15 Kasım 2021, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK [email protected]
  • Eskiden Denizler ülke için can verirdi , şimdiki denizler dalga dalga dalgalaniyor .. Thy Teknik Satin Alma Başkan Müdür ve uzman vede memur arkadaşlar Tbmm 01 kendisiyim.
  • Engelliyim Thy den 39 yaşımda işten atıldım HASTAYKEN uzun seneler uçak bakım teknisyeniydim büyük bakımda çalıştım son seneler hastalanınca eskisi gibi çalışamadım hastayken AYHAN UÇARCAN tarafından gönderildim atılma korkusuyla belgelensin anlayış olur engelli rapor cıkardım MİKAİL AKBULUT geldi müdür oldu uğraşmaya başladı kim ne dediyse raporlarımı götürdüm durumumu anlattım sakin ol dedi ama sonrasında yetkimi maaşımı düşürdü insank kaynakları adımı göndermiş 37 yaşımda emekliliğim dolmuş nasılsa MİKAİL de insan kaynaklarına gönderdi atmak istediler ben çalışmak istediğimi söyledim sakinleştirci ilaçlarla son senelerimde beynimdende hastalandım şirkette teknisyen başladım teknisyen atıldım yetkim vardı hiç uçuşa göreve gitmedim hastalığım gözükmeyen polinöropati eller ayaklar güçsüzlük denge bozukluğu İNANMADI çok terlerdim yürürken üşütüp hasta olurdum teknisyenler soğukta çalışırken ben odada keyif yapıyormuşum aslında odada 3 kişi olurdu her ekipte ama beni hedef ald
  • Yanarım yanarım gece gündüz yağmurda kıyamette hatta uçak altında çalışan teknisyen kardeşlerime yanarım. Haftasonları geceleri çalan telefonlarıma yanarım. Çocuklarımın kaçırdığım doğum günlerine okul gösterilerine ve yine çalışma arkadaşlarımın kaçırdıklarına yanarım. TGS de bavul atan kardeşimden bilet kesen arkadaşıma, kabin ekibinden kokpit ekibine, mühendislerden teknisyenlere bu kadar insanın hakkına giriyorlar bunun hessabı nasıl verilecek gerçekten bilmiyorum. Bütün ortaklık çalışanlarına kolaylık ve sabır dilerim umarım bu yiyicilerden biraz fırsat kalır da artık tüm çalışma arkadaşlarım haklarını almaya başlarlar.
  • thy teknikçilerin işinin nekadar zor olduğunu bilmeyen var mı acaba? maaaşları çokkk düşük geçim derdi düşünmekten, bankalara olan borç batağını düşünmekten işlerine gerçekten kendilerini veremez oldular çoğu kaçacak zaten özellikle yetişmiş kafası basan teknikçilere allah yardım etsin, lütfen seslerini duyun ve ellerinizden kaçırmayın olanları, işgücü bedengücü allah emeklerini boşa çıkarmasın onların...
  • Deniz Kolçak bildiğiniz, THY Teknik’in tüm yapısını esir almış gibi davranıyor. Gücü nereden kimden aldığı belli değil. GERÇEKTEN GÜCÜNÜN NEREDEN GELDİĞİ BELLİ DEĞİLMİ SİZCE ? HİÇBİR İSİM VEREMEZMİSİNİZ CİDDEN ?
  • Abi madem bu konuda çok kesin deliller var elinde anlamadığım şu ana kadar neden sn. Ayci beye bunları iletmedin haberi bundan sonra yapmanız daha doğru olmaz mı?
  • Kalır da.. Yanlarına kalmaz..
  • Bu konu kabak tadı verdi..konuyu savcı arastırır karar verir bıktık bu konudan artık... thy maasları yazın onur air i yazın...
  • Ali bey kaleminize sağlık..
  • Bu konudan cok sıkıldık sayın Kıdık, yazacak başka bişey yok mu okadar gündem varken..hep aynı kişi hep aynı konu aylardır, baydı..

THY Teknik’e çökeni kim dizginleyecek?

