13 Mayıs 2024, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK [email protected]
  • talpa bırak şov yapmayı!!! Menderes kaptan atıldı. 2 tane daha pilotun atıldı!!! Milli değer bunlar kolay mı yetişiyorlar!!!
  • THY konut projesi TGS ve alt kademede çalışan arkadaşlar için dedi ama ne TGS tss kimseye çıkmadı TK verdiler uygun ve evi olmayanlara vereceğim dedi ama yalan dolan yazıklar olsun bu konuda haber yaparsanız sevinirim
  • Aileyi seven kac kisi kaldi?
  • Ülkeyi her yönden iyice mahvedeni çıkarı olanlar hariç kim,niye,nasıl sevsin ki?
  • 20 Mayis bekleyin
  • Ne istiyorsunuz bu adamdan hangi başkan Ahmet Bolat gibi yaptı hepsi çalışanı hor gördü bırakın THY uğraşmayı
  • bütün dünyada uçak motoru krizi var, biraz sektörden kopmuşsun eski thy'li
  • .Cumhurbaşkanı ne alaka, cumhurbaşkanı seviyor diye işten çıkarılamaz mı, öncelik işini düzgün şekilde mi yapmak yoksa birini sevip sevmemek mi! E seviyorum yatıyorum miss. Yapmayın ya köşe yazısı yazan adamsınız. Nasıl bir yaklaşım biçimi, herkes her işi yapıyor sonunu cumhurbaşkanına bağlıyor aman bana birşey olmasın ondan övgüyle bahsettim diye.
  • Thy tarikat ve cemaatlerin çiftliği oldu ki güya mücadele ediyoruz dedikleri feto da hala aktif en baştaki zattan belli. Akp feto olayından hiç ders almamış demek ki kandırılma falan yok bile isteye bir durum var şimdi palazlananlar,biti kanlananlar istedikleri gibi hareket ediyorlar.Akp ve sahte milliyetçiler ile bunlara oy verenlerin bu ülkeye verdiği maddi ve manevi zararları cümle düşmanlar birleşse veremezdi hamdolsun...
  • Bugune kadar cokkkk kisinin haksiz yere ekmegi ile oynandi sizden bizden diye ayirip 2003 oncesi temizlik harekati yapiliyor abdulkerim cay ve murat seker damat pasa basrollerde dunde ayniydi bugunde ayni degisen bir sey yok Bizden sizden bitince bakalim kimi atacaklar?

THY Yönetimi Cumhurbaşkanını Sevenleri İşten Atıyor

Türk Hava Yolları’nda bir operasyon yapılıyor. Ama operasyonu kim kime ve neden yapıyor bilinmiyor. Ahmet Bolat ve şürekası yönetimde kalmak için bir mağduriyet yaratma peşinde mi açıkçası şüpheliyim. Akıl almaz bir yöntemle insanlar işlerinden edilip evlere ateş düşürdüler.

Evet, geçen haftayı kabusla geçirdi THY çalışanları. Sıra kimde endişesi ile yaşadı THY ailesi. Her an gelecek bir telefon ya da mail’in korkusuyla yaşadılar.

Beştepe kaynaklarıma sordum, onlar da araştırdılar ve “çok gizli bir konu” cevabını almışlar. Nedir bu gizli olan? Devlet meselesi mi?

Kimine göre 100-120 arasında kimine göre 20-30 arasında en kalifiye, en sorunsuz, en disiplinli ve işine/şirketine aidiyeti sonsuz olan insanlar bir anda “kovuldunuz” mesajı alıyor.

THY’nin en güvenilir, reise en yakın kişiye soruyorum anlamlandıramıyor.

Kokpitte endişe hakim, kabinde endişe hakim, teknikte endişe hakim, yer işletmede endişe hakim, güvenlikte endişe hakim, illerde çalışan THY personelinde endişe hakim.

Herkesin kafasındaki soru “neden” ve “neden ben”!

Evet, şimdi ben de soruyorum THY yönetimine NEDEN?

Genel kurul öncesinde bu mağduriyet neden?

Mesela insanları dinliyor musunuz, mesela simülatör odasını dinliyor musunuz, mesela ispiyonculuk sistemi mi kurdunuz, mesela insanların içine ajan mı yerleştirdiniz, mesela çalışanların evlerine/çalışma masalarına dinleme cihazı mı koydunuz, mesela telefonlarına özel program mı yüklediniz?

İdam sehpasına giden bir suçluya bile “son sözünüz nedir” sorusu bir başka deyişle “savunmanızı yapın” denirken siz neden herhangi bir disiplin soruşturması, kovuşturması yapmadınız?

Nasıl bir vicdanla yaşıyorsunuz, nasıl evde kafanızı yastığa koyup yatıyorsunuz?

Murat Şeker Bey, yönetime geldiğinizde “damat THY yönetimine girdi” şeklinde bir haber yapacaktık. Lakin eski yönetimden bir kardeşimiz “çok iyidir, işinde de iyidir” deyip sizinle ilgili övgü dolu sözler etmişti ve biz haberi yayınlamamıştık.

Ancak, geçen hafta sizi aradım, bu durumu sorup gerçeği öğrenmek istedim. Asistanınız arayıp, toplantıda olduğunuzu ve aradığımı ileteceğini ifade etmesine rağmen geri dönmediniz. İletişim denen medeni tavırdan kaçıyor musunuz? Sonra bir kez daha aradım ve yine dönmediniz.

Damat olmanın gücünden mi besleniyorsunuz, yoksa tenezzül mü etmediniz? Bakın o makamlar kimseye baki değil, bu dünya kimseye baki değil.

