30 Ağustos 2021, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK [email protected]
  • bir hafta bile yaz izni yapamadan 2019 dan fazla uçuyoruz, bakıyoruz paralar ve emeğimiz nerelere peskes çekiliyor. bize gelince hakkımızı vermeyip alabildiğine personeli ezme ve zulüm var, hak gaspı var. benden ve bizden size ne hak geçiyorsa HARAM ZİKKKİM OLSUN
  • Istanbul havalimanı mobbing olaylarını neden haber yapmiyorsunuz korkunuz mu var. Ezip bitiriyorlar emekcileri. Hep pilot tgs derdindesiniz
  • Alın teri kutsaldır, dökülen alın terinin karşılığı hak'tır, yani kul hakkıdır. Cenab-ı Allah kul hakkı için "Benim yanıma her şey ile gelin affederim. Fakat kul hakkı ile gelmeyin, onu ben değil, kulum affeder. " demiştir. Kul hakkı yiyenlerin dikkatine , tabi anlayabilene, vicdan sahibi olabilene!
  • Teknikte arac isletme seflik ve tesis bakim mudurlugu denetlensin zeytin bayin mekanı son 15 yilda yapilan arca kazaları kaca tamir olmus personelden kac alinmis neler dönmüş
  • Kaç kişi aradı sizi aman yazma, detaya girme diye. Siz yazmazsanız kim yazacak?
  • Hepsi ağır cezada yargılanacak ve hepsinin burnundan fitil fitil gelecek,kimse merak etmesin ve endişeye kapılmasın. Basri Soygel Emekli THY Müfettişi
  • Ali bey, DK açıkça rüşvet verdiğini size itiraf etmiş ve üstelik mağduru da güzel oynamış.Yazık ne zor durumda kalmışta rüşvete evet demiş ve tonla para kazanmak zorunda kalmış.İtiraf ettiği ve sizinde elinizde bu konuyla ilgili belgeler olduğu halde neden yazınız ihbar kabul edilip hukuki işlem başlamıyor.
  • Dini kontrol edenler dini kendi amaç ve kazaçları için kullanan kapitalist islamcılardır.Birde kendini dinin himayesine teslim etmiş olan bağnazlar var uçaksavarın üstünde insan öldürüp veya kendini canlı bomba yapıp katliyam yaparak cennete gideceğe inanmış gerizekalılar var hangisi daha tehlikeli sizce????
  • Bu kadar şey biliyorsunuz madem neden Cumhuriyet savcılığına gitmiyorsunuz? Gidin suç duyurusu yapın biran evvel !!!!
  • THY Teknik’in hukuk birimi, avukatlarına sitemde bulunuyorsunuz da bu işleri denetleyecek, teftiş edecek, inceleyecek, soruşturacak THY Teftiş Kuruluna ve müfettişlere bir sözünüz yok mu? Denetimin olmadığı yerde her türlü usulsüzlük, yolsuzluk olur.

THY Teknik soyulurken seyredenler…

“Yatacak yeriniz yok” desem koştura koştura mahkeme yolu tutarsınız. “Arkadaşınızı zengin ediyorsunuz” desem fellik fellik tanıdık savcı, hakim ararsınız mahkum ettirmek için. “THY Teknik soyuluyor” diyorum kılınız kıpırdamıyor. O halde bana “yeyin efendiler” demek düşüyor.

İki haftadır yazıyorum. Diyorum ki THY Teknik’in içi boşaltıldı, milyon dolarlar çil çil edilip yeniliyor. Rüşvetçiler, çıkarcılar çanta çanta paralarla dolaşıyor. İşaret veriyorum, isim veriyorum, adres veriyorum, yol gösteriyorum. Umurunuzda mı beyler.

Mağripten maşruka kadar her yer rüşvet ağı ile donatılmış. İçeriden yöneticiler, dışarıdan iş takipçileri diğer taraftan siyasiler hepsi için birer parçası olmuş diyorum.