Gerçekten soygun düzeninin değişmeyeceğine kanaat getirdim. Yazmakla olmuyor bu işler. Ya ortaklar güçlü ya da gücü etkisiz hale getirmişler! İki alternatiften başkaca şey aklıma gelmiyor.  THY Teknik ile ilgili yazdıklarımı, olan yolsuzlukları yazmamın bir anlamı yok artık.

Ancak, tüyü bitmemiş yetimin hakkı yenirken susacak da değiliz. 16 Ağustos 2021’de başlayıp devamla dört yazı kaleme almışım. Deniz Kolçak denen adamın yaptıklarını satır satır sıralamışım.

Sonuç olarak, THY Teknik’ten gelen iki satırlık bir saçma yazı ve Deniz Kolçak tarafından gelen ihtarname. İhtarnamenin de ne kadar ciddi olduğunu paylaşmıştım.

Bekledim ki mahkemeye verileyim, bekledim ki THY Teknik detaylı açıklama yapsın. Yok kardeşim. Böyle gelmiş böyle gider.

Durun size yeni gelişmeleri anlatayım.

Amsterdam’da MRO fuarı yapıldı. Fuarda Deniz Kolçak tehdidi herkesi esir aldı.

Anlatılanlara inanıyorum. Zira anlatanlara inanıyorum.

Deniz Kolçak bildiğiniz, THY Teknik’in tüm yapısını esir almış gibi davranıyor. Gücü nereden kimden aldığı belli değil.

Amsterdam’da THY Teknik tarafından kurulan bir stant var. Stant içinde de toplantı salonu. Salonda gelen misafirler ağırlanıyor ve müşterilerle anlaşmalar yapılıyor, olası müşterilere THY Teknik tanıtılıyor.

Deniz Kolçak pişkin bir vaziyette toplantı salonuna dalıyor. “Elimde hepinizin kayıtları var, sizi mahvederim” minvalinde cümleler kurup personeli sindiriyor ve toplantı salonuna kuruluyor.

Devamla anlatmaya başlıyor. “Ali Kıdık’ı mahkemeye verdim dokuz ay ceza aldı. Elektronik kelepçe ile dolaşıyor” diyor. Ben buradayım Deniz Kolçak, eminim beni sindirmek için gösterdiğin Hakan Fidan’la çektirdiğin fotoyu gösterip milleti tehdit etmemişsindir. Lakin benim böyle mavaralarla sinmeyeceğimi sen de anlamışsındır. Yarından tezi yok Hakan Fidan’a bu tavırlarını ulaştırmış olacağım. Kimse senin uşağın da değil çalışanın da değil.

Böyle tehditlerle sinen personel, sorup, soruşturamadan pusarıp kalmış olabilir ama emin ol bütün bu yaptıkların sonunda bir gün hesap vereceksin.

THY Teknik içindeki işbirlikçilerin de aynı hesabı verecektir.

THY ve THY Teknik kimsenin çiftliği değil, senin hiç değil. Her tehdit ettiğin otlakta inek otlatacaksın diye bir kural da yok.

Ben buradan yine ve yeniden yazıyorum. Belki bu olup bitenlerden İlker Aycı’nın da haberi yoktur. Amma velakin her ne kadar İlker Aycı’yı eleştiriyor olsam da yerin dibine sokuyor olsam da THY Teknik’teki bu yolsuzluğu araştıracak, yok edecek, durduracak tek kişi de kendisidir.

Bakın o kadar sistemli bir soygun var ki, emin olun zamanı geldiğinde fitil fitil burunlarından gelecek, getirilecek sistem kurulmuş. Bu sistemi yerle bir edecek babayiğit aranıyor.