Ahmet Bolat Bey, insanların evine ateş düşürdünüz. Aileleri perişan ettiniz, şu en doğru kulis bilgisi verdiğiniz sosyal medya hesapları ile ortak bir operasyonunuz olabilir mi bu ani işten kovmalar.

İnsafınız var ise, insanlığınız var ise, vicdanınız var ise bu insanlara neden işten kovulduklarını anlatmanız, bilgi vermeniz sizin inancınız gereğidir. Allah inancınız var ya ondan bahsediyorum.

Değerli okurlar, son söz olarak şunu söylemek istiyorum. Geçen hafta üstü örtbas edilen ROLEX çetesi ile ilgili bir haber yaptık. Bu işten atılmaların rolex çetesi ile alakası yok. O olay yaklaşık bir aylık bir konu.

Reis Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Cumhurbaşkanım işten atılan tüm bu insanlar sizin hayranınız, sizi sevenler, sizin yolunuza baş koyan insanlar. Bunu bilin. Ya size bir operasyon ya da THY’ye uygun gördüğünüz bu yönetimin yeniden göreve seçilmeleri için atılmış bir mağduriyet yöntemi. Sayın Cumhurbaşkanım, bu insanlar arasında sizin canınızı emanet ettiğiniz eski pilotunuz da mevcut. Bilin istedim.

THY içindeki kulis bilgilerini en doğru şekliyle dışarıya aktardığını iddia eden Ahmet Bolat, söz sırası sizde. Buyurun…

Değerli okurlarım, iki hafta önce “Korkunç Harcamalar… Milletin Çarçur Edilen Milyonları” başlıklı bir köşe yazısı yayınlamıştım.

Bu yazının ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bir açıklama gönderdi. İşte aradığımız, olması gereken budur.

Açıklamada; personele 202 milyon 875.204 TL ödendiği, idari hizmet sözleşmeli personele de 100 milyon 616.673 TL ödendiği ifade edilmiş.

Etik kurulu ile ilgili ise soruşturma açılmasına gerek olmadığına dair karar verildiği belirtilmiş.

Bilgisayar yazılım ve donanım yenileme hizmetinin Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş’den hizmet temin edildiği kaydedilmiş.

Çağrı hizmeti açıklaması ise vatandaşa hizmet olarak, şikayetlerin her türlü ihbarlarının değerlendirildiği bir sistem olduğu ifade edilmiş.

Taşıt kiralama ile ilgili ise Anadolu’nun değişik illerinde ve İstanbul’da olmak kaydı ile sürücülü araç kiralandığını ifade etmişler.

Giyim harcamaları ise personele koruyucu giyim malzemesi olarak açıklamışlar.

Açıklamanın özü bu. Bizim de istediğimiz iletişimdir ve sorulara cevap almaktır.

THY Yönetimi Cumhurbaşkanını Sevenleri İşten Atıyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (161)

talpa pabucu yarım ~ 2 gün önce
talpa bırak şov yapmayı!!! Menderes kaptan atıldı. 2 tane daha pilotun atıldı!!! Milli değer bunlar kolay mı yetişiyorlar!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tss ~ 2 gün önce
THY konut projesi TGS ve alt kademede çalışan arkadaşlar için dedi ama ne TGS tss kimseye çıkmadı TK verdiler uygun ve evi olmayanlara vereceğim dedi ama yalan dolan yazıklar olsun bu konuda haber yaparsanız sevinirim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seven kalmadi ~ 2 gün önce
Aileyi seven kac kisi kaldi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
????????? ~ 2 gün önce
Hangi aile'den bahsediliyor ortada aile mi kaldi ki aidiyet duygusunu yok ettiler.
Evlat olsa sevilmez ~ 2 gün önce
Ülkeyi her yönden iyice mahvedeni çıkarı olanlar hariç kim,niye,nasıl sevsin ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs personel ~ 3 gün önce
20 Mayis bekleyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne var ~ 2 gün önce
20 mayısta
Bolat ~ 3 gün önce
Ne istiyorsunuz bu adamdan hangi başkan Ahmet Bolat gibi yaptı hepsi çalışanı hor gördü bırakın THY uğraşmayı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
motor ~ 3 gün önce
bütün dünyada uçak motoru krizi var, biraz sektörden kopmuşsun eski thy'li

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abi ~ 3 gün önce
.Cumhurbaşkanı ne alaka, cumhurbaşkanı seviyor diye işten çıkarılamaz mı, öncelik işini düzgün şekilde mi yapmak yoksa birini sevip sevmemek mi! E seviyorum yatıyorum miss. Yapmayın ya köşe yazısı yazan adamsınız. Nasıl bir yaklaşım biçimi, herkes her işi yapıyor sonunu cumhurbaşkanına bağlıyor aman bana birşey olmasın ondan övgüyle bahsettim diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarikat airlines ~ 3 gün önce
Thy tarikat ve cemaatlerin çiftliği oldu ki güya mücadele ediyoruz dedikleri feto da hala aktif en baştaki zattan belli. Akp feto olayından hiç ders almamış demek ki kandırılma falan yok bile isteye bir durum var şimdi palazlananlar,biti kanlananlar istedikleri gibi hareket ediyorlar.Akp ve sahte milliyetçiler ile bunlara oy verenlerin bu ülkeye verdiği maddi ve manevi zararları cümle düşmanlar birleşse veremezdi hamdolsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yoldas ~ 3 gün önce
Bugune kadar cokkkk kisinin haksiz yere ekmegi ile oynandi sizden bizden diye ayirip 2003 oncesi temizlik harekati yapiliyor abdulkerim cay ve murat seker damat pasa basrollerde dunde ayniydi bugunde ayni degisen bir sey yok Bizden sizden bitince bakalim kimi atacaklar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000