüğü, ultra maaşların kimlere nasıl taktir edildiği konusunda neler söyler.

Ama sanmıyorum böyle bir açıklama yapabileceğini.

Yine tarihi bir göreve imza attık ve yine devletin, milletin paralarını koruyup, kollayıcı cesur adımı biz attık. İşte bu sebeple vicdanımız rahat.

THY Yeni döneme hazır mı?

Arda Ermut’un THY’den Varlık Fonu’na sıçramasının ardından THY yeni döneme yeni bir yönetim kurulu üyesi atanarak girecek.

Hiç tahminde bulunmayacağım. Mutlaka İlker Aycı ile Sayın Cumhurbaşkanı kimin atanacağını belirlemişlerdir.

Aslında kimin atanacağı da önemli değil.

Önemli olan THY’nin yaz sezonu başlamadan evvel tüm hazırlıklarını tamamlamış olmasıdır. Gerçekten bundan sonrası çok önemli. Zira pandeminin evirilerek daha da ürkütücü hale gelmesi açıkçası korkuları daha da artırdı.

Havacılığımıza doğrudan yansıyacak gelişmeler aşılamanın hızlandırılması ile ortaya çıkacaktır.

Avrupa’nın pasaport veya aşı karnesi üzerine yoğunlaşması ile turizmin hareketlenmesini ummaktan başka çaremiz yok.

Bu yüzden THY’de yönetimsel değişiklikten çok THY’nin geleceğine yönelik kafa yormanın daha doğru olduğunu düşünüyorum.

TEİ kaynıyor… Cadı avı tam gaz . THY’de yeni dönem

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Anladigim ~ 1 yıl önce
Tei nin iltimasla yonetilen haram yenilen bir yer oldugu, turbin kanatcigini baska bir kurulus uretmesi bile ihtisas olusmasi maksadiyla kurulan bu sirketin ne kadar verimsiz ve capsiz kaldigina ve calisanlarin aslinda dalga gectigine isaret degilmidir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rabbim ~ 1 yıl önce
Guzel Allahim, banada bir torpil ver, calismadan yonetim kurulunda olayim, beni baskan mudur yaptir guzel allahim, benim neyim eksik, banada bir Torpil yaraabbim, biliyorum calismak onemli degil, bir sey uretmek onemli degil, torpilimi yandasimi koruyayim, sirlarini saklayayim, bende yaparim guzel allahim, benide o nur yuzlu kullarinin arasin al yarabbim, esim mersedese binsin, cocuklarim abd de okusun, cift vatandas olayim herkese faydam dokunsun,esirgeme ya Rabbim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY’deki ahbap-çavuşlar. ~ 1 yıl önce
Sayın yazar TEİ’de tarikat yapılanmaları, ahbap çavuş, akraba ilişkileri var diyorsunuz da bunlar THY’de yok mu? THY’deki tarikat yapılanmaları, ahbab çavuş, akrabalık ilişkilerine neden hiç değinmiyorsunuz? THY’deki ilişkiler ağı TEİ’den önemsiz mi ? Medyaya da her daim konu olan kartallılardan başlayabilirsiniz mesela.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DAYAK ~ 1 yıl önce
Mahmutbey iş geliştirme müdürü Olarak çalışan kişinin insan kaynakları direktörünın kocası olduğu ve insan kaynakları direktörünü işçilerin gözü önünde tekme tokat dövdü doğru mudur? Eğer bu doğru ise her ikisi de hala neden görev deler? Burası mahmut hocanın Çifliği mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Liyakat ~ 1 yıl önce
GE de üç kişiyi yönetiyordu şimdi 800 kişiyi yönetiyor . Daha doğrusu yönetemiyor. İşi gücü çene. İşi gücü onun bunun ayağını kaydırmak . İşi gücü fesat . Fındık fıstık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CEVİZ ~ 1 yıl önce
A Fındık tarafından mahmut hocaya şikayet edilerek demir oğlunun görevden alındığı doğru mu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FINDIK ~ 1 yıl önce
Tarikat ayağına bazı şeyler unutuluyor. Ahmet Fındık TUSAŞ motor Sanayine direktör olduktan sonra tüm müdürleri değiştirdi mi? kendine kul köle olacak lafından çıkmayacak insanları müdür yaptı mı? Ahmet fındık tarafından müdür yapılan insanlar tarikat üyesi olmasalar bile liyakat sahibi kapasiteli müdürler değil mi? Doğru mu bu? Açıkla Mahmut hoca

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BOZUM GÜRSEL ~ 1 yıl önce
ALİ BEY GÜRSEL BOZ denen bir adam var. Bu adamı yazın. Buzdolabı fabrikasından kovulmuş deniyor. Şimdi Türkiyenin tüm motor projelerini yönetiyor . Yeteneksiz , kapasitesiz biri olduğu konuşuluyor. Mahmut bey bu adamdan başkasını bulamadın mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hocam ~ 1 yıl önce
Ali bey 'Devlet' konusunda hassasiyetinize inanıyorum.Allah Razı olsun.Önemli olan Devlet. İktidarlar geçici.Tei şu kadar motor ürettik, teslim ettik diyor. Sahi bu motorlar halen havada mı karada mı. Biz duymadıkda.Kanal kanal gezip konuşan hocamız bize bu konularda da sizin aracılığınızla bilgi verse ya. Şimdiden Mahmut hocama teşekkür ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bekleyen ~ 1 yıl önce
Geçen hafta adı geçen Bekir BATUK adlı şahsı İsmail Demir bey madem bu işlerin başı lütfen bu şahsı araştırsın ve sorsun. Bu adamın Tei gibi bir kurumda ne işi var. 2,5 yıl hapis cezasını gerçekten evrakta sahtekarlıktan ve dolandırıcılıkdan mı almış. Gn Md böyle bir adama neden maaş ödüyor. Sahi bu adama ödenen maaş nedir. Bu adamın şu şu özellikleri var diyebilir mi Mahmut bey. Biz de vatandaş olarak bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000