THY Teknik’e çökeni kim dizginleyecek?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Devletin mali Deniz ~ 9 ay önce
Eskiden Denizler ülke için can verirdi , şimdiki denizler dalga dalga dalgalaniyor .. Thy Teknik Satin Alma Başkan Müdür ve uzman vede memur arkadaşlar Tbmm 01 kendisiyim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Engelli teknisyen ~ 9 ay önce
Engelliyim Thy den 39 yaşımda işten atıldım HASTAYKEN uzun seneler uçak bakım teknisyeniydim büyük bakımda çalıştım son seneler hastalanınca eskisi gibi çalışamadım hastayken AYHAN UÇARCAN tarafından gönderildim atılma korkusuyla belgelensin anlayış olur engelli rapor cıkardım MİKAİL AKBULUT geldi müdür oldu uğraşmaya başladı kim ne dediyse raporlarımı götürdüm durumumu anlattım sakin ol dedi ama sonrasında yetkimi maaşımı düşürdü insank kaynakları adımı göndermiş 37 yaşımda emekliliğim dolmuş nasılsa MİKAİL de insan kaynaklarına gönderdi atmak istediler ben çalışmak istediğimi söyledim sakinleştirci ilaçlarla son senelerimde beynimdende hastalandım şirkette teknisyen başladım teknisyen atıldım yetkim vardı hiç uçuşa göreve gitmedim hastalığım gözükmeyen polinöropati eller ayaklar güçsüzlük denge bozukluğu İNANMADI çok terlerdim yürürken üşütüp hasta olurdum teknisyenler soğukta çalışırken ben odada keyif yapıyormuşum aslında odada 3 kişi olurdu her ekipte ama beni hedef ald

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviyonik Müh. ~ 9 ay önce
Yanarım yanarım gece gündüz yağmurda kıyamette hatta uçak altında çalışan teknisyen kardeşlerime yanarım. Haftasonları geceleri çalan telefonlarıma yanarım. Çocuklarımın kaçırdığım doğum günlerine okul gösterilerine ve yine çalışma arkadaşlarımın kaçırdıklarına yanarım. TGS de bavul atan kardeşimden bilet kesen arkadaşıma, kabin ekibinden kokpit ekibine, mühendislerden teknisyenlere bu kadar insanın hakkına giriyorlar bunun hessabı nasıl verilecek gerçekten bilmiyorum. Bütün ortaklık çalışanlarına kolaylık ve sabır dilerim umarım bu yiyicilerden biraz fırsat kalır da artık tüm çalışma arkadaşlarım haklarını almaya başlarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hasan ~ 9 ay önce
thy teknikçilerin işinin nekadar zor olduğunu bilmeyen var mı acaba? maaaşları çokkk düşük geçim derdi düşünmekten, bankalara olan borç batağını düşünmekten işlerine gerçekten kendilerini veremez oldular çoğu kaçacak zaten özellikle yetişmiş kafası basan teknikçilere allah yardım etsin, lütfen seslerini duyun ve ellerinizden kaçırmayın olanları, işgücü bedengücü allah emeklerini boşa çıkarmasın onların...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
komik olmayın ~ 9 ay önce
Deniz Kolçak bildiğiniz, THY Teknik’in tüm yapısını esir almış gibi davranıyor. Gücü nereden kimden aldığı belli değil. GERÇEKTEN GÜCÜNÜN NEREDEN GELDİĞİ BELLİ DEĞİLMİ SİZCE ? HİÇBİR İSİM VEREMEZMİSİNİZ CİDDEN ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir meraklı ~ 9 ay önce
Abi madem bu konuda çok kesin deliller var elinde anlamadığım şu ana kadar neden sn. Ayci beye bunları iletmedin haberi bundan sonra yapmanız daha doğru olmaz mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yarına ~ 9 ay önce
Kalır da.. Yanlarına kalmaz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabak tadı !!!!!!! ~ 9 ay önce
Bu konu kabak tadı verdi..konuyu savcı arastırır karar verir bıktık bu konudan artık... thy maasları yazın onur air i yazın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 9 ay önce
Ali bey kaleminize sağlık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cok sıkıldık ~ 9 ay önce
Bu konudan cok sıkıldık sayın Kıdık, yazacak başka bişey yok mu okadar gündem varken..hep aynı kişi hep aynı konu aylardır, baydı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000