23 Ağustos 2021, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK [email protected]
  • Ölmeden önce demiş ki... Ben ölünce bir elimi tabutun dışında defnetmeye götürün.. Sebebini sorduklarında.. Cihana hükmeden ben cihan fatihi kanuni Sultan Süleyman bile bu dünyadan mal mülk namına elim boş gittiğini herkes görsün demiş!!!
  • Eski Thy de sağlam torpil, ahbap, eş, dost hiyerarşisi vardı. Bir yerde birinden bahsederdin, ertesi gün adam Newyork ta bile olsa kulağına gider, dedikodu halkası genişlerdi. işle güçle zaten ilgilenen yoktu. Üretici neyi dikte ettiyse harfiyyen uyulur, dışına çıkılmazdı. Çıtayı yükseltmek gibi bir misyonda yoktu, vizyonda.
  • Doğru çalmakta, tırnağı olamazlar. Onda ayrıca başkasına bedava satma özelliği de vardı, ona henüz erişen olmadı. O bir milleti sattı, geleceğini, benliğini çaldı. Allah bir daha böyle rezil bir durum göstermesin. Bunlardan da kim herhangi bir şeyi istismar ediyorsa Allahından bulsun. Bu ülke hırsızlık, yalan, dinsizlik üzerine kuruldu, iflah olması çok zor.
  • Bencede öyle, eğer pazarlık peşinde değilse...
  • Hiç kimse t.g.s firmasını konuşmuyor
  • Gecen yine cuma namazindayim…
  • Olur boyle. Kaptanlar yakit tasarrufu yapiyor musunuz? Ilk 3 u aciklayacaz haftaya. Hadi bakalim tek motor kim ucacak:)
  • Burası ortadoğu. Normaldir ve kaza yaşanıncaya kadar kimsecikler umursamaz. Olsa bile yine aynı düzen sürer.
  • Ülkenin her yerinden adeta fışkırıyor. Kimlerin yüzü suyu hürmetine dimdik ayaktayız Allah bilir.
  • Abi sen bunları neden muhalif ulusal medyaya vermiyorsun? Göremedik hala oralarda. Çok iyi haber ellerine sağlık. Bela okumaktan başka elimizden gelen bişey kalmadı.

THY Teknik’te ağır cezalık yolsuzluklar…

Değerli okurlarım, geçen hafta THY Teknik üzerinden nemacıların, çıkarcıların, yancıların, yandaşların nasıl işler çevirdiğinin ipucunu vermiştim. Meğer bilmediğimiz o kadar çok şey varmış ki herkesten gizlenmiş. Hırsızlığın, yolsuzluğun haddi hesabı belli değil.

Rüşvet sarmalı içindeki şirkette satın alma şefi Türker Sezgin’den başlayan ve yukarıya doğru tırmanan bir rüşvet çarkının olduğundan tüm yöneticilerin haberi varmış. Milyon dolarlardan bahsediliyor. Herkes söz birliği etmişçesine suskunluk içinde.

THY Teknik A.Ş hukuk biriminde tüm dosyalar hazır halde iken açılmış hiçbir davanın olmadığını biliyorum. Varsa açıklama yapsınlar da detaylarını görelim.

Dava açılmamasının sebebi çok gülünç. Neymiş efendim bu işin, çetenin liderine ulaşılmak isteniyormuş.

Bir haftadır çokça görüşme yaptım. Hatta bendeki belgelerden açıkça komisyoncu olduğunu yazan Türker Sezgin’e dahi ulaştım. Yazı yazmadan diyecekleri var mı diye söz hakkı vermek istedim. “O konuyu kapattım” deyip telefon yüzümüze kapatıldı.

İşin boyutu o kadar büyük ki isimleri birer birer yazsam ucu nereye dokunacak dersiniz! Nerelere, nerelere…

THY yönetiminde bulunan üst düzey bir yöneticinin kardeşine kadar.

Ben artık “pes” diyorum. Hangi sokak başında kafamıza silah dayanır bilemediğim için fazlaca detaya girmek istemiyorum.

Zira ülkemizde hayatın pamuk ipliğine bağlı olduğunu bilecek kadar temkinli olmak zorundayız.

Kamyon kamyon teknik malzeme çalınıyor, satılıyor kimsenin kılı kıpırdamazken ruhu da duymuyor. Ne oluyor böyle? Battı balık yan gider demek zorunda mıyız?

Geçen hafta yazdığım yazıdan sonra yazıya konu kişi ile buluştuk. Hatalarını kabul etmekle birlikte, rüşvete zorlandığını da itiraf etti.

Beni ikna eden durum adamın itirafı idi.

Ama asıl peşine düşülecek olan şey sistemin başındakilerdir.

Bir isimden bahsedeceğim.

Mehmet Gökhan Doğan.