Cumhurbaşkanı “abdestinde namazında” desin diyecek kadar müslüman olanlar, soyguna göz yumarak hangi akla, hangi izana, hangi fikre hizmet ediyorsunuz.

Los Angeles’i su yolu yapanlar size sesleniyorum. Bu çarkın içinde kimler var ortaya çıkartın. THY Teknik’in avukatları, hukuk birimi size soruyorum bu çarkın daha ne kadar dönmesine izin vereceksiniz?

THY Teknik’in çiçeği burnunda genel müdürü Mikail Akbulut neden sessizsiniz? Hiç mi vicdan yapmıyorunuz, hiç mi sorumluluk duygusu yaşamıyorsunuz?

Tüm THY’nin ve iştiraklerinin sahibi İlker Aycı size soruyorum, hiç mi umursamıyorsunuz?

Her defasında “Gazeteciyim” diyen şahsiyetler size soruyorum, “Neden irdelemiyorsunuz” yoksa çarka siz de mi dahilsiniz?

İki başlık attım iki hafta arayla. “THY Teknik’in zengin ettiği adam, THY Teknik’te Ağır Cezalık Yolsuzluk” şeklinde.

D.K ile ilgili yazdıklarımdan sonra, D.K ile görüşme yaptım. Medeni bir şekilde anlattı. Rüşvet verdiğini birer birer, kalem kalem izah etti. “Mecbur bırakıldım” dedi. Zaten belgeler elimde idi. En azından adam inkar etmedi.

Rüşveti alanlardan bir tanesine telefonla ulaşıp fikrini-zikrini, nedenlerini-niçinlerini öğrenmek istedim. Ancak kaçarcasına telefonu kapattı. Türker Sezgin’den bahsediyorum. Rüşvet alıp sonra da bazı bilgilerin THY Teknik Hukuk servisinde işleme alınmaya başlamasının ardından, “Nasıl olsa cukka doldu” diyenler kaçıverdi teknikten.

Kimi şirket kurdu, kimi yabancı şirketlerle işbirliği yapıp Türkiye temsilciliği aldı.

Geçen hafta yazmış olduğum yazıdan sonra bekledim ki THY açıklama yapsın, olanı biteni dosya halinde savcıya versin.

Ne savcılığa gidildi ne de her hangi bir açıklama. Anlaşılan çarkın ucu çok ama çok derin yerlere dayanıyor. Kayadan sert, çelikten sağlam bir yerlere.

İşte belki de bu sebeple bu düzen böyle devam etsin isteniyor. Rüşveti veren de alanda işine devam etsin isteniyor.

Ama hesap günü gelecek. Bu defterler açılacak.

Los Angeles’ta aranan yeni yaşam yerleri bile onlara dar gelebilir.

Derdimiz bu ülke ise, derdimiz THY ise biz susmayacağız. Susanlar da “yetim hakkı yemem, harama el uzatmam” diye ortalarda dolaşmasın.

THY Teknik soyulurken göz yumanlar, görmezden gelenleri görmeyeceğimizi kimse düşünmesin.

THY Teknik soyulurken seyredenler…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

77ci ~ 9 ay önce
bir hafta bile yaz izni yapamadan 2019 dan fazla uçuyoruz, bakıyoruz paralar ve emeğimiz nerelere peskes çekiliyor. bize gelince hakkımızı vermeyip alabildiğine personeli ezme ve zulüm var, hak gaspı var. benden ve bizden size ne hak geçiyorsa HARAM ZİKKKİM OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gariban 007 ~ 9 ay önce
Istanbul havalimanı mobbing olaylarını neden haber yapmiyorsunuz korkunuz mu var. Ezip bitiriyorlar emekcileri. Hep pilot tgs derdindesiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kul hakkı ~ 9 ay önce
Alın teri kutsaldır, dökülen alın terinin karşılığı hak'tır, yani kul hakkıdır. Cenab-ı Allah kul hakkı için "Benim yanıma her şey ile gelin affederim. Fakat kul hakkı ile gelmeyin, onu ben değil, kulum affeder. " demiştir. Kul hakkı yiyenlerin dikkatine , tabi anlayabilene, vicdan sahibi olabilene!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abc ~ 9 ay önce
Teknikte arac isletme seflik ve tesis bakim mudurlugu denetlensin zeytin bayin mekanı son 15 yilda yapilan arca kazaları kaca tamir olmus personelden kac alinmis neler dönmüş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu ne ya ~ 9 ay önce
Kaç kişi aradı sizi aman yazma, detaya girme diye. Siz yazmazsanız kim yazacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ağır cezalıklara ~ 9 ay önce
Hepsi ağır cezada yargılanacak ve hepsinin burnundan fitil fitil gelecek,kimse merak etmesin ve endişeye kapılmasın. Basri Soygel Emekli THY Müfettişi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RÜŞVET!! ~ 9 ay önce
Ali bey, DK açıkça rüşvet verdiğini size itiraf etmiş ve üstelik mağduru da güzel oynamış.Yazık ne zor durumda kalmışta rüşvete evet demiş ve tonla para kazanmak zorunda kalmış.İtiraf ettiği ve sizinde elinizde bu konuyla ilgili belgeler olduğu halde neden yazınız ihbar kabul edilip hukuki işlem başlamıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kapitalist islam ~ 9 ay önce
Dini kontrol edenler dini kendi amaç ve kazaçları için kullanan kapitalist islamcılardır.Birde kendini dinin himayesine teslim etmiş olan bağnazlar var uçaksavarın üstünde insan öldürüp veya kendini canlı bomba yapıp katliyam yaparak cennete gideceğe inanmış gerizekalılar var hangisi daha tehlikeli sizce????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
P E T İ M İ S T ~ 9 ay önce
Bu kadar şey biliyorsunuz madem neden Cumhuriyet savcılığına gitmiyorsunuz? Gidin suç duyurusu yapın biran evvel !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teftiş nerde? ~ 9 ay önce
THY Teknik’in hukuk birimi, avukatlarına sitemde bulunuyorsunuz da bu işleri denetleyecek, teftiş edecek, inceleyecek, soruşturacak THY Teftiş Kuruluna ve müfettişlere bir sözünüz yok mu? Denetimin olmadığı yerde her türlü usulsüzlük, yolsuzluk olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teftiş nerde'ye ~ 9 ay önce
İktidar tarafından thy'yi denetlesin diye atanan şahsın oğlunu thy'ye torpille alıp kısa sürede müdür yaptılar önce doğu avrupa kargo bölge müdürüydü şimdi ortadoğu kargo başkan yardımcısı. Hal böyleyken kim kimi nasıl denetleyecek,neyi soruşturacak?
Teo ~ 9 ay önce
Denetim mi…?? O teftişleri be yaparlar sen biliyormusun o bazılarının kölesi olmasınlar… daha Türkiye topraklarında iş bulamazlar… çünkü hepsi paranın kölesi olmuş.. para için yapmayacakları iş yok istedikleri kadar da yok imam hatipliyiz veya Atatürkçüyüz desinler… parayı koklat istediğin şekile sokarsın o korkakları… şeref tek lafta başka bir şeyde değil onlar için… yazıklar olsun öylelerine..
Yılmaz Kural ~ 9 ay önce
Ya kardeşim Teftiş Kurulunun başında kim var güldürmeyin insanı :)) Binalinin akrabası yok muydu :)) 3.sınıf afrika ülkelerinde bile zar zor göreceğiniz bir şey :))
Usul ~ 9 ay önce
THY müfettişleri Cumhuriyet Savcısı değil, re'sen inceleme soruşturma yapamazlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000