THY Teknik’te önemli bir görevin başında idi. Alınan-satılan hep ona bağlı idi. Bütün bu yolsuzluklar döneminde o görevin başında idi. Ve elinde önemli datalar vardı. Bir gün “bilgisayarımı (Laptop) kaybettim” iddiası ile ortaya çıkmış ve çalındığını iddia etmiş. Bilgisayarı çalınırken kendisi Cuma namazında olduğunu söylemiş.

İddia o ki içindeki tüm THY Teknik datalarını bir şirkete hediye etmiş!

Ve kendisi şu anda GA TELESİS adlı bir yabancı şirketin Türkiye Genel Müdürü. THY Teknik ile iş yapıyorlar. Bağlantılarını konuşmak dahi istemiyorum. Zira artık midemiz bulandı.

Bir başka sıcak durum daha yaşandı. Çok yakın zamanda. Üst düzey bir yönetici bir gün ansızın THY Teknik’e geldi. Kamyona malzeme yüklendiğini gördü. “nedir bu” diye sordu. Hurda yedek parçalar olduğu söylendi. “Açın bakalım içini” dedi. Açılan kolilerden ne çıktı biliyor musunuz? Tamamı sıfır uçak yedek parçaları.

Parçaların üzerinde “Bozuk, kullanılamaz, hatalı” gibi sözleri ihtiva eden etiketler bulundu.

Hurda diye dışarı çıkartılacak malzemelerin, el altından uçuk fiyatlara İran’a satıldığı iddia ediliyor. THY’nin başındaki arkadaş bu işlerden haberdar ama maalesef kılı kıpırdamıyor. Acaba neden?

Ve diğer bir konu.

Bir tır teknik malzemenin kayıp olduğu ve bununla ilgili soruşturma yürütülmesine rağmen herhangi bir sonuca ulaşılamaması değişik senaryoları gündeme getirdi.

Tır Fatih ilçesi Aksaray semtinde bir yere gitti denildi. Ama izini bulan oldu ise lütfen bizimle paylaşsın.

Ancak başka senaryoları düşünen olmadı. Bana gelen bilgiye göre çok daha vahim bir şekilde yedek parçalar bakım yapılan bir uçağın altında sınır ötesi bir ülkeye uçuverdi. Bilin bakalım nereye?

THY Teknik’te ağır cezalık yolsuzluklar…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

Kanuni Sultan Süleyman ~ 9 ay önce
Ölmeden önce demiş ki... Ben ölünce bir elimi tabutun dışında defnetmeye götürün.. Sebebini sorduklarında.. Cihana hükmeden ben cihan fatihi kanuni Sultan Süleyman bile bu dünyadan mal mülk namına elim boş gittiğini herkes görsün demiş!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eski thy ~ 9 ay önce
Eski Thy de sağlam torpil, ahbap, eş, dost hiyerarşisi vardı. Bir yerde birinden bahsederdin, ertesi gün adam Newyork ta bile olsa kulağına gider, dedikodu halkası genişlerdi. işle güçle zaten ilgilenen yoktu. Üretici neyi dikte ettiyse harfiyyen uyulur, dışına çıkılmazdı. Çıtayı yükseltmek gibi bir misyonda yoktu, vizyonda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 9 ay önce
Doğru çalmakta, tırnağı olamazlar. Onda ayrıca başkasına bedava satma özelliği de vardı, ona henüz erişen olmadı. O bir milleti sattı, geleceğini, benliğini çaldı. Allah bir daha böyle rezil bir durum göstermesin. Bunlardan da kim herhangi bir şeyi istismar ediyorsa Allahından bulsun. Bu ülke hırsızlık, yalan, dinsizlik üzerine kuruldu, iflah olması çok zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oda mı ~ 9 ay önce
Bencede öyle, eğer pazarlık peşinde değilse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
T. G. S ~ 9 ay önce
Hiç kimse t.g.s firmasını konuşmuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fridays ~ 9 ay önce
Gecen yine cuma namazindayim…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Izahsiz mizah ~ 9 ay önce
Olur boyle. Kaptanlar yakit tasarrufu yapiyor musunuz? Ilk 3 u aciklayacaz haftaya. Hadi bakalim tek motor kim ucacak:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt737 ~ 9 ay önce
Burası ortadoğu. Normaldir ve kaza yaşanıncaya kadar kimsecikler umursamaz. Olsa bile yine aynı düzen sürer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fışkırıyor ~ 9 ay önce
Ülkenin her yerinden adeta fışkırıyor. Kimlerin yüzü suyu hürmetine dimdik ayaktayız Allah bilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ulusal Medya ~ 9 ay önce
Abi sen bunları neden muhalif ulusal medyaya vermiyorsun? Göremedik hala oralarda. Çok iyi haber ellerine sağlık. Bela okumaktan başka elimizden gelen bişey kalmadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000